Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.07.2005, 02:34   #1
SebNET
DVD Fan
 
Avatar użytkownika SebNET
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: 127.0.0.1
Posty: 75
SebNET w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dodanie oryginalnego menu?

Witam!

Mam pytanko. Niedawno postanowiłem zrobić sobię kopię filmu Back to The Future. Do tego celu używam Instant Copy 8. Miałem jednak problem z tym filmem, ponieważ gdy wypaliłem go i wrzuciłem do stacjonarki to nie ruszał, coś było powalone z IFO. Próbowałem potem jeszcze z 2 razy robić kopię na RW i dalej to samo (dodam taką ciekawostkę, że 2 i 3 część załapała bez problemu). Dzisiaj postanowiłem, że ustawie tylko Main Movie Only, zapuściłem, nagrałem na RW i eureka...chodzi Jakość kryształ. Mam teraz tylko pytanko, czym i w jaki sposób skopiować i dodać do tej kopii z IC8 oryginalne menu? Mam na płytce jeszcze z 250 MB wolnego miejsca, więc menu wejdzie bez problemu. Tylko czym to zrobić? Zresztą opis przyda mi się później do CCE.
Przeszukałem już forum i ciągle trafiałem na topici jak robić bądź przerabiać oryginalne menu. Jeśli jednak temat już się pojawił to przepraszam i prosiłbym o link do niego.

Będę wdzięczny za pomoc!



Pozdrawiam!
__________________
Pioneer DVR-109 @ 1.55 Official
SebNET jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.07.2005, 05:57   #2
nowak
Bywalec
 
Avatar użytkownika nowak
 
Data rejestracji: 12.02.2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 57
nowak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Menu dvd

Nie wiem czy Ci pomogę, miałem podobny problem i do dzisiaj nie znalazłem 100 lekarstwa, zajrzyj na http://www.nrg.to/robs/guides.htm to Cie powinno trochę naprowadzić.
Powodzenia.
nowak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2005, 05:59   #3
nowak
Bywalec
 
Avatar użytkownika nowak
 
Data rejestracji: 12.02.2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 57
nowak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
poprawka

Dokładniej wejdź na http://www.nrg.to/robs/ i tam zakładka guides.
nowak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2005, 12:04   #4
SebNET
DVD Fan
 
Avatar użytkownika SebNET
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: 127.0.0.1
Posty: 75
SebNET w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nowak
Nie wiem czy Ci pomogę, miałem podobny problem i do dzisiaj nie znalazłem 100 lekarstwa, zajrzyj na http://www.nrg.to/robs/guides.htm to Cie powinno trochę naprowadzić.
Powodzenia.
Próbowałem tego opisu i nie mogę sobie dać z nim rady, zakręcony na maksa jest ten opis. Może ktoś inny może pomóc?
__________________
Pioneer DVR-109 @ 1.55 Official
SebNET jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2005, 20:26   #5
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez SebNET
Próbowałem tego opisu i nie mogę sobie dać z nim rady, zakręcony na maksa jest ten opis. Może ktoś inny może pomóc?
Widzę SebNET, że bardzo zależy Ci na tym filmie. Może spróbuj, tak ja już Ci raz poradziłem DVD2One. Zobaczysz wtedy, czy IC coś chrzani, czy może sam film jest gdzieś uwalony. Gdyby DVD2One nie dał rady to spróbuj jeszcze Shrinka, a bedziesz miał pewność, czy problem leży w filmie, czy w sofcie.

Pozdrowienia Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2005, 22:31   #6
SebNET
DVD Fan
 
Avatar użytkownika SebNET
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: 127.0.0.1
Posty: 75
SebNET w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Salem
Widzę SebNET, że bardzo zależy Ci na tym filmie. Może spróbuj, tak ja już Ci raz poradziłem DVD2One. Zobaczysz wtedy, czy IC coś chrzani, czy może sam film jest gdzieś uwalony. Gdyby DVD2One nie dał rady to spróbuj jeszcze Shrinka, a bedziesz miał pewność, czy problem leży w filmie, czy w sofcie.

