Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.11.2005, 15:01   #1
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVD Rebuilder + CCE 2.5 problem z uruchomieniem

Jak dotychczas do kompresji materiału DVD używałem IC, czasmi Shrink'a. Niestety podczas kompresji DVD w IC jak i w innych programach tego typu efekt wyszedł niezadawalający. Czytając już kiedyś o możliwościach DVD Rebuilder'a + CCE postanowiłem z tego duetu skorzystać. Wcześniej nie próbowałem, bo jak widamo trzeba poświęcić trochę więcej czasu niż w przypadu wyżej wspomnianego IC. Zabrałem się za czytanie artykułów z różnych stron www,także z tego serwisu, przeglądałem też tematy na forum związane z problemami z DVD RB. Choć trochę one mnie nakierowały lecz dalej nie mogę sobie poradzić. Uparłem się, bo bardzo zależy mi na dobrej jakości. Tyle tytułem wstępu, może teraz zobrazuje w czy tkwi problem, przedstawiająć go na screenach. Głównie chodzi oto, że nie uruchamia mi się CCE obwieszczająć to komunikatem.
Może dodam jeszcze, że posiadam DVD RB 0.96 i CCE 2.5 full version.

Moje ustawienia na załączonych screenach.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
DVD Rebuilder + CCE 2.5 problem z uruchomieniem-01.-ustawienia-poczatkowe.jpg   DVD Rebuilder + CCE 2.5 problem z uruchomieniem-04.-ustawienia-setup.jpg   DVD Rebuilder + CCE 2.5 problem z uruchomieniem-05.-komunikat-bledu.jpg  
Dołączone obrazki
DVD Rebuilder + CCE 2.5 problem z uruchomieniem-02.-ustawienia-mode.jpg DVD Rebuilder + CCE 2.5 problem z uruchomieniem-03.-ustawienia-options.jpg 
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.11.2005, 18:09   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Masz zainstalowanego AviSynth'a? Którą wersję?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.11.2005, 19:05   #3
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Masz zainstalowanego AviSynth'a? Którą wersję?
Tak mam AviSyth'a, wersja 2.5.
Mogę jeszcze dodać, że DVD RB w domyślnych ustawieniach, tzn ma ustawiony HC Encoder, idzie bez problemu. Tylko w momencie przestawienia na CCE stwarza problemy i nie chce encodować.
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2005, 20:08   #4
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Więc sprawa ma się tak. Prawdopodobnie DVD RB niezbyt dobrze współpracuje z CCE w wersji 2.5. Zmieniłem na wersję 2.67 i poszło, co z tego wyjdzie zobaczymy, narazie trwa encodowanie.
Skoro już piszę to może coś się dopytam. Z tego co wyczytałem o DVD RB, można przerwać pracę programu i wznowić ją np od następnego dnia, bo jak wiadomo zrobienie płytki trwa dość długo.
Moje pytanie dotyczy właśnie wyłączenia programu. Czy można to zrobić w każdym momeńcie, czy może lepiej w jakimś konkretnym? Nie chciałbym coś zchrzanić, bo program pracuje już kilka dobrych godzin, a nie chcę go zostawiać na noc. Wrócę jutro z pracy i uruchomię od nowa.

Drugie pytanie dotyczy ilości przebiegów w CCE. Ustawiłem na 8 i zastanawiam się czy nie za dużo. Obliczyłem sobie pi razy dzrzwi, że będzie to twać ok. 18h. Trochę długo, ale napewno tak zostawię. Chciałby wiedzieć tak na przyszłoś, czy jest jakaś zależność pomiędzy birate filmu z orginału a ustawianiem ilości przebiegów CCE. Zastanawiam się czy mogłem ustawić np 4 przebiegi.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2005, 20:24   #5
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Salem
Prawdopodobnie DVD RB niezbyt dobrze współpracuje z CCE w wersji 2.5. Zmieniłem na wersję 2.67 i poszło.
Coś musiało być jednak nie tak z konfiguracją programu. Z tego, co kojarzę autor Rebuilder'a cały czas 'jedzie' na wersji 2.5 właśnie. Co do wersji 2.67 : zaistalowałeś oczywiście EclCCE i w konfiguracji ścieżek wskazałeś właśnie eclcce.exe?

Cytat:
Napisany przez Salem
Czy można to zrobić w każdym momeńcie, czy może lepiej w jakimś konkretnym?
Właściwie w każdym. Po przerwniu musisz tylko poczekać, żeby chodzący w tle CCE zakończył proces encodingu bieżącej części. Choć raz zdarzyło mi się, że Rebuilder nie chciał wznowić przerwanego procesu i zaczynał wszystko od początku. Do dzisiaj nie wiem dlaczego.

Cytat:
Napisany przez Salem
Drugie pytanie dotyczy ilości przebiegów w CCE.
No, tu idą boje Jedni twierdzą, że i 3-4 spokojnie wystarczą. IMO zależy to od materiału wejściowego, stopnia kompresji i średniego bitrat'u materiału wynikowego. Poza tym przyznaję, że jestem maksymalistą - zawsze ustawiam na 10 Na czasie mi nie zależy, komp i tak zawsze włączony (no prawie ), a 'za duża' liczba przebiegów nie zaszkodzi.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2005, 20:34   #6
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Coś musiało być jednak nie tak z konfiguracją programu. Z tego, co kojarzę autor Rebuilder'a cały czas 'jedzie' na wersji 2.5 właśnie. Co do wersji 2.67 : zaistalowałeś oczywiście EclCCE i w konfiguracji ścieżek wskazałeś właśnie eclcce.exe?
Czy coś było nie tak to niewiem, ważne że na 2.67 poszło. Oczywiście użyłem EclCCE.

