Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   DVD Rebuilder problem (https://forum.cdrinfo.pl/f13/dvd-rebuilder-problem-40517/)

KC42 30.09.2004 13:54

DVD Rebuilder problem
 
Ilość załączników: 1
Zawsze robiłem metodą DVD2DVDr, ale dziś chciałem wypróbować program DVD Rebuilder po wciśnięciu prepare program wszystko zrobi ale jak dam encode to wszystko się sypie jak na załączonym obrazku

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=11277&stc=1

skorpion2k2 30.09.2004 17:46

Jak już tyle obrazków zrobiłeś to wykonaj jeszcze jeden. Pokaż jak ustawiłeś w RB linki do programów Options -> Setup
Szczególnie do ECLCCE.
To wiele wyjaśni.

KC42 30.09.2004 20:53

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez skorpion2k2
Jak już tyle obrazków zrobiłeś to wykonaj jeszcze jeden. Pokaż jak ustawiłeś w RB linki do programów Options -> Setup
Szczególnie do ECLCCE.
To wiele wyjaśni.

Ustawiłem według opisu "Duet DVD" może napisze jakich użyłem wersji programu CCE SP 2.66.01.07 i wersji CCE SP 2.67.00.27 ten sam błąd, EclCCE 1.81 i starszej, DVD-RB 0.56 i 0.57.

Czołgista 30.09.2004 22:54

Na początek zmień na najnowszą wersję RB, kłopotów Twoich to nie zlikwiduje ale RB jest programem który stale się rozwija i najlepiej mieć najnowszą wersję. Teraz chyba najnowsza jest v0.62.

Po porażce Wisły umysł mam rozbity :|
I pocieszam się złocistym napojem.
Ale do rzeczy :


Ale na początek sprawdź wersję AviSynth (Duet DVD)

W "Path to CCE" najlepiej daj wszędzie ścieżkę do EclCCE.
(bezpieczne przy kombinacjach z CCE)

Potem w "Options" -> "CCE Options" ma być odfajkowne "CCE SP"
( dla np. CCE SP 2.67.00.27 )

KC42 30.09.2004 23:15

Cytat:

Napisany przez Czołgista
Na początek zmień na najnowszą wersję RB, kłopotów Twoich to nie zlikwiduje ale RB jest programem który stale się rozwija i najlepiej mieć najnowszą wersję. Teraz chyba najnowsza jest v0.62.

Po porażce Wisły umysł mam rozbity :|
I pocieszam się złocistym napojem.
Ale do rzeczy :


Ale na początek sprawdź wersję AviSynth (Duet DVD)

W "Path to CCE" najlepiej daj wszędzie ścieżkę do EclCCE.
(bezpieczne przy kombinacjach z CCE)

Potem w "Options" -> "CCE Options" ma być odfajkowne "CCE SP"
( dla np. CCE SP 2.67.00.27 )

właśnie nie wiem o co chodzi z tym AviSynth gdzie to ma być to jakiś plik DLL nie widzę nic o tym w opisie Duet DVD albo ja ślepy :) napisz lepiej

Czołgista 30.09.2004 23:19

Cytat:

Napisany przez KC42
właśnie nie wiem o co chodzi z tym AviSynth gdzie to ma być to jakiś plik DLL nie widzę nic o tym w opisie Duet DVD albo ja ślepy :) napisz lepiej

http://www.cdrinfo.pl/software/stron...?id=4246113440

KC42 30.09.2004 23:29

to MPEG2Dec3dg.dll ma być razem w katalogu z programem AviSynth

Czołgista 30.09.2004 23:32

Cytat:

Napisany przez KC42
to MPEG2Dec3dg.dll ma być razem w katalogu z programem AviSynth

Nie, skąd taki wniosek ?
Chodzi o to byś miał zainstalowany w systemie AviSynth, poczytaj uważniej.

