Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.01.2005, 13:34   #1
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVD Maestro problem z napisami

zgodnie z poradnikiem robie film Duża ryba w wersji ntsc. jak wiekszosc ludzi wyłożyłem się na napisach. zrobiłem je w subtitleworkshop, dopasowałem jak było wporadniku fps, poprawiłem błedy. po wgarniu ich do dvd maestro napisy sa przesuniete o 20 sekund dotyłu. najdziwniejsze jest toże jak zrobiłempodgląd w cinemaplayerze, napisy są idealnie z mpegiem jaki wyciagnąłem z voba, co zrobić jak przesunąć te napisy w DVD maestro i jeszcze jedno jak się w tym programie przewija film bo naprawdę nie potrafie tego zrobić pozdrawiam
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.01.2005, 20:26   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
napisy przesuń w Subtitle Workshop a przewija/przechodzi się przód-tył klikając w wybrane miejsce na linii czasu (prawy przycisk myszy + "set play cursor).
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 20:40   #3
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
napisy przesuń w Subtitle Workshop a przewija/przechodzi się przód-tył klikając w wybrane miejsce na linii czasu (prawy przycisk myszy + "set play cursor).
kurcze ustawiam przesunięcie czasu o 20 s w SW, zapisuje do pliku *.stl ale to nic nie zmienia?? dalej napisy są o 20 s za wcześnie. Tracę już siły witalne, cały dzień siedzę a one wogóle nie pasują.

Jedynie jak przesunę je w DVD maetsro to wtedy jest ok, ale przecież nie moge przesunąć pona 1000 wierszy bo bym tydzień siedział. Czy ten program tego nie potrafi zrobić??

-edit-

Już miałem rzucić tą robotę ale udało się!!

Dzięki CobraVerde

Ostatnio zmieniany przez Air : 09.01.2005 o godz. 20:54
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2005, 16:23   #4
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Już mam gotowy film, ale jest problem z wyborem napisów. W DVD Maestro zmieniłem ten opis gdzie wrzuca się subtitles na PL i pojawił się problem. Po włączeniu filmu i wyborze napisów PL nie ma ich tam. Są one dopiero jak włącze second subtitles.

Jak nie zmieniałem w DVD Maestro na PL (zostawiłem domyślne En) wszystko było ok, tylko że po włączeniu napisów En były polskie.

Da się to jakoś rozwiązać ??

Jeszcze jedno, jak mam rozmiar 16:9 letterbox to czy można opuścić napisy na ten czarny pasek, czyli zamiast ustawiać OY 16 zrobię 19? Czy będą one wtedy widoczne? Nie mam już co przerabiać bo skasowałem materiał wyjściowy, pytam gwoli wyjaśnienia??
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2005, 16:38   #5
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ad.1 to jakiś głupi, specyficzny błąd - o ile napisy PL były jako pierwsze i nie ustawiłeś czegoś źle...
ad.2 napisy nie powinny wychodzić poza tzw. safe area, którą widać w edytorze napisów DVDMaestro - ja ustawiam wartości w przedziale 16 - 24 (w pionie) i wtedy nie ma problemu z ich wyświetlaniem na panoramicznym TV...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2005, 17:47   #6
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
ad.1 to jakiś głupi, specyficzny błąd - o ile napisy PL były jako pierwsze i nie ustawiłeś czegoś źle...
napisy były jako pierwsze więc nie wiem z czym to może być związane. Sprawdzę przy następnym filmie.

Pozdrawiam
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 19:53   #7
knydel
God Father
 
Avatar użytkownika knydel
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 463
knydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie chcem zakładać nowego wątku więc tu się dopisze.
Mianowicie zrobiłem napisy. W subtitle workshkop zapisywałem do formatu stl podczas sprawdzania, żeby było szybciej. Następnie po dopasowaniu zaczałem robic bitmapy w MaestroSBT. Tutaj też ładnie zrobiło koło 1700 pliczków. I teraz zaczyna sie problem. Po zaimportowaniu tego do Maestro od razu wyskakuje komunikat, że zaimportowało tylko koło 1000 napisów. I faktycznie nie ma początkowej godziny napisów. Wygłada to tak jakby wszytkie napisy cofneły się o godzinę.
Pomocy bo już nie wiem co robić ??

EDIT
Juz sobie poradziłem więc nie aktualne
__________________
"Za stodołą, gdzieś na płocie, Kogut gromko pieje. Zaraz przyjdę, miła, do cię Tylko się odleję."

Ostatnio zmieniany przez knydel : 14.02.2005 o godz. 10:37
knydel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.