Cytat:
Napisany przez Reetou
Właściwie w każdym. Po przerwniu musisz tylko poczekać, żeby chodzący w tle CCE zakończył proces encodingu bieżącej części.
Zaznaczyłem w przed chwilą w CCE "Shut down after encoding", czy to wystarczy czy trzeba jeszcze w DVD RB wcisnąć STOP/PAUSE? Zostało 5 min do zakończenia encodowania kolejnej części.

Pozdrowienia Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2005, 22:16   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W Rebuilderze wcisnąć STOP....
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 04:23   #8
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
W Rebuilderze wcisnąć STOP....
Po skończeniu encodowania przez CCE zamknął się komputer ( Shut down after encoding). Dzisiaj wrócę do chaty po pracy to zabaczymy czy CCE zacznie w tym miejscu gdzie skończył czy od nowa.


Cytat:
Napisany przez Reetou
o, tu idą boje Jedni twierdzą, że i 3-4 spokojnie wystarczą. IMO zależy to od materiału wejściowego, stopnia kompresji i średniego bitrat'u materiału wynikowego. Poza tym przyznaję, że jestem maksymalistą - zawsze ustawiam na 10 Na czasie mi nie zależy, komp i tak zawsze włączony (no prawie ), a 'za duża' liczba przebiegów nie zaszkodzi.
No właśnie. Szkoda, że nie ma jakiegoś złotego środka. Osobiście używam DVD RB poraz pierwszy i ustawienie 8 przebiegów było pokierowane przez wypowiedzi różnych użytkowników. Spewnością jak uda mi się ukończyć ten film, wrócę do ulubinego przeze mnie Instat Copy, chyba, że znów trafi mi się coś z czym IC niezbyt sobie poradzi.

Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2005, 18:54   #9
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Po 17h (z przerwami) pracy CCE zrobiłem wreszcie film w dobrej jakości. Chciałem się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami.

Nie ulega wątpliwości, że CCE robi naprwdę dobrą robotę. W porównaniu do transcoderów typu : Instant Copy lub DVD Shrink, w przypadku materiału, który ja obrabiałem (Czterej pancerni i pies odc, 19-20-21), DVD RB plus CCE wypada o niebo lepiej. Wniosek, opłacało sie poświęcić te kilkanaście godzin.

Gdybym jednak miał porównać materiał wyjściowy z orginałem, to niestety różnice widać. Być może dlatego, że orginał był niezbyt dobrej jakości, choć są one nieznaczne.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, wielkość materiału wyjściowego. U mnie wyszedł 4.20 GB, więc nie jest to optymalna wiekość jaką daja płyta DVD (4.37 GB) i stad moje pytanie na koniec. Czy w ustawieniach DVD RB, bądź CCE jest możliwość ustawienia materiału wyjściowego zbliżonego do pojemności płyty DVD, czy to "plus" czy "minus"?, bo powiem szczerze, że jestem gotowy jeszcze raz poświęcić te kilkanaście godzin aby mieć jak najlepszą kopię.

Pozdrowienia Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2005, 22:44   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jest taka możliwość. Ale trzeba z nią ostrożnie, bo w przypadku oversizingu tracimy kilkanaście godzin pracy komputera.

Jak to zrobić: w katalogu rebuildera jest plik rebuilder.ini W sekcji Options dostaw instrukcję CCETargetSectors=x - gdzie x jest liczbą sektorów po 2Kb.

Defaultowo dla Rebuildera ustawione jest 2236400 sektorów, max. na DVD-5 to 2297888 sektorów.

Ale tak jak powiedziałem: trzeba ostrożnie, gdyż to są pewne przybliżenia i przy jednej płycie wyjdzie idealnie, a przy drugiej możemy przestrzelić DVD-5 o kilkadziesiąt MB

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 24.11.2005 o godz. 22:47
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2005, 08:30   #11
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Jest taka możliwość. Ale trzeba z nią ostrożnie, bo w przypadku oversizingu tracimy kilkanaście godzin pracy komputera.

Jak to zrobić: w katalogu rebuildera jest plik rebuilder.ini W sekcji Options dostaw instrukcję CCETargetSectors=x - gdzie x jest liczbą sektorów po 2Kb.

Defaultowo dla Rebuildera ustawione jest 2236400 sektorów, max. na DVD-5 to 2297888 sektorów.

Ale tak jak powiedziałem: trzeba ostrożnie, gdyż to są pewne przybliżenia i przy jednej płycie wyjdzie idealnie, a przy drugiej możemy przestrzelić DVD-5 o kilkadziesiąt MB
No to szkoda, że nie ma pewniej metody. Jednak zdecyduje się na nagranie tego materiału, który już mam. Być może przy następnej okazji spróbuję zrobić tak jak sugerujesz.
Narazie dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Pozrowienia Salem.
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.