Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   DVD Fab idealny nie jest (info także dla Master Yody) (https://forum.cdrinfo.pl/f13/dvd-fab-idealny-nie-jest-info-takze-dla-master-yody-35191/)

Jabba the Hutt 25.05.2004 15:07

DVD Fab idealny nie jest (info także dla Master Yody)
 
Jeden z naszych ulubionych programów DVD Fab (wersja 17 darmowa i wersja Lite, również FREE) nie jest programem idealnym (niestety) jesli chodzi o podział płyty DVD na 2 DVDRy. Program dzieli (split to 2 discs) płytę według chapterów. A zdarza się ,że mimo iż teoretycznie chapter powinien być postawiony z jakąś myślą (czyli jakiś wątek się kończy jakiś zaczyna),że tak nie jest. I po podziale według chaptera mamy po skończonym wątku jeszcze "mrugnięcie" początku wątku kolejnego i dopiero planszę "Insert Disc 2". Chapter postawiono pewnie niedokladnie w produkcji płyty. Dojść do takiego wniosku ogladając film tylko w Power DVD jest trudno bo tego po prostu nie widać (trudno zauważyć). Trzeba więc uważnie obejrzeć wynik pracy Faba - konkretnie końcówkę pierwszej płyty i ewentualnie zacząć pracę jeszcze raz od innego chaptera (mądrzej postawionego).

IFO Edit chyba podobnie dzieli płyty (po chapterach) więc ten pewnie nie pomoże wiele. Chociaz dzieli też po Cells... A jeden Chapter moze mieć Cells - zobaczę co to da...

Nie wiecie czy IfoEdit może podzielić płytkę na 2 (ONLY MOVIE) w funkcji czasu a nie Chapterów ? Choc to zaburzy strukturę Chapterów w filmie...

Pozdrawiam

Jabba

Robs 25.05.2004 15:58

DVDFab jest jednak idealny, dzieli idealnie tak jak zrobiono oryginał :)
skoro w oryginale rozdział jest w tym a nie innym miejscu, to niby dlaczego dvdfab miałby go przesuwać (choć nie ukrywam że taka opcja mogłaby być).
Co do podziału, jak juz wspominałem, mozna stosować dvdshrinka dla skorygowania właśnie tych kilku sekund
Jabba nie lubisz shrinka czy co ;) jako 'edytor' jest super.

Jabba the Hutt 25.05.2004 16:12

To jak ? Najpierw Zrobić Only Movie w Shrinku bez kompresji a potem podzielić ? A jak podzielić ?

Jabba

P.S. No trafiłem na opcję podzialu - a potem drugi kawałek wystartować jeszcze raz czy program sam mi podzieli film bez kompresji ?

Jabba the Hutt 25.05.2004 16:32

Kurcze, to nie magnetowid Betacam....Nie da się skoczyć o ramkę :(. Shrink i tak dzieli po chapterach chyba,ze skoczysz o sekundę wczesniej tracąc fragment filmu

Jabba

Robs 25.05.2004 16:49

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt
Shrink i tak dzieli po chapterach chyba,ze skoczysz o sekundę wczesniej tracąc fragment filmu

dlaczego tracąc, przecież będzie to na drugiej płytce :)

Jabba the Hutt 25.05.2004 17:34

Cytat:

Napisany przez RobsYoda
dlaczego tracąc, przecież będzie to na drugiej płytce :)

To nie takie proste. Bo wtedy takie krótkie "pierdnięcie" z innego wątku będzie na 2 plycie... Gdyby on olał Chapter i nawet go stracił (sam znacznik Chaptera) to spoko ale dawał możliwosć podziału co do ramki, to byłoby OK. Ale mu coś nie wychodzi. Najlepiej byłoby mieć mozliwosć przesunięcia Chaptera. Ale tu na przykład nie pomoże nam DVD Maestro (można by rozłożyć film na m2V,ac3,subtitles i wczytać chaptery. Ale on nie wczyta Chapterów a i z subtitlesami problem (inny format niż w DVD2DVDR)

Jabba

Robs 25.05.2004 18:32

Hmmm chyba czegoś nie rozumiem,
najpierw piszesz, że chcesz zakończyć pierwszą płytkę wcześniej (o moment "pierdnięcia"), a potem jesteś załamany, że to "pierdnięcie" wskoczyło na płytkę drugą, to jakiś paradoks :blee:

Jabba the Hutt 25.05.2004 18:41

Problem jest taki,że nie mogę przeciąć filmu tak aby zakończyć jeden wątek a na drugiej płycie zacząć drugi. Program bowiem (Shrink) skacze do znacznika Chaptera (na przykład 29) i nie chce (przynajmniej tak to na razie przetrenowałem) ciąć w tej ramce co ja bym chciał. Przesuwam sobie suwaczek a tu bach pojawia mi się chapter 29 w okienku. Rozwiązaniem jest cięcie w ramce ale zakłóca to pojawienie się Chaptera, który ktoś postawił tak nieprecyzyjnie,że Chapter poprzedni kończy się ramkowym "pierdnięciem" z następnego wątku (po prostu dla oka to błysk obrazka z kolejnego wątku, który powinien być w następnym).