skorpion2k2 01.10.2004 08:17

Niestety w nocy zazwyczaj śpię i nie mogłem kontynuować.
Dla pewności proponuję:
- usunąć z RB ścieżki do programów CCE i ECLCCE.exe
- wstawić tylko jedną ścieżkę do ECLCCE.exe (powiązanego z posiadaną wersją CCE, najlepiej CCE SP 2.66.01.07 )
- odpalić jeszcze raz ECLCCE.exe i ustawić dojście do posiadanej wersji CCE SP 2.66....)
- w RB (to zależy od zastosowanej wersji) ustawić w OPTIONS -> CCE OPTIONS -> CCE SP
Możesz mieć problem z usunięcięm tych ścieżek, aby to zrobić należy otworzyć w katalogu ReBuilder-a plik ....ini. Wyczyść wpisy które chcesz usunąć, ale tylko ścieżki i zapisz plik. Ponownie otwórz RB i możesz wstawić to co potrzebne.
I druga sprawa to podaj jak wygląda jedna sekcja pliku tekstowego Rebuilder.inf lub Item.ecl utworzonego w katalogu f:\HHH\ po wykonaniu PREPARE.

KC42 01.10.2004 11:58

Cytat:

Napisany przez Czołgista
Nie, skąd taki wniosek ?
Chodzi o to byś miał zainstalowany w systemie AviSynth, poczytaj uważniej.

To była wina wersji ReBuilder wersja 6.02 idzie jak narazie OK :). wielkie dzięki za pomoc, dam znać jak skończy czy sie udało.

Która wersja CCE jest najlesza. mam 3 2.67.00.27, 2.67.00.23, 66.01.07, 2.50

skorpion2k2 01.10.2004 15:18

Cytat:

Napisany przez KC42
To była wina wersji ReBuilder wersja 6.02 idzie jak narazie OK :). wielkie dzięki za pomoc, dam znać jak skończy czy sie udało.

Która wersja CCE jest najlesza. mam 3 2.67.00.27, 2.67.00.23, 66.01.07, 2.50

To na pewno nie była wina wersji ReBuildera!!! Z tym, że poszczególne wersje, między innymi, różniły się sposobem wyboru wersji CCE.
Każda wersja CCE jest dobra. Ja nigdy nie miałem niespodzianek przy wersji 2.67.00.23.

Czołgista 01.10.2004 21:50

Cytat:

Napisany przez skorpion2k2
To na pewno nie była wina wersji ReBuildera!!! Z tym, że poszczególne wersje, między innymi, różniły się sposobem wyboru wersji CCE.
Każda wersja CCE jest dobra. Ja nigdy nie miałem niespodzianek przy wersji 2.67.00.23.

Zgadzam się w 100% :taktak:

KC42 02.10.2004 11:58

Cytat:

Napisany przez skorpion2k2
To na pewno nie była wina wersji ReBuildera!!! Z tym, że poszczególne wersje, między innymi, różniły się sposobem wyboru wersji CCE.
Każda wersja CCE jest dobra. Ja nigdy nie miałem niespodzianek przy wersji 2.67.00.23.

Właśnie przed chwilą sprawdziłem na tych samych ustawieniach jeszcze raz starszą wersję ReBuildera i wywala ten sam błąd co ostanio pisałem, a na 6.02 jest OK czyli jak u mnie to chodzi i o wersję ReBuildera.

skorpion2k2 02.10.2004 18:10

Cytat:

Napisany przez KC42
Właśnie przed chwilą sprawdziłem na tych samych ustawieniach jeszcze raz starszą wersję ReBuildera i wywala ten sam błąd co ostanio pisałem, a na 6.02 jest OK czyli jak u mnie to chodzi i o wersję ReBuildera.

Nie ma sensu dalej kontynuować tego tematu, jednak z ciekawości w wolnej chwili sprawdź czy w wersji RB 0.56 w OPTIONS -> CCE OPTIONS masz dokladnie te same ustawienia jak w nowej wersji 0.62.
Ciekawe, co to za wersja 6.02 RB? Pozdrawiam

Czołgista 02.10.2004 18:30

Ilość załączników: 3
Cytat:

Napisany przez KC42
Właśnie przed chwilą sprawdziłem na tych samych ustawieniach jeszcze raz starszą wersję ReBuildera i wywala ten sam błąd co ostanio pisałem, a na 6.02 jest OK czyli jak u mnie to chodzi i o wersję ReBuildera.

Miałem dziś trochę czasu , więc to sprawdziłem.
Oczywiście RB 0.56 chodzi u mnie bez problemów (sprawdzone !)
Udało mi się jednak uzyskać taki kom błędu jak u Ciebie.

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=11350&stc=1

Ale żeby zobaczyć taki komunikat musiałem ustawić jak niżej

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=11351&stc=1

Co oczywiście jest błędnym ustawieniem, bo korzystasz z CCE SP a nie BASIC

Pewnie było sporo takich pomyłek (chyba wiadomo dla czego :) ) bo teraz to wygląda tak :

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=11352&stc=1

Więc dalej podpisuję się przed stwierdzeniem Skorpiona że "nie była to wina RB"

Ale najważniejsze że już wszystko chodzi jak trzeba :spoko:

KC42 03.10.2004 10:45

Cytat:

Napisany przez Czołgista
Miałem dziś trochę czasu , więc to sprawdziłem.
Oczywiście RB 0.56 chodzi u mnie bez problemów (sprawdzone !)
Udało mi się jednak uzyskać taki kom błędu jak u Ciebie.

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=11350&stc=1

Ale żeby zobaczyć taki komunikat musiałem ustawić jak niżej

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=11351&stc=1

Co oczywiście jest błędnym ustawieniem, bo korzystasz z CCE SP a nie BASIC

Pewnie było sporo takich pomyłek (chyba wiadomo dla czego :) ) bo teraz to wygląda tak :

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=11352&stc=1

Więc dalej podpisuję się przed stwierdzeniem Skorpiona że "nie była to wina RB"

Ale najważniejsze że już wszystko chodzi jak trzeba :spoko:

i masz rację, faktycznie jak miałem ustawione Basic to wywala ten błąd

Cały czas mnie coś nurtuje wcześniej robiłem programem DVD2DVDr ale program ma wadę nie mogę przerwać cyklu tylko trzeba jechać ciągiem 12 godzin, ale jak jest z jakością fimu czy ReBuilder dają tą samą jakość co DVD2DVDr czy robiłeś takie testy.

Czołgista 03.10.2004 21:40

Cytat:

Napisany przez KC42
i masz rację, faktycznie jak miałem ustawione Basic to wywala ten błąd

Cały czas mnie coś nurtuje wcześniej robiłem programem DVD2DVDr ale program ma wadę nie mogę przerwać cyklu tylko trzeba jechać ciągiem 12 godzin, ale jak jest z jakością fimu czy ReBuilder dają tą samą jakość co DVD2DVDr czy robiłeś takie testy.

DVD2DVDr u mnie nie pójdzie ( FAT-32 bo mam WIN 98 ).
Więc prób nie robiłem, zresztą oba te programy korzystają z CCE więc jakość powinna być taka sama.
RB ma faktycznie niezwykle pożyteczną możliwość przerwania praktycznie w dowolnym momencie enkodowania i wznowienia tego procesu.
Fakt, ogromnie ułatwia to życie bo za dwie nocki można obrobić w zasadzie każdy film , a w dzień masz komputer do dyspozycji ! To wielka zaleta, i dlatego z niego korzystam. 8 )

KC42 04.10.2004 11:42

Cytat:

Napisany przez Czołgista
DVD2DVDr u mnie nie pójdzie ( FAT-32 bo mam WIN 98 ).
Więc prób nie robiłem, zresztą oba te programy korzystają z CCE więc jakość powinna być taka sama.
RB ma faktycznie niezwykle pożyteczną możliwość przerwania praktycznie w dowolnym momencie enkodowania i wznowienia tego procesu.
Fakt, ogromnie ułatwia to życie bo za dwie nocki można obrobić w zasadzie każdy film , a w dzień masz komputer do dyspozycji ! To wielka zaleta, i dlatego z niego korzystam. 8 )

