Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 20.01.2005, 15:50   #1
Headbanger

Data rejestracji: 29.11.2004
Biff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dvd-9 na dwa dvd 4.7 ???

nie wiem czy taki temat juz był, ale jest troche dziwny wiec moze nie...

mam dvd slayera i ona ma ponad 7 giga a jak wiadomo płytki double layer kosztuja kupe kasy wiec czy da rade jakos sensownie i bez straty jakosci nagrac takie dvd na dwie płyty 4,7 giga i jakim programem jesli juz??
Biff jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.01.2005, 16:21   #2
Yoda
CDRinfo VIP

Data rejestracji: 01.06.2003
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Biff
nie wiem czy taki temat juz był, ale jest troche dziwny wiec moze nie...
Temat był baaaardzo wiele razy poruszany, ale co w nim dziwnego jest?
Stary 21.01.2005, 07:32   #3
Nowy na forum

Data rejestracji: 19.01.2005
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bez DL to nagrać 7 GB bez straty jakości to raczej ni dy rydy Ale jest taki sexi programik który nazywa się DVD shrink. Umozliwia on wycięcie dodatkowych ścieżek językowych, wywiadów itp. a jezeli chcesz mieć to wszystko to umozliwia on przeskalowanie materiału video o kilka % więc utraty jakości możesz nei zauważyć.
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2005, 15:05   #4
Yoda
CDRinfo VIP

Cytat:
Napisany przez Dombel
Bez DL to nagrać 7 GB bez straty jakości to raczej ni dy rydy
Jasne że sie da, zwłaszcza że @Biff chce to zrobić na 2 nosniki 8 )
Stary 23.01.2005, 14:30   #5
Nowy na forum

Fakt. Coś chyba u mnie ze wzrokiem. Bo tych dwóch płytek nie widziałem. Stprawę rozpatrywałem pod kwestią overburningu.
Stary 23.01.2005, 14:36   #6
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz

Data rejestracji: 30.11.2004
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Dombel
Fakt. Coś chyba u mnie ze wzrokiem. Bo tych dwóch płytek nie widziałem. Stprawę rozpatrywałem pod kwestią overburningu.
CO? 7 GB nadpalić na 4.7 (4.38 po ludzku) ciekawe ^_^
ed hunter jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 09:59   #7
Nowy na forum

No właśnie to mnie zdziwiło. Przepalałem już na DVD 300 MB ale więcej nie dało rady bo napęd gubił ściezkę. Tak w ogóle korzystając z okazji zapytam o maksymalną możliwość nadpalenia. Pamiętam jak w przypadku nagrywania CD przy wyborze MODE 2 zyskiwało się koło 100 MB czy taki trik jest możliwy w przypadku DVD. Mam nagrany koncert DVD i płytka już jest troszkę porysowana a materiał zajmuje fizycznie 5GB (po właściwym przeliczeniu) i kombinuję jak nadpalić to na 1 warstwowej DVD.
Stary 24.01.2005, 10:04   #8
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz

Data rejestracji: 30.11.2004
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
z moich doświadczeń wynika, że płyt dvd nie warto nadpalać a nawet lepiej nie dopalać do samego końca. (100 MB nikogo nie zbawi a końce często z biegiem czasu się walą) a co do tego 5 GB koncertu to przekompresowanie go na jednowarstwową płytę nie pogorszy zauważalnie jakości.
ed hunter jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 10:37   #9
Koordynator
CDRinfo VIP

Data rejestracji: 03.03.2003
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na stronie Robsa jest poradnik jak zrobic to o co sie pytales
Stary 25.01.2005, 07:12   #10
Nowy na forum

Wielkie dzia. Chciałem potwierdzic obawy.
Stary 25.01.2005, 18:25   #11
Forumator

Data rejestracji: 21.11.2001
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dombel
(...) Przepalałem już na DVD 300 MB ale więcej nie dało rady bo napęd gubił ściezkę. (...)
Sorra... ale chyba cos przeoczylem... w zasadzie od niedawna mam palnik DVD ale jak probowalem nadpalic 10 mexow to mi skopczylo plytke... a tutaj kolega mowi o 300 MB Moze ktos oswieci mnie - nieoswieconego w kwestii overburningu DVD??

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2005, 18:49   #12
Yoda
CDRinfo VIP

Cytat:
Napisany przez Dombel
Przepalałem już na DVD 300 MB
Czyli ile dokładnie wynosiła wielkość? - podaj w MB i GB
dvdr i overburning? nie ma czegos takiego
Stary 25.01.2005, 18:54   #13
Forumator

Data rejestracji: 21.11.2001
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Czyli ile dokładnie wynosiła wielkość? - podaj w MB i GB
dvdr i overburning? nie ma czegos takiego
ufff... no bo juz myslalem ze mnie cos ominelo... bo tak jak mowie... zaledwie 10 mexow chcialem nadpalic i zwis
ale skoro Ty Robs tak mowisz to juz wszytsko jasna

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2005, 07:26   #14
Nowy na forum

Ludziska piszecie tu takie rzeczy, że głowa mi puchnie. Nadpalałem z sukcesem w Nero 6.6.x.x płytki z nominalnej pojemności (takiej jaką podaje Nero) 4.38GB na 4.60 +- 3-4 MB na LG 16x8x... DL płytki były TDK po 4.30 zł za sztukę. Nagrywarka początkowo odmawiała zapisu w nero 6.0.0.x ale po aktualizacji do 6.6 w opcjach pojawiła się opcja overburningu (oczywiście jeżeli napęd pozwala na overburning DVD) Przy przepalaniu na 4.7 GB (oczywiście pokazywanym w Nero) program wywalał mi na 99% błąd, że napęd nie mógł odnaleźć ścieżki (czyli prawdopodobnie doszedł juz do brzegu płyty) Faktem jestm, że na tanich płytkach za 1.20 np. firmy EMTEC z Geanta lub innego badziewmarketu overburning jest raczej niemożliwy (tu miałem problem z nagraniem 3 800 MB bo ostatnie pliki nie nadawały się odczytu. Nie rozumiem więc dlaczego tyle różnorakich teorii dot istnienia overburningu.
Stary 30.01.2005, 22:51   #15
Bywalec

Data rejestracji: 10.10.2004
daro-driver w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
są dwustronne esperanzy i do tego programik DVDFab dzieli ci na dwie płytki.
daro-driver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia: