Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.11.2003, 08:22   #1
plplacek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.10.2003
Posty: 4
plplacek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD z przeplotem czy bez?

Mam w dalszym ciągu wątpliwości czy materiał video pochodzący ze źródła analogowego (np. magnetowid VHS, SVHS) lub np. z kamery cyfrowej który jest z przeplotem lepiej zachować przeplot czy lepiej usunąć przed kodowaniem do DVD? Jaka potem jest różnica podczas odtwarzania na stacjonarnych DVD?
plplacek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.11.2003, 10:41   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja bym zostawił przeplot. Telewizory wyświetlają obraz z przeplotem (chyba, że masz progressive-scanning). Różnica? hmm jak źle usuniesz przeplot to będzie paskudnie skakać (?). Inna rzecz, że źle przekodowany materiał z przeplotem (nie tam ramka pierwsza) będzie wyglądał co najmniej tak samo źle. Dodatkowo zamieszanie wprowadza flaga TTF w CCE (chyba tak się nazywa - w każdym razie w większości przypadków materiału z interlacem powinna być odhaczona).
Zastrzegam jednak, że istnieje spora szansa, że większość powyższego wywodu to stek bzdur
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.11.2003, 11:09   #3
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja z analogowych źródeł zazwyczaj usuwam przeplot Virtualdubem (preferowane metody: Blendfields, SmartDeinterlacing albo Deinterlacing MAP) bo często po przekodowaniu na Mpeg-2 i resize wygląda to kiepsko. w cyfrowych nagraniach wysokiej jakości (DV) zostawiam bo w "w locie" robi to telewizor (Progressive Scan) i będzie wyglądało dobrze...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.11.2003, 07:26   #4
kadi500
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 57
kadi500 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja przy materiałach S-Video/Hi8 czy VHS nigdy nie usuwam przeplotu. Z racji tego, że rozdzielczość mojej karty przechwytującej nie jest kompatybilna z DVD (768x576 lub 720x540), radzę sobie w ten sposób, że w tym pierwszym przypadku obcinam obraz z dwóch stron tak, aby osiągnąć 720 punktów w poziomie, a w drugim - dodaję dwa czarne pasy u góry i dołu tak, aby z 540 linii zrobiło się 576.

Należy pamiętać, że z materiałem z interlacem nigdy nie należy robić resize w pionie! Powoduje to nierównomierne przemieszanie linii poziomych i telewizor nie ma szans odtworzyć prawidłowo interlace'u. W poziomie robiłem resize i wszystko na telewizorku było OK, oczywiście piszę tutaj o stacjonarnym odtwarzaczu i telewizorze 50Hz.

Ostatnio zmieniany przez kadi500 : 28.11.2003 o godz. 07:28
kadi500 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.