Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.06.2005, 19:49   #1
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Red face DV->MPEG2 problem

Witam.
Mam WinXP Pro SP2, RAM 1GB (dual), Athlon 3 GHz (Burton), HDD - 180 GB Maxtor 7200-8MB. Wszystko siedzi na ASUS A7N8X-Deluxe. Od jakiegoś już czasu próbuję przekonwertować godzinny materiał z kamery miniDV (mam już go na twardzielu) na format mpeg2. Próbowałem już kilku aplikacji. Począwszy od Nero Vison Express, przez TMPEG DVD Source Creator, po CCE i Canopus ProCoder 2. Za każdym razem, każda z aplikacji mi wywala jakiś komunikat o błędzie. Albo włacza się Error Reporting Service, a potem Postmortem Debugger, albo jak w przypadku Nero Vision Express w logu mam "errora":

DVDEngine ERROR
DVDEngine cause: 128 (nmc_processing_exception)
DVDEngine source: DEGuardNMCConversion
DVDEngine description: SEH EXCEPTION caught during INeroMediaConverter:oConversion().
[12:14:54] DVDEngine

A w przypadku TMPGEnc:

Read Error occured at adress 03ED5A3E of module `P3Package.dll` with 85000004

Nie mam pojęcia czy chodzi o plik źródłowy w formacie DV, czy o to że w moich windowsach sie coś pokiełbasiło z kodekami, czy może coś ze sprzętem. Proszę o sugestie. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433

Ostatnio zmieniany przez donvit : 18.06.2005 o godz. 22:09
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.06.2005, 02:08   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie masz nic podkrecone?

ja mialem podobne problemy, przyczyna moze byc niestabilna praca podzespolow (procesor, ram, zasilacz)
ale niewykluczone, ze problem moze byc softwarowy

w procoderze co Ci melduje?
czy w innych aplikacjach rowniez zdarzaja sie jakies bledy?
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.06.2005, 02:16   #3
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
nie masz nic podkrecone?

ja mialem podobne problemy, przyczyna moze byc niestabilna praca podzespolow (procesor, ram, zasilacz)
ale niewykluczone, ze problem moze byc softwarowy

w procoderze co Ci melduje?
czy w innych aplikacjach rowniez zdarzaja sie jakies bledy?
Niczego nigdy nie podkecam Wyznaję filozofię, że przyrost wydajności jest tak niewielki i niezauważalny, że się nie opłaca marnować na to czasu

W ProCoder po jakiś 30 minutach wyskakuje komunikat Microsoft Error Reporting Service, a zaraz po nim uruchamia się Microsoft PostMortem Debbuger (drwtsn32.exe zadaje się) i wszystko sie zamyka. Czasem następuje pad explorera. To samo dotyczy CCS. Ale co dziwniejsze. Gdy próbuje zakodować do MPEG2 tylko fragment tego materiału (jakieś 10 minut), tzn. zgrywam z kamerki tylko 10 minut a nie całą godzinę, to nie ma problemu. Własnie zakodowałem do MPEG2 to pierwsze 10 minut materiału za pomocą TMPGEnc Plus. Prawdopodbnie poszło by również z ProCoder`em i CCS. Ale dlaczego wysypuje się na tym godzinnym materiale ? Dodam, ze jest to ok 12 GB plik w formacie DV, który siedzi sobie u mnie na NTFS-ie.
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433

Ostatnio zmieniany przez donvit : 19.06.2005 o godz. 02:21
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.06.2005, 11:43   #4
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ten drwtsn32.exe to jak sadze dr Watson z pakietu Nortona

moze on cos bruzdzi, nie mam za bardzo pomyslu ale sprobuj moze pozamykac wszystko, rowniez to co siedzi w tray'u i zostawic tylko procodera i wtedy sprobowac
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.06.2005, 13:05   #5
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
ten drwtsn32.exe to jak sadze dr Watson z pakietu Nortona

moze on cos bruzdzi, nie mam za bardzo pomyslu ale sprobuj moze pozamykac wszystko, rowniez to co siedzi w tray'u i zostawic tylko procodera i wtedy sprobowac
Hmm nie używam żadnego Nortona za wyjatkiem Norton Antivirus.
A poza tym to:

Cytat:
Dr. Watson for Windows is a program error debugger that gathers information about your computer when an error (or user-mode fault) occurs with a program. Technical support groups can use the information that Dr. Watson obtains and logs to diagnose a program error. When an error is detected, Dr. Watson creates a text file (Drwtsn32.log) that can be delivered to support personnel by the method they prefer. You also have the option of creating a crash dump file, which is a binary file that a programmer can load into a debugger
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433

Ostatnio zmieniany przez donvit : 19.06.2005 o godz. 22:48
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 20:48   #6
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hm...

