Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.09.2004, 06:04   #1
jurek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2004
Posty: 8
jurek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry DVD ntsc1 na pal2-czy da sie zmienic region

Panowie
mam pytanko szybkie, to znaczy mam plytke z 1regionu w NTSC, i chcialbym ja szybko zrobic tak aby mozna bylo ja u nas ogladac, bo musze ja oddac.
to znaczy interesuje mnie jakimi programami, i czy musze konwertowac sygnal NTSC na PAL, czy nasze DVD oblsuguja NTSC? - podejrzewam ze tak ale nie jestem pewny.
Podejrzewam ze zdjecie regionu zrobi juz sam DVDdecrypter, ale nie wiem bo nigdy nie sprawdzalem
prosze o wskazowki, jak to zrobic i czym najlatwiej i bezbolesnie.
wszelkie informacje mile widziane.
pozdrawiam
jurek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.09.2004, 09:13   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jest dokładnie tak jak piszesz, po dvddecrypterze bedziesz miał region-free, a odtwarzacz powinien sobie poradzić z ntsc.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2004, 22:34   #3
jurek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2004
Posty: 8
jurek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok
panowie
a czy da sie tak przegrac plytke zeby mozna bylo odtwarzacz zarowno przez odtwarzacze z 1 jak i z 2 regionu, poniewaz jak widze w DVDdecrypterze wybieramy region na ktory ma byc film zripowany.

A z innej beczki czy da sie przekonwertowac NTSC na PAL
i czym to zrobic
jurek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2004, 02:22   #4
jurek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.09.2004
Posty: 8
jurek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
panowie probuje to zrobic DVD decrypter ale od razu po wlozeniu plyty wyskakuje komunikat
logical unit region has not been set

dalej
would you like to set region, no to daje YES i podaje 2 region
i wyskakuje - failed to change Regional code

jakos ta plyta jest zabezpieczona i nie wiem jak

probowealem innym programem [podobnym do Iforegion ale nie dokladnie ten sam bo IFOregion free - nie moge znikad zciagnac chyba ze ktos ma to poprosze o wrzucenie na skrzynke.
i ten program po wskazaniu katalogu z VOB-ami wyswietla taki komunikat
found Uops protection in folder ....\VIDEO_TS
nie wiem o co chodzi czy tak ma byc czy cos jest nie tak

prosze o pomoc jak sie pozbyc tego cholernego Regionu
pozdrawiam
jurek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2004, 22:50   #5
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zainstaluj anyDVD i to powinno rozwiazac sparwe regionu. tam mozna sobie ustawic region i do woli go zmieniac...
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.09.2004, 00:24   #6
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez jurek13
Witam
panowie probuje to zrobic DVD decrypter ale od razu po wlozeniu plyty wyskakuje komunikat
logical unit region has not been set

dalej
would you like to set region, no to daje YES i podaje 2 region
i wyskakuje - failed to change Regional code

jakos ta plyta jest zabezpieczona i nie wiem jak

probowealem innym programem [podobnym do Iforegion ale nie dokladnie ten sam bo IFOregion free - nie moge znikad zciagnac chyba ze ktos ma to poprosze o wrzucenie na skrzynke.
i ten program po wskazaniu katalogu z VOB-ami wyswietla taki komunikat
found Uops protection in folder ....\VIDEO_TS
nie wiem o co chodzi czy tak ma byc czy cos jest nie tak

prosze o pomoc jak sie pozbyc tego cholernego Regionu
pozdrawiam
- twoj DVD ROM (nagrywarka DVD R/RW) ma ustanowiony domyslny region?

- uzywasz najnowszej wersji DVD Decryptera?

to jest o tyle fajny program, ze nawet jesli wlozysz dysk R1 do DVD ROM ustawionego na R2, to (po pojawieniu sie komunikatu informujacego o przejsciu na "brute force") bedziesz mogl spokojnie zgrac film na HDD (i pozniej sobie obejrzec). Stef zaproponowal uzycie AnyDVD, to dobry pomysl, i dzieki niemu mozna od razu obejrzec film zz napedu, ale jesli chcesz tylko zgrac wystarczy nawet sam DVD DEcrypter.
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.12.2004, 16:28   #7
jaik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.12.2004
Posty: 3
jaik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A czy na przyklad jak skopiuje plytkez regionu 1 przy pomocy dvdXcopy to automatycznie mi zdejmie blokade regionu ??

