Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.01.2008, 19:58   #1
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dodawanie ścieżki dźwiękowej do DVD9

Witam!!!

Mam problem z poprawnym dodawaniem ścieżki dźwiękowej do istniejącej płyty DVD9 z menu i dodatkami itp. tak aby nie naruszyć struktury całej płyty. Powiedzmy ze mam płytkę tylko z dźwiękiem DTS i wyciagam go jako pojedyńczy plik *.dts. Mam tez oryginalną płytę DVD9 z polskim wydaniem i lektorem 2.0. Teraz nie naruszając struktury DVD chcę dodać plik z *.dts'em oraz plik z lektorem 5.1 *.ac3 (zrobionym przeze mnie). Złożyć to razem i żeby wszystko grało tak jak trzeba i można było sobie podczas filmu wybrać dodatkowe opcje dźwięku. (Menu aktualnie mnie nie interesuje)

Oto jakiego oprogramowania używam:
- DVD Decrypter - tu muszę montować płytę z obrazem aby wydostać tylko wyłącznie poprawną listę z Chapterami dla InfoEdit'a (tylko wtedy rodziały są poprawne w filmie - nie wiem dlaczego)
- PgcDemux - tym programikiem uzyskuje osobno video (*.m2v), audio (*.ac3 lub *.dts) oraz napisy w formacie (*.sup) oraz dokładne opóźnienia ścieżek dźwiękowych podane w [ms].
- IfoEdit - tu używam opcji authoringu i składam to wszystko razem (ponieważ obsługuje pliki z napisami *.sup oraz kilka ścieżek dźwiękowych). Razem ścieżek dźwiekowych będzie aż 5.
- IfoUpdate - ten programik uaktualnia mi pliki z authoringu z tymi z oryginalnego wydania DVD.

Następnie kiedy odtarzam DVD to przed menu zdarza sie ze pojawia sie krótka wstawka z Warner Home Video (lub jakis podobny) i tu jest problem, bo w zmodyfikowanym DVD9 pojawia sie pusty ekran i zatrzymuje mi DVD.
Oczywiście mogę wejść do VobBlanker'a i usunąć to, ale mi chodzi o to, aby wszystko było tak jak na oryginalnym DVD. Bardzo mi na tym zależy.

Czy znacie jakieś inne sposoby (programy), którymi będę mógł to wszystko zrobić bez naruszania struktury DVD

Bardzo proszę o pomoc.
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.01.2008, 20:39   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Do problemu: pu***347;***263; symulacj***281; dzia***322;ania p***322;ytki (orygina***322;u i nowej) w PGCEdit, ***380;eby wy***322;apa***263; i poprawi***263; struktur***281;. Nie zaszkodzi wcze***347;niej przepu***347;ci***263; p***322;ytk***281; przez DVD Remake.

Do pytania: najlepsze - DIF4U+Scenaid+Scenarist (opisana na Doom9), a moje ostatnie odkrycie (najmniej skomplikowany) - DVD Reauthor Pro + Scenarist
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2008, 00:08   #3
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
... a moje ostatnie odkrycie (najmniej skomplikowany) - DVD Reauthor Pro + Scenarist
Wielkie dzieki za odpowiedz. W koncu znalazlem chwile czasu i miejsce na dysku Tak czy inaczej mam poblem. DVD Reuthor Pro rozwalil mi cale DVD i przeslal to do Scenarista. Tych wszystkich tytułów jest tak wiele ze nie wiem co dalej wiem ze glowny film jest VTS_01.

Jak teraz mozna dodac nowe sciezki dźwiękowe w formatach *.AC3 oraz *.DTS Niestety nie ma ma tam zadnych opcji importu nowego dźwięku

Po drugie usunąłbym sobie te wstępne ostrzeżenia na początku DVD. Jednak nie umiem znalesc opcji do odtwarzania VIDEO zapisanych plików.

Co robię źle
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2008, 00:36   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na stronie g***322;***243;wnej CDrinfo jest poradnik do Scenarista...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2008, 10:18   #5
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Na stronie głównej CDrinfo jest poradnik do Scenarista...
Poradnik znalazłem taki do Scenarista: Poradnik
Ale nic nie znalazłem na temat DVD Reauthor Pro 3.0.