Tak jakość dokładnie ta sama wczoraj zrobiłem DVD2DVDr i nie wykryłem różnicy, ale cholera porażka z ReBuilder mogłem pierw obejżeć cały film z RW ale brak czasu, chapter 2 i 15 na Star Wars się skopał cały dokładnie chapter idzie skokami czy miałeś taki błąd kiedy (oczywiście to nie wina płyty na RW to samo)

Czołgista 04.10.2004 21:30

Cytat:

Napisany przez KC42
Tak jakość dokładnie ta sama wczoraj zrobiłem DVD2DVDr i nie wykryłem różnicy, ale cholera porażka z ReBuilder mogłem pierw obejżeć cały film z RW ale brak czasu, chapter 2 i 15 na Star Wars się skopał cały dokładnie chapter idzie skokami czy miałeś taki błąd kiedy (oczywiście to nie wina płyty na RW to samo)

SW robiłem bez problemów, sprawdzałeś ten film na dysku ? po przerobieniu RB ?

Może coś miałeś w tle np. jakiś antyvir lub coś takiego ?
Ja zawsze wszystkie takie wyłączam.

Takiego problemu z RB jescze nie miałem , a zrobiłem już sporo ( sam Perl Harbor chyba 12 razy dla testów ;) )

KC42 05.10.2004 17:26

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Czołgista
SW robiłem bez problemów, sprawdzałeś ten film na dysku ? po przerobieniu RB ?

Może coś miałeś w tle np. jakiś antyvir lub coś takiego ?
Ja zawsze wszystkie takie wyłączam.

Takiego problemu z RB jescze nie miałem , a zrobiłem już sporo ( sam Perl Harbor chyba 12 razy dla testów ;) )

To chyba mam pecha a naprawdę nie jestem w tym zielony też zrobiłem sporo filmów ale oczywiście innymi programami głównie DVD2DVDr.
a tu wczoraj znów problem nic nie zmieniałem w ustawieniach Star Wars episode IV i V poszło ale episode VI wywala błąd niby firm zmienił format :) jak by zrobił tym formatem to by ładnie ten film wyglądał :)

Czołgista 05.10.2004 21:37

Cytat:

Napisany przez KC42
To chyba mam pecha a naprawdę nie jestem w tym zielony też zrobiłem sporo filmów ale oczywiście innymi programami głównie DVD2DVDr.
a tu wczoraj znów problem nic nie zmieniałem w ustawieniach Star Wars episode IV i V poszło ale episode VI wywala błąd niby firm zmienił format :) jak by zrobił tym formatem to by ładnie ten film wyglądał :)

Ja Trylogię SW robiłem CCE 2.67.00.10 , może coś Ci to da ?

Coś mi się obiło o uszy że niektóre filmy "nielubią" pewnych wersji CCE ,
pamiętam że były jakieś problemy z którąś częścią Star Trek, ale już dokładnie niepamiętam.

KC42 05.10.2004 22:27

Cytat:

Napisany przez Czołgista
Ja Trylogię SW robiłem CCE 2.67.00.10 , może coś Ci to da ?

Coś mi się obiło o uszy że niektóre filmy "nielubią" pewnych wersji CCE ,
pamiętam że były jakieś problemy z którąś częścią Star Trek, ale już dokładnie niepamiętam.

No tak ale DVD2DVDr sobie z tym filmem poradził bez problemu tym samym CCE, ale zaraz spróbuje wersjami od CCE 2.67.... w górę.

Czołgista 05.10.2004 22:50

Cytat:

Napisany przez KC42
No tak ale DVD2DVDr sobie z tym filmem poradził bez problemu tym samym CCE, ale zaraz spróbuje wersjami od CCE 2.67.... w górę.

Napisałem nieprecyzyjnie :smutny:
Chodziło mi o duet RB + CCE.

ideJ 06.10.2004 10:28

@KC42:
ten komunikt sugeruje błąd w skrypcie AVS. Spróbuj podejrzeć ten skrypt (odtworzyć go np w MPC) i porównać z innymi.

