Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.03.2005, 22:40   #1
matiii
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.01.2005
Posty: 9
matiii w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD-Lab Pro - rypie sie - pomocyyyy

mam taki problem mam przerobiony film na plik .VOB wrzucam go do DVD Lab zeby zrobic manu dziele na sceny, robie menu, klikam na compile DVD, wszystko sie robi nagrywam na DVD i za kazdym razem pod koniec film cos sie ***ie i wyskakuja pixele a zaraz po tym film jedzie od nowa, a i bym zapomnial jeszcze przed kompilacjom wyskakuje mi taki komunikat:

The Project uses both 16:9 and 4:3 videos in a single VTS
-The DVD will be playable, but it will play all videos
-in the same aspect as Movie 1
-Normally you have to put each aspect video into separate VTS


Blagam pomuzcie!!!!!!!!!!
matiii jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.03.2005, 18:58   #2
pixel
Średnio wtajemniczony
 
Avatar użytkownika pixel
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Kraków N-H
Posty: 23
pixel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z komunikatu który ci się wyświetla wnioskuję że robisz podstawowy błąd przy robieniu menu. Ponieważ próbujesz połączyć film w 16:9 i menu w 4:3 w jedną całość. Tak przygotowane menu z filmem da się odtworzyć, ale pod koniec filmu występują opisywane przez ciebie problemy(sam miałem taki problem). Aby pozbyć się problemu spróbuj zrobić menu w formacie takim jak film (proste i szybsze rozwiazanie) lub przerób ponownie film najlepiej do formatu 4:3. Jest jeszcze jedna ewentualność by nie tracić czasu na ponownie tworzenie menu lub przerabianie filmu, poprostu menu zrób jako osobny tytuł( VTS_1 ) i film osobno( VTS_2 ).
__________________
AsRock P4V88+, Celeron 2.8GHz FSB533, 1024MB DDR400, 250GB Matrox, LG HL-DT-ST_DVD-RAM_GSA-H20L, His Radeon 9550 256DDR 128bit :cool: SB Player5.1
pixel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2005, 17:27   #3
matiii
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.01.2005
Posty: 9
matiii w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to jednak nie jest to oczym mowisz (pixel) bo zrobilem jeszcze raz film na pliki .vob, ale tym razem ustawilem zeby zrobilo film w gorszej wersji a razem z tym zostala zmniejszona wielkosc pliku do 1.5GB i jak teraz wszystko zrobilem w DVD-lab to znowu wyskoczyl ten komunikat ale tym razem nagralo sie dobrze i calby film mozna bylo ogladnac, jednak mi to nie odpowiada bo film jest w gorszej jakosc dlatego dalej prosze o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu
matiii jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2005, 18:08   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To sugeruje, że w obrębie VTS są 2 Title (minimum dwa), ale co ważniejsze jeden jest w formacie 4:3 a drugi 16:9 lub ktoś składał plik VOB z jakiś mniejszych plików w całość i część VOBa ma inne aspect ratio. Nie wiem czemu tak robił, ale jest to możliwe do zrobienia. Tak być nie może - DVDLab zachowuje się prawidłowo, a nie rypie jak to napisałeś :-)

Przyjrzyj się temu VOBowi lub strukturze, którą tworzysz - na pewno jest gdzieś błąd.

@Pixel - z tymi menu to chyba tak do końca nie jest...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2005, 19:15   #5
matiii
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.01.2005
Posty: 9
matiii w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dobra problemu z wyskakujacym bledem (aspect ratio) zniknol, juz taki blad nie wyskakuje ale dalej jest ten problem z pixelami i urywajacym sie filmem przykoncu, wiec dalej prosze o pomoc co z tym zrobic!!!!


jezeli nie wiecie jak mi pomoc to przynajmnie pomozcie mi w tym:
zrobilem sobie film w .avi na dwa pliki .vob (VTS_01_1.VOB i VTS_01_2.VOB) w WinAvi i teraz powiedzcie jak mam zrobic zeby te dwa pliki dodac do DVD-laba i po zrobieniu menu nagrac tak aby mozna bylo ogladac caly film bez zadnej przerwy, bo ja umiem zrobic tylko tak ze po obejzeniu jednego pliku film sie zatrzymuje wchodzi do menu a ja dopiero moge wlaczyc druga polowe filmu (drugi plik)

Ostatnio zmieniany przez matiii : 25.03.2005 o godz. 20:12
matiii jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.