Hej ludziska ! Czy naprawde nikt nie jest mi w stanie choć trochę pomóc ? Ja naprawdę odchodzę od zmysłów. W tej chwili przeinstalowałem system i nadal nie mogę zakodować moich avików w formacie DV do mpeg2. W tej chwili po jakimś czasie od rozpoczęscia konwersji w TMPGEnc wyskakuje mi bluescreen z błędami jak na załączonym obrazku lub taki gdzie błąd wskazuje na jakiś plik win32k.sys. Powtarzam: system jest po świerzej reinslace. Moja kamera to miniDV Sony HC-32. Materiał zgrywam na dysk twardy za pomocą Windows Movie Maker albo Ulead Video Capture. Potem albo bezpośrednio koduje do mpeg2, albo tak jak ostatnio w programie VirtualDUB rozdzielam video od audio i dopiero rozpoczynam konwersje. Tak czy inaczej systuacja sie powtarza. Co może być powodem tego ? Dodam jeszcze ze zainstalowałem najnowsze stery do chepasetu, muzykii grafiki. Nie pomogło... Proszę was o pomoc...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
DV-&gt;MPEG2 problem-picture-001.jpg  
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 23:26   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Hej ludziu! Nikt nie jest jasnowidzem! To nie jest problem z Procoderem, czy CCE - tylko problem hardwarowo/driverowy. Siedzisz przed tym komputerem - przejrzyj podgląd zdarzeń, sprawdź czy nie pojawiają się jakieś błędy sterowników w system logu.

Przetestuj pamięć operacyjną.

Spróbuj w zaawansowanych właściwościach ekranu -> rozwiązywanie problemów - wyłączyć 'przyspieszanie sprzętowe'. Spróbuj wyłączyć podgląd obrazu przy kodowaniu.

Próbuj...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 23:31   #8
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez donvit
Hej ludziska ! ... Proszę was o pomoc...
Nie masz może neostrady lub nie instalowałeś ostatnio jakiegoś dziwnego urządzenia na USB, lub czegoś na kształt tunera SAT lub zwykłej TV??

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 23:34   #9
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Błąd STOP 0x0000008e świadczy o błędnie działających pamięciach.

Zrób sobie jakieś testy np.: programem Prime95 (jest tu: http://mersenne.org/gimps/p95v238.exe) i zobacz czy przejdzie co najmniej godzinę na Torture Test - Blend. Zapewne tak nie będzie.

Prawdopodobnie masz ustawione zbyt agresywne timingi w Biosie. Przy 1 GB kontroler jest mocno obciążony i może nie wyrabiać nawet na fabrycznych ustawieniach. Jeśli masz 2 moduły 512 MB, które do tego chodzą w Dual Channel to już w ogóle.

Rozwiązanie to obniżenie timingów lub/oraz podniesienie napięcia dla ramu.

Istnieje też możliwość, że zasilacz nie wyrabia lub pamięci uszkodziły się fizycznie (mało prawdopodobne).

Ja miałem problem z Geilami CL2, za nic nie chciały pracować w DC na fabrycznych ustawieniach. Rozwiązanie przyniosło zwiększenie napięcia do 1,8 V lub obniżenie do CL2,5.

Niech Cię nie zwiedzie, że normalnie wszystko działa OK, dopiero pod pełnym, długotrwałym obciążeniem (takim jak kodowanie filmu) wychodzą takie perełki. Sprawdź to co pisałem powyżej i powinno być OK.

Pozdrawiam

edit : naturalnie chodzi o zwiększenie napięcia do 2,8 V a nie jak napisałem 1,8 V
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 02.07.2005 o godz. 13:38
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 23:40   #10
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Błąd STOP 0x0000008e świadczy o błędnie działających pamięciach.

Zrób sobie jakieś testy np.: programem Prime95 (jest tu: http://mersenne.org/gimps/p95v238.exe) i zobacz czy przejdzie co najmniej godzinę na Torture Test - Blend. Zapewne tak nie będzie.

