Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.07.2006, 21:12   #1
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVD-LAB Pro, szare napisy i DVDSubEdit

Długo szukałem sposobu, aby białe napisy wygenerowane przez DVD-Lab Pro albo trochę przyciemnić, albo dać jasnoszary kolor. Na moim telewizorze takie nasycone białe napisy bija za bardzo w oczy na czarnym tle (TV 4:3)
W końcu natrafiłem na ciekawy programik DVDSubedit - http://www.videohelp.com/~DVDSubEdit/.
Opierając się na przewodniku : http://www.videohelp.com/~DVDSubEdit...lors/Guide.htm
zmieniłem przeźroczystość białych napisów z wartości 15 na 11 i teraz wynik mnie zadowala (zmianie ulegją voby, ifo bez zmian)
Tak wyglądaja napisy z wartościa oryg. 15:



a tak z wartoscia 11(wychodza teraz jasnoszare na windvd, choc na tv teraz są w sam raz i sie juz tak nie swiecą):



2-gi sposób to zamiana danego koloru z palety na jakikolwiek inny (gdy nam zaden kolor nie odpowiada) - wtedy jednak zostaja zmienione wszystkie napisy w danym PGC i oczywiscie nadpisany plik ifo.
Super programik, pozwala m.in. podnosic/obniżac napisy (wszystkie naraz lub poszczególne), zmieniac poszcz. kolory w palecie, jak i samą paletę, ukrywać napisy, a nawet synchronizowac napisy !, choć ja zawsze robię to w w Subtitle Workshop, a to wszystko bez ponownego authoringu
Polecam wszystkim bawiącym się w authoring na poeksperymentowanie z tym miłym sofcikiem.
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.