Jabba

Robs 25.05.2004 18:53

Ilość załączników: 1
No czyli mozesz uzyć klawiszy pozwalających na przeskoki o kilkanascie klatek, to powinno załatwić sprawę

Jabba the Hutt 25.05.2004 19:09

Cytat:

Napisany przez RobsYoda
No czyli mozesz uzyć klawiszy pozwalających na przeskoki o kilkanascie klatek, to powinno załatwić sprawę

A to muszę spróbować, bo dotąd leciałem suwakiem i kursorami z klawiatury. Jak wrócę z pracy do domu to sprawdzę. Dzieki !

Pozdrawiam

Jabba

Jabba the Hutt 25.05.2004 23:56

Każdy skok z tego przycisku ma 15 ramek
(frames). To niestety nic nie daje :( .

Jabba

mesztica 29.05.2004 00:54

Chlopaki i po co to wszystko.... :>
Wystarczy tylko rozdzielic fizycznie VOBy (ktore de facto wygladaja jakby juz byly wczesniej rozdzielone a nastepnie polaczone) i stworzyc do tego Ifo :) I mamy 28+32 chaptery pieknie bez zadnego przejscia czy przeskoku :)
Jedyny mankament to to, ze nie ma takiej fajnej planszy "Inserd Disc 2" na koncu... :)

DVDFabem robilem i za kazdym razem jest to "pierdniecie" wiec dalem sobie spokoj...

Mam jednak inny problem... po powyzszym podziale stwierdzilem ,ze mozna przeciez do obu plytek dodac oryginalne menu :) Tak tez zrobilem (poprostu skopiowalem wszystko oprocz filmu) i Disc1 smiga fajnie... ale nie wiem jak obciac te pozostale chaptery... :(
Natomiast Disc2 kaszani sie calkowicie :( Wie ktos jak zmodyfikowac ifo, zeby wszystko bylo pieknie i cacy? :>
Pliiiiiiiz... pliz... HELP ME! :>
Pozdrawiam... Majkel :)

Jabba the Hutt 29.05.2004 01:23

Bardzo pięknie, tylko jak rozdzielić te VOBy i czym, oraz jak stworzyć to IFO. Ja wiem ,ze Ty wiesz i dla Ciebie jest to proste ale nie wszyscy są tacy bystrzy. Napisz coś więcej

P.S. Zakładam oczywiście opcję Only Movie.

Jabba

mesztica 29.05.2004 01:43

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt
Bardzo pięknie, tylko jak rozdzielić te VOBy i czym, oraz jak stworzyć to IFO. Ja wiem ,ze Ty wiesz i dla Ciebie jest to proste ale nie wszyscy są tacy bystrzy. Napisz coś więcej

P.S. Zakładam oczywiście opcję Only Movie.

Jabba

Sorki.... no w sumie powinienem napisac wiecej :)
Wiec tak:
Film znajduje sie w Vobach 03_1 do 03_8...
Rozdzielamy do oddzielnych katalogów Voby 03_1 - 03_4 oraz 03_5 - 03_8
Mozna zauwazyc, ze pliki 03_4 oraz 03_8 maja niepelny rozmiar czyli sa jakby koncem jakiejs calosci :) Mysle, ze film przed tloczeniem na plyte dwuwarstwowa byl przechowywany na 2 zwyklych plytach :))
Wiec skoro juz mamy tak przygotowane katalogi to teraz zmianiamy nazwy wszystkich VOBow w tych katalogach na Vts_01_1 - Vts_01_4. Odpalamy IfoEdit... opcja Create Ifos... (Create 1 PGC Only, Create Chapter for each Cell, Same as Source) i podajemy nasz plik Vts_01_1. Krotka chwila relaksu i mamy gotową połówkę filmu, analogicznie druga połowa i mamy 2 gotowe do wypalenia płytki :)

Pozdrawiam... Majkel :)

Jabba the Hutt 29.05.2004 01:44

Dobra, będę próbował !

Dzieki !

Jabba


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.