Tak więc tak jak mówiłeś użyłem programu DVD Reauthor i sworzyłem wszystko dla Scenarista 3.0, który sam się uruchomił po wykonaniu wszystkiego Ale jest problem z dodawaniem ścieżki dźwiękowej do filmu do DVD Reauthor dzieli wszystko na małe części zamiast pakować plik Viedo i ścieżki Audio do jednego dużego ładnego pliku (poradnik opisuje tylko radzenie sobie z pojedynczymi plikami). Jak ustawić DVD Reauthor aby mi nie dzielił wszytkiego na drobne części. Potrzebuje tylko dodać dodatkowy dźwięk, a nie kombinować

Poza tym jak dodawałem ścieżke DTS, Scenarist wywlił mi błąd, że tylko ścieżki od 1-4 mogą obsłużyć DTS W sumie na oryginalnym DVD są 4 ścieżki dźwiękowe i już na 5 miejscu DTS nie można umieścić. Dlaczego?? Takie są ograniczenia tego programu?? Rozumiem ze przesuwając sciezke DTS na lub 2 miejsce, a reszte na miejsca o jeden niżej, skopałbym całą srukturę DVD??
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2008, 18:52   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mxm Podgląd Wiadomości
Ale jest problem z dodawaniem ścieżki dźwiękowej do filmu do DVD Reauthor dzieli wszystko na małe części zamiast pakować plik Viedo i ścieżki Audio do jednego dużego ładnego pliku (poradnik opisuje tylko radzenie sobie z pojedynczymi plikami). Jak ustawić DVD Reauthor aby mi nie dzielił wszytkiego na drobne części. Potrzebuje tylko dodać dodatkowy dźwięk, a nie kombinować
Na tym polega idea działania tego programu - rozbija całą płytę na czynniki tworząc skrypt do Scenarista, byś mógł _dowolnie_ ją zmodyfikować i zrobić nowy authoring. Nic tu nie trzeba kombinować.

Cytat:
Napisany przez mxm Podgląd Wiadomości
Poza tym jak dodawałem ścieżke DTS, Scenarist wywlił mi błąd, że tylko ścieżki od 1-4 mogą obsłużyć DTS
Nie słyszałem o takim ograniczeniu, a nie mam jak tego w tej chwili sprawdzić...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2008, 00:03   #7
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ups. CHyba źle się wyraziłem mówiąc o podziale. CHodzi głównie o to ze np. sciezka dzwiekowa jest dzielona na 3 lub 4 czesci. To samo dzieje sie z filmem, jest podzielony na 4 osobne pliki. Teraz jak mam jeden plik dźwiękowy to nie mam go jak dodać (przeciez nie podziele go recznie na 4 czesci). Tak mi się wydaje ze chyba dam sobie spokoj ze scenarzystą Program jest da mnie bardzo dziwny i mało intuicyjny... Przynajmniej IfoEdit nic mi nie mówi jak dodaje ściężkę DTS na 5 miejscu
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2008, 00:21   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jako***347; si***281; pogubi***322;em i nie wiem o co Ci chodzi...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2008, 21:22   #9
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Np. w IfoEdit przy authoringu dodajesz dzwiek w ac3 to jest on jako jeden plik. A w scenarzycie jedna sciezka audio jest podzielona na np. 3 czesci (3 osobne pliki). To samo dzieje sie z plikiem filmu. Nie ma jednego pliku z filmem (tak jak to sie dzieje przy zwyklym demuxie np. w PCGDemux. Film glwony jest podzielony na kilka plik***243;w.

Przyk***322;ad: Film na 2:00:00. Plik zdemuxowany zajmuje 3GB. A w Scenarzycie sa np. 3 pliki po 1GB (czyli nie jest to jeden plik z filmem).

Teraz jak dodaje jeden duzy plik dzwiekowy (moj dodatkowy) to mam go wvzesniej podzielic na kilka czesci?? DVD Reauthor powinien dodac to wszystko w ca***322;ych plikach. Jak jest dzwiek (tylko jedna sciezka dzwiekowa) to powinna byc ona jako jeden plik a nie w 3 osobnych plikach...
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.