Bo mam w domu pare plytek ze stanow i mi sie zepsul stacjonarny odtwarzacz multi region i teraz mam sonyego na reg-2
jaik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.12.2004, 17:09   #8
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez jaik
A czy na przyklad jak skopiuje plytkez regionu 1 przy pomocy dvdXcopy to automatycznie mi zdejmie blokade regionu ??
nie bawilem sie tym programem, ale lepiej dla spokoju zripowac plytke (freewarowym przeciez) DVD Decrypterem. Jest to program ciagle rozwijany, wiec nie bedzie raczej zadnych niespodzianek. A pozniej z tak zripowanym materialem mozesz zrobic co chcesz. Chyba, ze jest tak (a chyba jest) ze dvdxcopy widzi tylko napedy a nie katalog z plikami DVD na dysku. Wtedy mozesz albo uzyc AnyDVD (zeby naped byl odblokowany) albo po zrzuceniu materialu pod DVD Decrypterem pozniej zrobic wirtualny naped pod jakims Deamon Tools..
Cytat:
Bo mam w domu pare plytek ze stanow i mi sie zepsul stacjonarny odtwarzacz multi region i teraz mam sonyego na reg-2
zajrzyj do dzialu z Hack's na stronie www.dvdrhelp.com , moze sam cos zdzialasz zeby go odblokowac. Ogolnie na tej stronie czasem ktos podaje linka do jakiejs brytyjskiej firmy, ktora wysyla takie prosty nadajmini IR ich roboty, ktore po nakierowaniu na player zdejmuja blokade (sa jednorazowego uzycia).

pozdr
Michal
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.12.2004, 18:07   #9
jaik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.12.2004
Posty: 3
jaik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za odpowiedź!

ten dvdXcopy widzi plytki niezaleznie z ktorego sa regionu.

Pytanie tylko czy program ten ripujac a potem nagrywajac film na dysk omija informacje o regionie w ktorym plyta jest zakodowana?

Swoja droga informacja ta jest zapisana juz w zakodowanej sciezke z filmem czy osobno na dysku ??

Czyli dvd decrypter pozwala zripowac dvd a potem dopiero zdejmuje region czy on ripuje juz prosto do region free ??
jaik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.12.2004, 18:17   #10
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE=jaik]
Cytat:
Pytanie tylko czy program ten ripujac a potem nagrywajac film na dysk omija informacje o regionie w ktorym plyta jest zakodowana?
zawsze po zripowaniu tym softem mozesz sprawdzic DVD Decrypterem pliki IFO na obecnosc kodu regionalnego / RCE.

Cytat:
Swoja droga informacja ta jest zapisana juz w zakodowanej sciezke z filmem czy osobno na dysku ??
informacja o regionie jest zapisana w plikach IFO.

Cytat:
Czyli dvd decrypter pozwala zripowac dvd a potem dopiero zdejmuje region czy on ripuje juz prosto do region free ??
mozna i tak, i tak.

Ale dyski DVD (nie wszystkie i nie zawsze) zabezpieczone sa dodatkowo RCE (region code enhancement), macrovision oraz pliki sa zakodowane algorytmen CCS. Wiec nie mozna tak latwo pod eksploratorem przeciagnac plikow do katalogu na dysku.

DVD Decrypter radzi sobie ze wszystkim i jak napisalem wczsniej mozna tez zroipowac dysk R1 podczas gdy naped jest ustawiony na R2.

Mozesz zastosowac AnyDVD, wtedy film bedzie juz widoczny jako niezabezpieczony i wtedy uzyc innego softu. Any DVD bedzie dzialal w tle.
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.