Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.03.2006, 22:20   #1
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVB ==> DVD Video (authoring materiału o niestandardowych parametrach)

Witam!!!

Nagrałem z DVB-S materiał mający około 90 minut w planach nagranie drugiej częsci o zbliżonym rozmiarze. Plik ma około 1,5 GB i jest w dosyć niestandardowej rozdzielczości 544x576, klatkowanie 25 fps. Krótko mówiąc chciałbym to nagrać na DVD Video...
Tyle tylko, że mam wątpliwości związane z tą dziwną rozdzielczością - czy przed authoringiem będę musiał to jakoś przekonwertować na FULL PAL? A jeśli tak, to czy mogę to zrobić bez utraty jakości obrazu? No i w końcu może ktoś poleci mi jakąś dobrą instrukcję authornigu DVD?
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.03.2006, 00:26   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>


http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvb2dvd/
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 09:44   #3
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wielkie dzięki, ale jest jeden mały problem...
Link do programu MPEG-VCR na stronie którą podałeś nie działa... Szukałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć, ktoś wie skąd mogę go ściągnąć, ewentualnie czym zastąpić?
I jeszcze jedno, jak to wygląda z obsługą rozdziałki 544x576 przez stacjonarne odtwarzacze DVD?
Mam Panasonica z DivXem, ale starsze też sobie radzą?
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 09:59   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Atlantis
Wielkie dzięki, ale jest jeden mały problem...
Link do programu MPEG-VCR na stronie którą podałeś nie działa... Szukałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć, ktoś wie skąd mogę go ściągnąć, ewentualnie czym zastąpić?
I jeszcze jedno, jak to wygląda z obsługą rozdziałki 544x576 przez stacjonarne odtwarzacze DVD?
Mam Panasonica z DivXem, ale starsze też sobie radzą?
http://www.womble.com/download/
Tam tez jest edytor samego MPEG2, edycję równiez mozesz zrobić nowym ProjektX - oba programy działaja co do I klatki. Co do klatki działa TMPGEnc opisywany w arcie.

W zasadzie po przejechaniu po materiale ProjektX i doprowadzeniu go do zgodnosci z DVD Video powinno działac wszedzie.
Piszę powinno gdyż ja w swojej praktyce nie spotkałem sie, żeby gdzies nie działało, ale literatura jak i zdrowy rozsądek podpowiada, że mogą sie zdarzyc przypadki nie obsługiwania przez DVD tego formatu, gdyż jego rozdzielczośc ma się nijak do specyfikacji DVDVideo.
Wtedy pozostaje tylko przekodowanie do 720x576 w arcie tez jest o tym mowa i opis.

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 12:29   #5
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm... co do TMPMEnc Editora opisanego w arcie, to pojawił się "drobny" problem. Wszystko zrobiłem i już chcę zapisać plik wynikowy, kiedy nagle wywala mi komunikat, że program potrzebuje w tym celu aż 9.8 GB wolnej przestrzeni na partycji... Mam niewielki dysk twardy (40 GB) i na każdej z partycji mam około 5-6 GB... Da się coś zrobić, żeby wyciąć maleński kawałek niepożądanej planszy reklamowej, która nagrała się pod koniec? Na chłopski rozum powinno mu wsytarczyć 1,5 GB, czyli tyle ile ma nagrany materia, skąd to 9.8 GB?
Czy w programach z wymienionej przez Cebie strony także występuje ten problem?
Aha, zamiast ProjectX dałoby się to zrobić przy pomocy PVAStrummento?
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 12:53   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmmm... słyszałem już gdzieś, że tak się dzieje ludziom z edytorem...
Tak w ProjektX możesz to zrobić na pewno - zwyczajnie dajesz marker na początku materiału i w miejscu żądanego końca i on to ładnie przytnie tudzież powycina ze środka - zależy co chcesz wyciąć...
PVAStrumento - nie próbowałem - to jest konkurencyjny programik, pewnie też można przyciąć, przy czym jeżeli masz wybór to skorzystaj z ProjektX...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 13:35   #7
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm... PVAStrumento używałem kiedyś do konwertowania pliku nagranego w formacie PVA z DVB do normlaneg pliku mpeg, ewentualnie do rozdzielania strumieni audio i wideo. Z tego co wiem, to nie ma on opcji wycinania fragmentów materiału, nie daje w cale nawet opcji podglądu tego, co poddajemy obróbce. Zwyczajnie ustawia się parametry i daje start, chyba że pojawiły się jakieś zmiany w tej kwestii w najnowszych wersjach...
Dlatego pytam czy możnaby użyć PVAStrumento do sprowadzenia pliku mpeg do takiej postaci, która jest przyjmowana przez odtwarzacz DVD. Co do ProjectXa to musiałbym najpierw zainstalować obsługę Javy. Rozumiem, że ten program zajmie się wsyzstkim - wytnie ten zbędny kawałek i sprowadzi materiał do akceptowanej formy?
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 13:39   #8
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obsługa javy nie boli raczej tylko moze sie przydac...
Zrobi wszystko co trzeba obrócz tego kroku z normalizacją GOP. Jezeli w logu bedzie, że znaleziono GOP o długosci MAX większej od 30 to wtedy powinieneś puscic to przez MPEG_VCR. Powinieneś gdyz oprócz Scenarista i chyba Maestro inne programy do authoringu przyjma taki strumień.

