Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 20.01.2005, 16:50   #1
Biff
Headbanger
 
Avatar użytkownika Biff
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Piła
Posty: 66
Biff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dvd-9 na dwa dvd 4.7 ???

nie wiem czy taki temat juz był, ale jest troche dziwny wiec moze nie...

mam dvd slayera i ona ma ponad 7 giga a jak wiadomo płytki double layer kosztuja kupe kasy wiec czy da rade jakos sensownie i bez straty jakosci nagrac takie dvd na dwie płyty 4,7 giga i jakim programem jesli juz??
Biff jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.01.2005, 17:21   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Biff
nie wiem czy taki temat juz był, ale jest troche dziwny wiec moze nie...
Temat był baaaardzo wiele razy poruszany, ale co w nim dziwnego jest?
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2005, 08:32   #3
Dombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 23
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bez DL to nagrać 7 GB bez straty jakości to raczej ni dy rydy Ale jest taki sexi programik który nazywa się DVD shrink. Umozliwia on wycięcie dodatkowych ścieżek językowych, wywiadów itp. a jezeli chcesz mieć to wszystko to umozliwia on przeskalowanie materiału video o kilka % więc utraty jakości możesz nei zauważyć.
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2005, 16:05   #4
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dombel
Bez DL to nagrać 7 GB bez straty jakości to raczej ni dy rydy
Jasne że sie da, zwłaszcza że @Biff chce to zrobić na 2 nosniki 8 )
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 15:30   #5
Dombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 23
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Fakt. Coś chyba u mnie ze wzrokiem. Bo tych dwóch płytek nie widziałem. Stprawę rozpatrywałem pod kwestią overburningu.
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 15:36   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Dombel
Fakt. Coś chyba u mnie ze wzrokiem. Bo tych dwóch płytek nie widziałem. Stprawę rozpatrywałem pod kwestią overburningu.
CO? 7 GB nadpalić na 4.7 (4.38 po ludzku) ciekawe ^_^
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 10:59   #7
Dombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 23
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No właśnie to mnie zdziwiło. Przepalałem już na DVD 300 MB ale więcej nie dało rady bo napęd gubił ściezkę. Tak w ogóle korzystając z okazji zapytam o maksymalną możliwość nadpalenia. Pamiętam jak w przypadku nagrywania CD przy wyborze MODE 2 zyskiwało się koło 100 MB czy taki trik jest możliwy w przypadku DVD. Mam nagrany koncert DVD i płytka już jest troszkę porysowana a materiał zajmuje fizycznie 5GB (po właściwym przeliczeniu) i kombinuję jak nadpalić to na 1 warstwowej DVD.
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 11:04   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
z moich doświadczeń wynika, że płyt dvd nie warto nadpalać a nawet lepiej nie dopalać do samego końca. (100 MB nikogo nie zbawi a końce często z biegiem czasu się walą) a co do tego 5 GB koncertu to przekompresowanie go na jednowarstwową płytę nie pogorszy zauważalnie jakości.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 11:37   #9
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na stronie Robsa jest poradnik jak zrobic to o co sie pytales
__________________
mallow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2005, 08:12   #10
Dombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 23
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzia. Chciałem potwierdzic obawy.
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2005, 19:25   #11
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dombel
(...) Przepalałem już na DVD 300 MB ale więcej nie dało rady bo napęd gubił ściezkę. (...)
Sorra... ale chyba cos przeoczylem... w zasadzie od niedawna mam palnik DVD ale jak probowalem nadpalic 10 mexow to mi skopczylo plytke... a tutaj kolega mowi o 300 MB Moze ktos oswieci mnie - nieoswieconego w kwestii overburningu DVD??
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2005, 19:49   #12
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dombel
Przepalałem już na DVD 300 MB
Czyli ile dokładnie wynosiła wielkość? - podaj w MB i GB
dvdr i overburning? nie ma czegos takiego
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2005, 19:54   #13
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Czyli ile dokładnie wynosiła wielkość? - podaj w MB i GB
dvdr i overburning? nie ma czegos takiego
ufff... no bo juz myslalem ze mnie cos ominelo... bo tak jak mowie... zaledwie 10 mexow chcialem nadpalic i zwis
ale skoro Ty Robs tak mowisz to juz wszytsko jasna
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2005, 08:26   #14
Dombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 23
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ludziska piszecie tu takie rzeczy, że głowa mi puchnie. Nadpalałem z sukcesem w Nero 6.6.x.x płytki z nominalnej pojemności (takiej jaką podaje Nero) 4.38GB na 4.60 +- 3-4 MB na LG 16x8x... DL płytki były TDK po 4.30 zł za sztukę. Nagrywarka początkowo odmawiała zapisu w nero 6.0.0.x ale po aktualizacji do 6.6 w opcjach pojawiła się opcja overburningu (oczywiście jeżeli napęd pozwala na overburning DVD) Przy przepalaniu na 4.7 GB (oczywiście pokazywanym w Nero) program wywalał mi na 99% błąd, że napęd nie mógł odnaleźć ścieżki (czyli prawdopodobnie doszedł juz do brzegu płyty) Faktem jestm, że na tanich płytkach za 1.20 np. firmy EMTEC z Geanta lub innego badziewmarketu overburning jest raczej niemożliwy (tu miałem problem z nagraniem 3 800 MB bo ostatnie pliki nie nadawały się odczytu. Nie rozumiem więc dlaczego tyle różnorakich teorii dot istnienia overburningu.
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2005, 23:51   #15
daro-driver
Bywalec
 
Avatar użytkownika daro-driver
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: łódz
Posty: 68
daro-driver w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
są dwustronne esperanzy i do tego programik DVDFab dzieli ci na dwie płytki.
daro-driver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.