Dopisane:
Jeszcze jedna uwaga. Jeśli zmieniasz jakieś ustawienia w DVD RB bezpieczniej będzie jak powtórzysz całą operację od początku (Prepare, Encode, Reauthor). Krok pierwszy z innymi ustawieniami niż krok drugi może się zemścić na etapie trzecim itp itd.

KC42 06.10.2004 11:28

Cytat:

Napisany przez ideJ
@KC42:
ten komunikt sugeruje błąd w skrypcie AVS. Spróbuj podejrzeć ten skrypt (odtworzyć go np w MPC) i porównać z innymi.

Dopisane:
Jeszcze jedna uwaga. Jeśli zmieniasz jakieś ustawienia w DVD RB bezpieczniej będzie jak powtórzysz całą operację od początku (Prepare, Encode, Reauthor). Krok pierwszy z innymi ustawieniami niż krok drugi może się zemścić na etapie trzecim itp itd.

Pomogła inna wersja CCE wtedy robiłem na 2.66 a na 2.67 poszło cuda na kiju :)

KC42 06.10.2004 11:30

Cytat:

Napisany przez Czołgista
Ja Trylogię SW robiłem CCE 2.67.00.10 , może coś Ci to da ?

Coś mi się obiło o uszy że niektóre filmy "nielubią" pewnych wersji CCE ,
pamiętam że były jakieś problemy z którąś częścią Star Trek, ale już dokładnie niepamiętam.

No i miałeś rację na 2.67 poszło, komputery zawsze mnie zadziwiały :).

Czołgista 06.10.2004 23:25

Cytat:

Napisany przez KC42
No i miałeś rację na 2.67 poszło, komputery zawsze mnie zadziwiały :).

Mnie też zawsze zadziwiały ale chyba mnie lubią przy tak skąpej wiedzy !
począwszy od ZX_80 ! na tym napisałem swój pierwszy program !
I zadziwiłem się , bo działał ! :haha:
(choć pisałem w zeszycie bo nie miałem dostępu do takiego cudeńka)

Z kompami już dawno nauczyłem się że nia należy zbytnio analizować
ale brać na logikę i improwizować ! :haha:

Kompy są bliższe ludzi niż myślimy ! Bo w końcu kto soft pisze ?

prof_ 02.11.2004 07:21

Kurcze a ja mam ten sam problem mimo iz mam ustawione tak jak wy. Czy wina moze byc sciezka do dekoderow? W wersji 0.64a mam podac sciezke do Path to Decoder oraz Path to DECOMB.DLL

Skad mam wziasc te pliki bo moze to one sa odpowiedzialne za ten komunikat?

ideJ 02.11.2004 12:48

DECOMB.DLL może być przydatny jeśli usuwasz przeplot. W pozostałych przypadkach możesz sobie darować.
Path to Decoder powinno wskazywać na DGDecode.dll (do pobrania np z www.doom9.org jako dgmpgdec1012a) Jeśli nie chcesz korzystać DGDecode to powinieneś mieć zainstalowany w systemie plugin do avisyntha o nazwie mpeg2dec (to jest starsza wersja dgmpgdec1012a)

prof_ 02.11.2004 19:08

Znalazlem te pliki ale jednak wciaz nie dziala. Wyskakuje ten sam komunikat co dla KC42.

Zakladam ze to prawdopodobnie wina CCE. Mam wersje 2.67.00.27. Ale inne patrzylem i tez nie dzialalo. Zmienialem rowniez tak jak poradzil Czolgista i rowniez nic z tego. Patrzylem inne wersje ReBuildera (mimo ze to i tak nic nie ma do rzeczy) to rowniez nie dzialalo. Caly czas wyskakuje .. is not ECL for CCE-SP.

prof_ 02.11.2004 21:46

Troche sie jeszcze pobawilem programem i zlikwidowalem powyzszy blad ale pojawia sie nowy. Kiedy klikam Encode wyskakuje komunikat Run-time error '53': File Not Found. Jakies pomysly?

