Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 20.02.2010, 10:26   #1
szfudala
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2010
Posty: 9
szfudala w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD Lab Pro - wersja pełna i skrócona filmu, jak?

Witam serdecznie.
Właśnie próbuję stworzyć swoje DVD z wesela.
Wcześniej obrobiłem film (podzieliłem go na kawałki i zapisałem w osobnych plikach), to samo z robiłem z dźwiękiem.
I tak np. mam filmy / pliki o nazwie:
01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10 itp.

Mam już gotowe menu, które chcę teraz podlinkować. Mam 2 linki:

pełna wersja
wersja skrócona

Po kliknięciu w wybrany link mają zacząć odtwarzać się poszczególne filmy jeden po drugim (jak poniżej pokazałem, nie omyłkowo pominąłem kilka plików w wersji skróconej):

pełna wersja: 01 > 02 > 03 > 04 > 05 > 06 > 07 > 08 > 09 > 10
wersja skrócona: 01 > 04 > 07 > 08 > 10

Jak to zrobić?

Trochę znam się na programowaniu i według mnie powinienem użyć pewnej pętli warunkowej, która by wyglądała mniej więcej tak:

JEŚLI wybrałeś 'pełna wersja' TO odtwarzaj...

ale gdzie i jak to wykonać?
szfudala jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.02.2010, 11:42   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zwróć uwagę, że przy authoringu importujesz raz materiał wideo, a możesz wstawić go kilka razy jako osobne PGC, osobne tytuły, i nie powoduje to wzrostu objętości płyty. Nie wiem, czy to zrozumiałeś. Zerknij na obrazek niżej, jak zrealizowana jest funkcja 'play all' przy authoringu 3 odcinków serialu.

-pa.jpg

Tytuł 7 i 10 (i odpowiednio 8 i 11 oraz 9 i 12) to te same odcinki, ten sam materiał wideo, a wstawiono je podwójnie jako tytuły, gdyż tytuły 7-9 realizują funkcję play all (po zakończeniu odtwarzania 7 ostatnia post command powoduje skok do tytułu 8, dalej po 8 skok do 9), natomiast po zakończeniu odgrywania tytułów 10, 11, 12 jest powrót do menu. Tak jak wspominałem to dublowanie nie powoduje zwiększenia objętości płyty, to tylko wpis nawigacyjny odnoszący się do tego samego materiału. Kilka bajtów...

U siebie powinieneś stworzyć podobny, zdublowany authoring: raz tytuły tworzące pełny film, drugi raz tytuły wersji skróconej.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2010, 10:21   #3
szfudala
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2010
Posty: 9
szfudala w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Prawdę mówiąc nie bardzo wiedziałem o co Ci chodzi, ale dzięki Twojemu postowi znalazłem menu kontekstowe w 'Connections' i coś takiego jak 'Play list' Najpierw stworzyłem osobne filmy, bo tak miałem przygotowane pliki, które są podpięte do wyboru scen, a link do pełnego filmu i skróconej wersji idzie do play listy, w której mam ustawione co i jak ma być odtwarzane

Dzięki i pozdrawiam
szfudala jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD Lab pro zadymek DVD-Video 8 02.10.2009 18:56
Jak usunąć z filmu DVD ekran startowy z napisem "Ostrzeżenie...." ? Archiwum X DVD-Video 4 19.03.2007 22:10
Jak zmniejszyć rozmiar filmu DVD ?? jaki jest program typu DVD Shrink?? czarnik_pl DVD-Video 6 15.12.2006 15:07
Jak powycinać z filmu DvD kilka scen ? lennox DVD-Video 7 25.06.2006 14:12
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.