Pozdrowienia Salem
Salem, zależy mi i to bardzo. Tzn film już mam, ale bez menu, na upartego mógłbym go już tak zostawić, ale niechcę. Jeśli 2 i 3 część mam z menu to tą też będę miał. Tak jak pisałem, IC8 nie daje sobie rady z menu, a Main Movie Only daje radę. Salem Shrinka to ja omijam szerokim łukiem po zobaczeniu jego wyczynów właśnie na tym filmie, bo przed spróbowaniem w IC8 Main Movie Only zapuściłem kopię Shrinkiem i doznałem szoku jak zobaczyłem tą pikselozę, a wyszło mi 96% w Shrinku. DVD2One nie próbowałem, lecz domyślam się, że jakość może być podobna. Jedynie CCE daje radę, ale z kolei CCE też nie ma menu

No nic, może ktoś się zlituje i podrzuci jakiś tutorial bądź poda pomocną dłoń, płacę jak za prezydenta


Pozdrawiam i proszę o odpowiedź!
__________________
Pioneer DVR-109 @ 1.55 Official
SebNET jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2005, 11:11   #7
stabilob
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.05.2005
Posty: 70
stabilob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zrób kopie innym programem:
DVD X Copy
CloneDVD.Net

albo spróbuj tego opisu
http://home.tiscali.be/debie.roland/...hored_dvds.htm
co prawda do shirnka ale powinno działac
stabilob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2005, 17:12   #8
SebNET
DVD Fan
 
Avatar użytkownika SebNET
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: 127.0.0.1
Posty: 75
SebNET w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez stabilob
Zrób kopie innym programem:
DVD X Copy
CloneDVD.Net
Niechce używać tych wynalazków. Tylko Instant Copy8 lub CCE, nic po za tym.
Naprawdę nikt z tego forum nie wie jak to zrobić? Dziwi mnie to bo tutaj siedzą naprawdę mocarze od DVD, więc nie wiem...
__________________
Pioneer DVR-109 @ 1.55 Official
SebNET jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2005, 17:48   #9
stabilob
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.05.2005
Posty: 70
stabilob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wynalazków ? próbwałeś chociaż raz ? DVD X Copy naprawde dobrze kompresuje

rzuciłeś okiem na ten tutorial?
stabilob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2005, 18:03   #10
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez SebNET
Niechce używać tych wynalazków. Tylko Instant Copy8 lub CCE, nic po za tym.
Naprawdę nikt z tego forum nie wie jak to zrobić? Dziwi mnie to bo tutaj siedzą naprawdę mocarze od DVD, więc nie wiem...
Sam sobie odpowiedizales - uzyj CCE i DVD Rebuildera! Pieknie zostawi Ci menu a 10 pass zapewni Ci wysmientia jakosc. Masz racje, nie uzywaj "wynalazkow", jednak IC to rrowniez "wynalazek" (transkoder), dlatego na Twoim miejscu postawilbym na koder!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2005, 18:18   #11
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wracając do poradnika Robsa - dodanie menu nie jest sprawą trywialną, dlatego na pierwszy rzut oka sprawa może wyglądać na skomplikowaną. Ale poradnik opisuje wszystko krok po kroku więc czytając go ze zrozumieniem można to zrobić

Rozumiem, że wykonana IC kopia wogóle nie startuje? Możesz skorzystać z opcji Trace mode programu PGCEdit - może da się to podnieść

A jeśli zależy ci na jakości i menu - to tak, jak polecał M@X.666 - Rebuilder i CCE
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.08.2005, 01:09   #12
SebNET
DVD Fan
 
Avatar użytkownika SebNET
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: 127.0.0.1
Posty: 75
SebNET w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Panowie. A więc zarzuce to CCE A jeszcze takie malutkie pytanko, macie jakiś guide jak to ustawić, bo jeszcze nigdy nie używałem CCE? Czy to jest wszystko automat?

To już moje ostatnie pytanko!
__________________
Pioneer DVR-109 @ 1.55 Official

Ostatnio zmieniany przez SebNET : 02.08.2005 o godz. 01:14
SebNET jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.08.2005, 01:53   #13
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/duet-dvd/

Udanej kompresji zycze ;-D!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.08.2005, 12:42   #14
SebNET
DVD Fan
 
Avatar użytkownika SebNET
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: 127.0.0.1
Posty: 75
SebNET w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bóg zapłać dobry człowieku
__________________
Pioneer DVR-109 @ 1.55 Official
SebNET jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.