Prawdopodobnie masz ustawione zbyt agresywne timingi w Biosie. Przy 1 GB kontroler jest mocno obciążony i może nie wyrabiać nawet na fabrycznych ustawieniach. Jeśli masz 2 moduły 512 MB, które do tego chodzą w Dual Channel to już w ogóle.

Rozwiązanie to obniżenie timingów lub/oraz podniesienie napięcia dla ramu.

Istnieje też możliwość, że zasilacz nie wyrabia lub pamięci uszkodziły się fizycznie (mało prawdopodobne).

Ja miałem problem z Geilami CL2, za nic nie chciały pracować w DC na fabrycznych ustawieniach. Rozwiązanie przyniosło zwiększenie napięcia do 1,8 V lub obniżenie do CL2,5.

Niech Cię nie zwiedzie, że normalnie wszystko działa OK, dopiero pod pełnym, długotrwałym obciążeniem (takim jak kodowanie filmu) wychodzą takie perełki. Sprawdź to co pisałem powyżej i powinno być OK.

Pozdrawiam

Więc tak:

Testy PRIMEM zrobie. Nie ma sprawy. Co do pamięci to owszem ma dwie 512-ki Kingstona na ustawieniach auto (w BIOS) a nie by speed. Poza tym chodziły w dualu. Wczoraj przestawiłem je na Single. I nic to nie dało. Być może któraś jest więc uwalona..

Co do timingów to zaraz spróbuje coś zmienić

Nie wiem jak może zasilacz nie wyrabiać skoro mam Chiefteca 430 Watt.
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 23:42   #11
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
Nie masz może neostrady lub nie instalowałeś ostatnio jakiegoś dziwnego urządzenia na USB, lub czegoś na kształt tunera SAT lub zwykłej TV??

Pozdrawiam!
Nic z powyżej wymienionych rzeczy oprócz małego ustrojstwa (adapter BlueTooth), który mam od niedawna. Ale ona nie wymaga żadnych sterów. Native XP jest... więc ?
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 23:52   #12
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
test PRIMe trwa a wmiędzyczasie kolejny screen ktory otrzymalem jakieś pół godziny temu. Tochę się rózni:
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
DV-&gt;MPEG2 problem-dsc00331.jpg  
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2005, 10:37   #13
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
7 godzin testu PRIME95 minęło. System chodzi stabilnie.
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2005, 11:30   #14
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moje pytanie o nowe urządzenia wynikało z tąd, że u mnie był prawie identyczny komunikat (była jedna dodatkowa linijka na początku zaczynająca się od Driver IRQ less or equal... coś takiego), który pojawił się po instalacji NEO. Pogryzła się mysz USB i NEO USB, w specyficznym momencie wywołania IE jak ruszyłem myszą wywalał się komp :-(

Jakoś to zwalczyłem, w zasadzie nie do końca, ale już nie mam niebieskich ekranów i spokojnie mogę pracować...

Dlatego być może spróbuj odpiąć ten adapter Bluetooth o którym piszesz i zobacz co się będzie działo.

Druga rzecz - do wyczytania w komunikacie - ktora moze pomoc to wyłączenie kaszowania BIOSU MB oraz VGA - są takie opcje w biosie kompa - po prostu wyłącz wszelkie kaszowanie.
Nic nie pomaga a zajmuje tylko pamięć...


Inna rzecz to może wina Athlona lub płyty głównej, gdyż na pewno CCE, Procoder i TMPGEnc (o którym ni ewspominasz wprawdzie ale też tak ma) są optymalizowane pod procesory intela - to nawet jest napisane otwartym tekstem na stronach producentów...
Może się tak zdarzyć że jest jakaś kompinacja procesor - chipset - pamięć - itp., która wywala te programy...

Wydaje mi się, że trudno będzie Ci uzyskać jednoznaczną odpowiedź, choć faktycznie problem masz przepotwornie irytujący. Do rozwiązania pewnie dojdziesz sam, ale to chwilę potrwa, niestety...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2005, 11:41   #15
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A próbowałeś tego wyłączenia akceleracji wideo? Co prawda Microsoft pisze, że problem rozwiązany w SP2, więc u ciebie nie powinien występować, ale spróbować nie zaszkodzi.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.