Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.01.2005, 10:55   #16
andreg
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.09.2004
Posty: 148
andreg zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dvd-9 na dwa dvd 4.7 ???

Cytat:
Napisany przez Dombel
Ludziska piszecie tu takie rzeczy, że głowa mi puchnie. Nadpalałem z sukcesem w Nero 6.6.x.x płytki z nominalnej pojemności (takiej jaką podaje Nero) 4.38GB na 4.60 +- 3-4 MB na LG 16x8x... DL płytki były TDK po 4.30 zł za sztukę. Nagrywarka początkowo odmawiała zapisu w nero 6.0.0.x ale po aktualizacji do 6.6 w opcjach pojawiła się opcja overburningu (oczywiście jeżeli napęd pozwala na overburning DVD) Przy przepalaniu na 4.7 GB (oczywiście pokazywanym w Nero) program wywalał mi na 99% błąd, że napęd nie mógł odnaleźć ścieżki (czyli prawdopodobnie doszedł juz do brzegu płyty) Faktem jestm, że na tanich płytkach za 1.20 np. firmy EMTEC z Geanta lub innego badziewmarketu overburning jest raczej niemożliwy (tu miałem problem z nagraniem 3 800 MB bo ostatnie pliki nie nadawały się odczytu. Nie rozumiem więc dlaczego tyle różnorakich teorii dot istnienia overburningu.
No widzicie ludziska,kolega dombel z powodzeniem stosuje overburning i to 300 mega ale muszą być TDK za 4,30 bo inaczej klops. Pozdrawiam myślących trzeżwo.
andreg jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.01.2005, 11:22   #17
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
heh... a ja juz probowalem myslec kategoriami Dombel'a i kombinowac... czy moze on proporcje ukladal, zeby obliczyc overburning dla DVD opierajac sie na CD - przykladowo

700MB - 730MB (w ob)
4380MB - x (w ob dla DVD)

Ale niestety 300MB nie wychodzi, bo x = 4567MB, wiec x-4380MB nie jest rowny 300MB

pozdrowisko Dombel!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 07:32   #18
Dombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 23
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
heh... a ja juz probowalem myslec kategoriami Dombel'a i kombinowac... czy moze on proporcje ukladal, zeby obliczyc overburning dla DVD opierajac sie na CD - przykladowo

700MB - 730MB (w ob)
4380MB - x (w ob dla DVD)

Ale niestety 300MB nie wychodzi, bo x = 4567MB, wiec x-4380MB nie jest rowny 300MB

pozdrowisko Dombel!
Spoko. Śmiejcie się oczywiście nie będę nikomu nic udowadniał. Choć płytka do dziś fizycznie istnieje . Nie trzeba używać ww proporcji aby obliczyć możliwą wielkość wystarczy trzeba użyć nieco innej - mianowicie wielkość płyty w bajtach (ostatecznie mogą być kilobajty) łącznie liczbą bajtów przeznaczonych na ECC więc w przypadku CD nie mamy 700 a troszkę (dokładnie o jakieś 80 megsów więcej), w przypadku DVD na korekcji zyskujemy jescze większą proporcję. (W przypadku DVD-R rzeczywista pojemność wynosi koło 4,7 GB a nie 4380 MB), do tego dochodzi jeszcze krótjki lead-out (zdaje się koło 30 MB do przodu) więc o czym my tu rozmawiamy ??. Tak w ogóle to jak wcześniej pisałem udało mi się to zrobić w pewnych określonych warunkach z określonym sprzętem na określonym nośniku. Jak komuś innemu dysponującemu odmiennym sprzętem się to nie udało to nie oznacza, że jest to niemożliwe. Poczytajcie sobie specyfikacje formatów DVD to zobaczycie, że w teorii można wypalić znacznie więcej (choć fizycznie chyba żaden nośnik ani nagrywarka by tego nie wytrzymała )
Pozdro all MTF
__________________
"...Naturą człowieka jest bunt. Bunt przeciwko ludziom, rzeczom, wszelkiej istocie.."
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 07:56   #19
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Dombel
Spoko Przyjacielu... nie widzisz ze to w zart obracam? Po prostu zrozum ze to co napisales jest troche trudne do objecia rozumem. Przypominam ze mi nie udalo sie nadpalic na DVD nawet 10 mexow, tak wiec moze byc dla mnie dziwne to ze Tobie sie udalo 300 prawda??

Pozdrowionka! I nie bierz tego do siebie
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 11:26   #20
majnman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Posty: 7
majnman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja używałem do takich żeczy dvd fab bardzo prosty program jest też z polsk ą wersją językową moge ci podesłać na maila program i iopis pz
majnman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 11:38   #21
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez majnman
ja używałem do takich żeczy dvd fab bardzo prosty program jest też z polsk ą wersją językową moge ci podesłać na maila program i iopis pz
@majnman a Ty o czym piszesz i do kogo?
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.