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 14:10   #9
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tyle tylko, że najpierw muszę ściągnąć plik instaklacyjny mający 150 MB i go zainstalować. A gdy zainstaluję obsługę Javy, to w czasie, gdy NIE BĘDĘ jej używał będzie mi zajmowała zasoby?
Hmm... a jak to jest w przypadku materiału z TVNu, rozdziałka 720x576, duże bitrate... Są jakieś istotne różnica w stosunku do materiału z DVD, czy też mogę to tak poprostu w jakiś prosty sposób wrzucić i nagrać na DVD Video?
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 15:49   #10
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chyba 15MB he he he...
Możesz spróbować to poprostu rozmukasować i pewnie się da zauthoringować, jakoś lub nie. Wszystko zależy od programu TV - w zasadzie prawie każdy nadaje inaczej.
Strumień z DVB niesie za sobą szereg błędów - większość opisana jest w arcie, nie chce mi się ich tu wypisywać.
W mojej opinii przynajmniej ten pierwszy krok z ProjektX jest niezbędnie konieczny, żeby materiał wyglądał przyzwoicie.
Choć szkół jest wiele - chociaż przez chwilę się martwiłeś czy wszystkie odtwarzacze odczytają jakoś tam inaczej sparametryzowany strumień.
Są takie odtwarzacze, które odczytają strumień z DVB jak leci zapewne, nawet bez specjalnego authoringu.
Tylko nie dziw się potem, że cos nie będzie działać jak trzeba...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 16:57   #11
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Chyba 15MB he he he...
To chyba coś źle szukałem. ;P Ktoś może powiedzieć co DOKŁADNIE powinienem ściągnąć i zainstalować?


Cytat:
Są takie odtwarzacze, które odczytają strumień z DVB jak leci zapewne, nawet bez specjalnego authoringu.
Tylko nie dziw się potem, że cos nie będzie działać jak trzeba...

Pozdrawiam!
Hmm... nagrałem w ramach eksperymentu godzinny prgram z TVNu i Nero Vision go przyjął, DVDLab już jednak nie chciał, więc jednak faktycznie może lepiej przepuścić go najpierw przez ProjectXa, gdy w końcu uporam się z tą Javą... W każdym razie mój Panasonic odtworzył tą płytkę bez problemu, ale jak mówiłem to nowy odtwarzacz z DivXem, starsze pewnie mogłoby mieć faktycznie problem z takim strumieniem...
BTW pisząc, że potem coś może działać nie tak jak trzeba, miałeś na myśli oczywiście problemy z INNYMI odtwarzaczami?
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 22:44   #12
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://www.java.com/en/download/manual.jsp

pierwszy od góry - około 7MB i to i tylko to wystarczy

Miałem na myśli odtwarzacze starsze i te nowe ale z górnej półki cenowej
Byle co zwykle czyta byle co.
Poza tym te dwa programy do authoringu, które tu przytoczyłeś to 2 najgorsze na rynku ten drugi szczególnie jak już tu wielokrotnie pisałem przyjmie nawet celuloidową taśmę filmową, he he he...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 09:00   #13
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm... ściągnąłem plik do instalacji w trybie offline, który miał coś cokoło 60 MB. W każdym razie zainstalowało się i działa.
Jestem już na pułmetku, materiał przerobiony, menu i jeden slideshow w dvdlab utworone, są wszystkie interakcje poustawianie tyle tylko, że natknąłem się na jeden bardzo drobny problem, a nawet nie tyle problem, co wątpliwość.
A mianowicie w project properties jest takie pole jak project size - w tej chwili jest tam domyślne 720x576 - Full D1. Mam to zmienić na rodzielczość mojego materiału zgranego z DVB czyli 544x576? Mam jeszcze coś poustawiać? Zmieniłem już z NTSC na PAL.
Dlaczego dvdlab uważasz za kiepski? Chyba nic nie zmienia w jakości samego strumienia MPEG2? Na wodotryskach specjalnie w tej chwili mi nie zależy, ale co polecasz?
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 11:10   #14
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czytałeś artykuł w miejscu o DVD Patcherze?? Powinno to rozwiać Twoje wątpliwości.
DVDLaba uważam ze program niebezpieczny dla osób dla których był on intencjonalnie stworzony, czyli dla osób o kiepskiej orientacji w specyfikacji DVD Video. Jest on za elestyczny, przyjmuje wiele, wiele plików video, które z czystą specyfikacją DVD Video nie mają nic wspólnego.
Jeżeli wiesz co chcesz uzyskać i świadomie wprowadzasz tam taki plik to oczywiscie jest OK, gorzej jak zrobisz to nieświadomie, program Ci to przyjmie a potem to będą już same kłopoty...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 11:55   #15
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na razie mam już przygotowany prjekt w dvdlab, ale będe pamiętam co powiedziałeś przy okazji tworzenia następnego projektu...
Ale wracając do sprawy: Co mam ustawić w polu PROJECT SIZE? Zostawić tak jak jest Full D1 czy ustawić niestandardową rozdziałkę nagranego materiału?
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.