Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.03.2006, 14:37   #1
Devilman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2004
Posty: 16
Devilman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD w dwóch częsciach ! Jak zrobic jedną ?

Witam !!!

Mam mały problem ponieważ mam film dvd nie ważne jaki i skąd, ale rzecz w tym, że składa sie on jakby z dwóch częsci ma dwa pliki vts 1 i 2 i oba odnosza sie do filmu. W trakcie ogladania wyglada to tak jak by pojedyncza czesc byla traktowana jako calosc bo pokazuje ze trwa tylko 30 cos minut a dopiero po automatycznym przeskoczeniu na drugą część (w trakcie ogladania) wyswietla kolejne 30 minut.
I wszystko bylo by ok gdyby nie fakt ze nie jestem w stanie dodac polskich napisow bo kazdy program do demuxowania traktuje 1 i 2 czesc osobno czyli w drugiej czesci nawet jesli wsadze napisy to beda lecialy od nowa (no chyba ze je obetne i przestawie czas, ale tego nei chce robic) po za tym nie wiem czy po zdemuxowaniu i authoringu bedzie jeszcze ten automatyczny przeskok.
I teraz pytanie do was. Jak Sprawic żeby struktura tego fiolmu wyglądała normalnie czyli zeby za caly film odpowiadal tylko jeden vts no i rozmiary vobow malaly wraz z koncowka filmu (NP 1000MB,1000MB,1000MB,1000MB,500MB)
Calość w zdjęciu poniżej :

Na zakończenie dodam jeszcze że film jest juz pozbawiony menu i ma tylko jedną parę napisów
Devilman jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.03.2006, 15:42   #2
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
- Skopiuj sobie do nowego folderu wszystkie pliki VOB
- Pliki zawierające pierwszą część pozostaw bez zmian, a nazwy plików zawierających drugą cześć zmień natępująco:
VTS_02_1 => VTS_01_3
VTS_02_2 => VTS_01_4
VTS_02_3 => VTS_01_5
- odpal program VOBedit - demux:
zdemuxuj MPEG stream, ac3 stream z zaznaczoną opcją Demux complete title set
- Gotowe MPEG i ac3 oraz napisy, które posiadasz zkompiluj w DVD-Lab Pro
gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2006, 23:52   #3
Devilman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2004
Posty: 16
Devilman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Spawdziłem to i musze przyznać że dziala ale.. nie do konca poniewaz przy odtwarzaniu zlozonego juz filmu w momencie w ktorym normalnie przeskakiwalo jest juz plynne przejscie ale z przejsciem znika dzwiek i dalej do konca filmu nie ma dzwieku a zrobilem tak jak poweidziales. Zmienilem nazwy tak jak mowiles i zdemuxowalem tak jak mowiles. Mnie wyglada to na to ze przy demuxowaniu sciezki dzwiekowej demuxuje i tak tylko sciezke z pierwszej czesci filmu a druga olewa. Czy jest jeszcze jakis sposob ale tym razem na wyjecie samego ac3 bo tylko to mi brakuje ?
Devilman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 00:08   #4
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Pewnie kiedy demuxowałeś ac3 nie zaznaczyłes Demux complete title set, nie ma bata musi zdemuxowaść całość - robiłem coś podobnego jakieś 3 dni temu i wychodziło bez problemu
gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 08:47   #5
Devilman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2004
Posty: 16
Devilman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No niestety nadal nie działa za pierwszym razem tez zrobilem tak jak nalezy.
Ja DVD Author robię za pomocą IfoEdit bo tam dodawanie napisow jest o wiele prostrze i dokladnie na 41% wywala ''internal error cos tam ze input buffer ma problemy''(poniżej na zdjęciu) czy coz w ten deseń. Próbowałem już dwa razy i za każdym razem to samo czyli cos nie tak jest z tym ac3 bo nawet po tym errorze program pracuje dalej i dochodzi do 100% ale efektem jest filmw polowie bez dzwieku.
No chyba że w DVD-lab mogę dodać napisy w gotowym juz formacie .sup.
Podkreślam jednak że wolałbym zrobic to za pomoca Ifoedit.
Jakieś pomysły ? Help ...
EDIT:
Właśne zauważyłem że to ac3 zdemuxowane musi byc ok bo przed chwila zdemuxowalem ac3 normalnie przez dvd decryptera ale ze film jest w dwoch czesciach to mogl zdemuxowac tylko pierwsza czesc a wtedy plik zajmuje o polowe mniej niz ten zdemuxowany za pomoca vobedit.
Czyli problemem jest Ifo Edit ktorego bardzo chce uzyc.

Ostatnio zmieniany przez Devilman : 05.03.2006 o godz. 09:24
Devilman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 10:04   #6
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Może to (patrz dół strony) Ci pomoże...
gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 16:55   #7
Devilman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2004
Posty: 16
Devilman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DZIAłA !!!!!!!! NIE WIEM DLACZEGO, ALE DZIAłA !!!
I to wszytsko dzięki tobie ,,Gallus'' BIG THX !
Co zrobiłem zdemuxowalem osobno dzwiek z pierwszej czesci i drugiej a nastepnie po odpowiednim zmodyfikowaniu sklejilem za pomoca MS DOS'a.
Co prawda bylo kilka problemow ze zlozonym juz filmem, ale po dluzszej chwili zostaly one zniwelowane.
Devilman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.