Czołgista 02.11.2004 21:53

Cytat:

Napisany przez prof_
Troche sie jeszcze pobawilem programem i zlikwidowalem powyzszy blad ale pojawia sie nowy. Kiedy klikam Encode wyskakuje komunikat Run-time error '53': File Not Found. Jakies pomysly?

Prawdopodobnie nie podałeś ścieżki do EclCce

prof_ 02.11.2004 22:20

Sciezka do ECL jest podpieta pod Path to CCE Basic oraz pod CCE SP (New). Ale w CCE Options mam zaznaczone CCE SP (a ta sciezka odnosi sie do plikiu cctspt.exe). I nie ma znaczenia co wybiore wyskakuje to samo.

Dodam ze kiedy klikne encode to w okienku pojawia mi sie - Creating MV2 fot VTS_01 segment 0, moze to chodzi o ten plik, ale nie wiem bo wszystko lezy na dysku i program ma do tego dostep.

Czołgista 02.11.2004 22:47

Cytat:

Napisany przez prof_
Sciezka do ECL jest podpieta pod Path to CCE Basic oraz pod CCE SP (New). Ale w CCE Options mam zaznaczone CCE SP (a ta sciezka odnosi sie do plikiu cctspt.exe). I nie ma znaczenia co wybiore wyskakuje to samo.

Dodam ze kiedy klikne encode to w okienku pojawia mi sie - Creating MV2 fot VTS_01 segment 0, moze to chodzi o ten plik, ale nie wiem bo wszystko lezy na dysku i program ma do tego dostep.

W DVD Rb OPTIONS ->SETUP Patch to CCE SP (new) masz mieć ścieżkę do EclCce
W OPTIONS -> CCE OPTINS masz mieś odfajkowane CCE SP (nie CCE SP 2.50)
Zwróć uwagę że kolejność w SETUP a CCE OPTIONS jest inna.

EDIT:
W SETUP jest

BASIC
SP 2.50
SP (new)

A w CCE OPTIONS (ptaszki)
BASIC
SP w domyśle NEW
SP 2.50

prof_ 02.11.2004 23:25

Ok dzieki, jakos poszlo. Zobaczymy rano co z tego wyjdzie :)

Czołgista 02.11.2004 23:42

Cytat:

Napisany przez prof_
Ok dzieki, jakos poszlo. Zobaczymy rano co z tego wyjdzie :)

OK, daj znać co wyszło ! :)

prof_ 04.11.2004 14:52

Nastawilem pass na 10 wiec troche kopresowalo to czasu. Ale coz, chcialem sobie skopiwoac cala 8.5GB wiec nie bylo wyboru. Jestem zadowolony z programiku, wczesniej bawilem sie DVD2DVD i musialem dodawac menu recznie i dodatki a tak automatycznie wszystko sie robi, to jest wygodne. A z jakosci tez jestem zadowolony.Pozdrawiam

prof_ 04.11.2004 20:02

Heh... cyz ktos sie spotkal ze Rebuilder wygenerowal taki rozmiar plikow ze nie miesci sie na dvd+r? Kiedy chcialem nagrac i zmienilem booktype na dvd-rom to wyskoczylo ze nie ma wystarczajacej ilosci miejsca na dysku. Jednak wedlug danych w nero bylo tyle samo ile jest miejsca na plytce. No ale dalem overburning i poszlo jednak na koncu wyskoczyl blad :( Plytka dziala w kompie ale nie wiem czy pojdzie w stacjonarnym.

Czołgista 04.11.2004 23:40

Cytat:

Napisany przez prof_
Heh... cyz ktos sie spotkal ze Rebuilder wygenerowal taki rozmiar plikow ze nie miesci sie na dvd+r? Kiedy chcialem nagrac i zmienilem booktype na dvd-rom to wyskoczylo ze nie ma wystarczajacej ilosci miejsca na dysku. Jednak wedlug danych w nero bylo tyle samo ile jest miejsca na plytce. No ale dalem overburning i poszlo jednak na koncu wyskoczyl blad :( Plytka dziala w kompie ale nie wiem czy pojdzie w stacjonarnym.

