Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.10.2005, 19:12   #1
PaTus
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2004
Posty: 46
PaTus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Domyślne menu

W dwóch przypadkach:
- na płycie znajduje się kilka menu, można to zauważyć choćby podglądem w dvdremake(u), przy czym uruchamia się jedno. Jak zrobić by uruchamiało się inne wybrane przez siebie menu? Dodam że pozostałe mimo swojej obecności pozostają nieaktywne. Można to spotkać szczególnie na płytach wydawanych przez 'warner bros'.
- na płycie znajduje się kilka menu w wersji angielskiej, a ich wybór przy odtwarzaniu jest losowy, prościej, przy każdym odtwarzaniu film startuje z innym menu. Jak zrobić by za każdym razem startowało od jednego, wybranego menu?

Przeglądałem forum i znalazłem odpowiedź na drugie pytanie, lecz użytkownik opis oparł na programie pgcedit. Moje pytanie dotyczy programu ifoedit. Czy wyżej wymienine zabiegi da się przeprowadzić za pomocą programu ifoedit.
Jeżeli jednak przez nieuważne szukanie pominąłem odpowiedzi na te pytania, prosibym o podanie linków. dzięki...

serdecznie pozdrawiam
PaTus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.10.2005, 20:59   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez PaTus
Przeglądałem forum i znalazłem odpowiedź na drugie pytanie, lecz użytkownik opis oparł na programie pgcedit. Moje pytanie dotyczy programu ifoedit. Czy wyżej wymienine zabiegi da się przeprowadzić za pomocą programu ifoedit.
Pewnie się da... Tylko po co? PGCEdit jest konsekwentnym rozwinięciem programu ifoEdit. W ifoEdit pracujesz na pojedynczym pliku IFO, PGCEdit wczytuje całą strukturę płyty.

Co to daje? Umożliwia to analizę programu odtwarzania płyty (opcja Trace) - dzięki temu możesz określić które menu jest wywoływane i z którego miejsca. Zmieniając tę komendę możesz wybrać odpowiednie menu. Łatwo można określić mechanizm losowego wyboru menu i go zablokować.

Oczywiście wszystko to możesz zrobić za pomocą ifoEdit - z notatnikiem przeanalizować poszczególne pliki IFO rysując sobie schemat działania płyty i zapisując wartości i numery istotnych rejestrów. Później tylko odpowiednie modyfikacje, testy, modyfikacje, testy... W PGCEdit zrobisz to w 3 minuty i już można wyskoczyć na ^_^

Czemu więc niechęć do PGCEdit?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2005, 22:06   #3
PaTus
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2004
Posty: 46
PaTus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czemu więc niechęć do PGCEdit? , trudno mi powiedzieć, może dlatego że jest dla mnie mało zrozumiały, aczkolwiek nigdy zbyt dużo sie temu programowi nie przyglądałem. Z drugiej strony dużo zabiegów wykonuję za pomocą ifoedit i to pewie kwestia przyzwyczajenia. Pewnie Masz rację, może jednak trzeba będzie trochę poczytać na temat pgcedit i ruszyć w drugi level modyfikacji ifo.

dzięki za odpowiedź..

P.S
jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, wydaje mi sie że ten zabieg można wykonać za pomocą ifoedit (intuicja), może zmiana komendy, jak uważasz? To jest mój aktualny problem.

Pozdrawiam
PaTus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2005, 22:58   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez PaTus
jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, wydaje mi sie że ten zabieg można wykonać za pomocą ifoedit (intuicja), może zmiana komendy, jak uważasz? To jest mój aktualny problem.
Pewnie tak... Tylko której? Spróbuj tak:

* Ściągnij PGCEdit

* uruchom, z menu File wybierz Open DVD i wskaż katalog z filmem

* z menu Tace uruchom Trace mode

* w trybie śledzenia na dole masz klawisze sterujące. Naciśnij klawisz Next PB (1), który włącza śledzenie do momentu kolejnego odtwarzania. Naciśnij ten klawisz kilkukrotnie, aż do momentu wyświetlenia twojego menu.

* w oknie 2 znajdziesz wykonywane wcześniej komendy i porównywane wartości rejestrów (przewijane sliderem 3)

* analizując powyższe możesz dojść, która komenda, czy wartość rejestru odpowiada za wybór menu. Wystarczy teraz zmienić tą wartość/komendę w oknie 4 i zapisać DVD. Można jeszcze raz uruchomić śledzenie w celu sprawdzenia.

Powalcz - na prawdę warto
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-snap.jpg  
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2005, 11:26   #5
PaTus
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2004
Posty: 46
PaTus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
w porządku, dziękuje. Jednak mnie przekonałeś. Od razu po przyjściu z pracy, natychmiast się tym zajmę. ... no i dam znać o rezultatach.

serdeczne dzięki
Pozdrawiam
PaTus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.