Na początek Płyta DVD+R ma mniejszą pojemność od DVD-R o chyba 8MB.

Jeśli się zmienia matryce lub kombinyje z RBOpt to wielkość wynikowa filmu jest nieprzewidywalna (jak narazie dla mnie) bo zależy to też od samego filmu.
Np. przy pewnych ustawieniach (matryce+RBOpt) film X przekracza pojemność płyty, a przy takich samych ustawieniach film Y mieści się.
Jak narazie z moich doświadczeń wynika że kodek DGDecode.dll ma największe skłonności do przesady.
A np. przy zastosowaniu MPEG2DEC.dll , MPEG2Dec3.dll , Mpeg2Dec3Dg.dll
Takich problemów raczej nie ma, lub są ale w drugą stronę tzn. wielkość wynikowych plików jest mniejsza od rozmiaru płyty o np. 80-100MB.
Jak narazie kodek MPEG2Dec3.dll daje chyba najbardziej przewidywalny rozmiar wynikowy filmu, piszę chyba bo mi gdzieś moje notatki wcieło.
Jak ich nie znajdę to będzie oznaczało że moje 4 tyg próby i wnioski w tym temacie poszły do śmieci. :buu:

Jak płytka działa na kompie to raczej w stacjonarce nie powinno być problemów, zresztą na końcu są tylko napisy.

prof_ 05.11.2004 05:42

Doszedlem co bylo wina tego. Otoz mimo ze w Rebuilderze zaznaczylem by usunal wszystkie napisy procz polskich i angielskich to program je zostawil i sa one dostepne, mimo iz w DVD ReMake usunalem do nich linki. Ale wrzucilem to do Shrinka i wywalilem te napisy bez problemu, dziwne tylko ze Rebuilder sobie z tym nie poradzil :(

prof_ 14.11.2004 14:32

Mam pytanie czy ktos wie czemu ReBuilder nie usuwa napisow mimo iz w opcji mam zaznaczone by kasowal wszystkie procz angielskich i polskich?

ideJ 16.11.2004 09:49

Którą masz wersję ? (DVD RB jest nadal w fazie beta więc różne dziwne rzeczy mogą się dziać ^_^ )

prof_ 16.11.2004 18:40

Obecnie uzywam wersji 066a ale we wczesniejszych tz to wyskakiwalo. Myslalem ze nie bezie problemu jak bede wywalal napisy przez Shrinka ale jest maly problem. Otoz po wywaleniu napisow Shrinkiem nie da sie ich zmienic w odtwarzaczu przez klikniecie prawego klawisza myszy i wyboru napisow, musze wchodzic do menu i wybiera w ustawieniach. W stacjonarnym to nie problem ale na kompie troche wiecej roboty :(

profs 18.03.2005 23:41

Heh... uzywa ktos jeszcze tego programu? Kiedys mi dzialal ok, ale teraz po formacie cos znowu nie chce wystartowac. Mam zainstalowana wersje 0.77B i gdy daje by enkodowal film wyskakuje There Is Nothing To Do mimo iz filma zajmuje 8GB. Cos od ostatniej wersji co uzywalem sporo sie pozmienialo. Nie ma juz np. edyji passow w RB-Opt? Moze jest jakis inny dobry program ktory wykonuje kompie plyty z menu?

artoor 19.03.2005 08:52

Cytat:

Napisany przez profs
Heh... uzywa ktos jeszcze tego programu? Kiedys mi dzialal ok, ale teraz po formacie cos znowu nie chce wystartowac. Mam zainstalowana wersje 0.77B i gdy daje by enkodowal film wyskakuje There Is Nothing To Do mimo iz filma zajmuje 8GB. Cos od ostatniej wersji co uzywalem sporo sie pozmienialo. Nie ma juz np. edyji passow w RB-Opt? Moze jest jakis inny dobry program ktory wykonuje kompie plyty z menu?

Czy ktos jeszcze uzywa?? Hmmm... najlepszy soft do wykonania swietnych kopii DVD!! Co do problemu z "there is nothing to do" to sprawdz lepiej czy podales wlasciwe sciezke do danych wejsciowych, bo mi to smierdzi lokalizacja. A tak w ogole to Rb-Opr 0.17 ma mozliwosc edycji passow :ysz: - w cce settings.

profs 19.03.2005 09:37

RBOpt moglem w CCE Esttings ustawic ilosc passow i o to mi chodzilo. Kiedys w RB byla mozliwosc najpierw klikniecie Prepare a pozniej edytowania pliku w RBOpt. Teraz widze ze jest opcja tylko Bakup DVD.

W Source Patch wskazuje miejsce gdzie gdzie lezy film do przekodowania. Natomiast w Working Path/output Path wskazuje film gdzie ma przekodowac. Output Path wskazuje mi sie jak wskaze Working Path. Ale i tak wyskakuje mi caly czas ta sama komenda: There Is Nothing To Do! DVD-RB couldn't locate appropriate file in working directory! You must PREPARE and ENCODE first.Aborting. Ale chodzi o to ze jak wczytam film to mamtylko opcje Backup DVD.

artoor 19.03.2005 09:50

Cytat:

Napisany przez profs
RBOpt moglem w CCE Esttings ustawic ilosc passow i o to mi chodzilo. Kiedys w RB byla mozliwosc najpierw klikniecie Prepare a pozniej edytowania pliku w RBOpt. Teraz widze ze jest opcja tylko Bakup DVD.

W Source Patch wskazuje miejsce gdzie gdzie lezy film do przekodowania. Natomiast w Working Path/output Path wskazuje film gdzie ma przekodowac. Output Path wskazuje mi sie jak wskaze Working Path. Ale i tak wyskakuje mi caly czas ta sama komenda: There Is Nothing To Do! DVD-RB couldn't locate appropriate file in working directory! You must PREPARE and ENCODE first.Aborting. Ale chodzi o to ze jak wczytam film to mamtylko opcje Backup DVD.

Rozumiem :) Musisz w opcji "mode" odznaczyc "One Clisk mode" czy cos takiego (nie moge teraz sprawdzic, bo wlasnie enkoduje material). Potem restart programu i powinny byc trzy przyciski - Prepare, Encode, Rebuild. Odnosnie Twojego problemu niestety w takim wypadku nie potrafie pomoc... nie wiem czemu taki blad Ci wyskauje. Moze poszukaj na forum doom9.org czegos na ten temat :)

Pozdrawiam!

profs 04.04.2005 11:04

Uzywam Rebuildera v0.74, CCE v2.67.00.27, wszystko poustawiane tak jak trzeba (przynajmniej tak jak we wczesniejszych postach bylo pisane), ale kiedy klikam Encode wywala komunikat - Fram Size 968x56 is not supported. Supported frame siez is 720x576.

artoor 04.04.2005 12:55

Cytat:

Napisany przez profs
Uzywam Rebuildera v0.74, CCE v2.67.00.27, wszystko poustawiane tak jak trzeba (przynajmniej tak jak we wczesniejszych postach bylo pisane), ale kiedy klikam Encode wywala komunikat - Fram Size 968x56 is not supported. Supported frame siez is 720x576.

Mysle ze powinienes otworzyc plik skryptu AVS w playerze... powinno Ci wyskoczyc co jest zle... wg mnie cos masz nieprawidlowo zainstalowane - byc moze avisynth lub tez MPEG2DEC3.DLL... sprobuj przeinstalowac - powinno pomoc!

Kertoip 05.04.2005 11:21

Ilość załączników: 1
Witam,
Miałem taki sam problem, gdy wrzuciłem jedną z nowych wersji DGDecode.dll - nie pamiętam już którą. Wiem, że z ostatnią biblioteką też miałem problemy. Jak na razie bez problemów działa mi plik, który waży 262 222 b. - nie pamiętam, która to wersja biblioteki, więc ją dołączam.

Kertoip

profs 05.04.2005 20:15

Zainstalowalem na nowo AviSyntha i poki co ladnie wszystko smiga.Mam nadzieje ze sie nie skaszani.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.