Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.09.2003, 18:52   #1
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD from TMPGenc a PSX2

Mam pytanie związane z robieniem DVD za pomocą TMPEGenc a kłopotem z ich późniejszym odtważaniem w PSX2. Od jakiegoś czasu majstruję sobie DVD z Divixów za pomocą Tmpgenc, framerate w audio zmieniam AC3Machine, cały film montuję w DVD Maestro. Wszystko pięknie chodzi, filmy się super odtwarzają w stacjonarnych DVD ale w PSX2 jest tylko dźwięk a nie ma obrazu. Zaznaczam że ta sama konsola odtwarza wszystkie filmy kompresowane z oryginałów np. za pomocą dvdshrink23. Wszystkie filmy nagrywam w Nero.
Wnioskuję z tego że przyczyna tkwi nie w problemach w odczycie płyty (jest dźwięk) tylko w sposobie kompresji obrazu.
Dodam jeszcze że CCE 2.5 za cholery nie chce mi ruszyć a do jego nowszych wersji nie mam "likwidatora logo" które pojawia się na filmie więc niejako z "przymusu" wsiadłem na TMPEGenc i byłem z niego bardzo zadowolony aż do teraz

Może ktoś z Forumowiczów jednak spotkał się z tym problemem bo na forum nie znalazłem nic o tym problemie.

Dodam jeszcze że ustawienia do TMPEGenc wyczytałem chyba na stronie Divx.pl i tak je właśnie stosowałem.

Acha ... zauważyłem jeszcze że filmy robione z Divixów lekko drżą na ekranie telewizora, czego nie robią żadne inne, zaznaczam że robię DVD bez przeplotu
TMPGenc ma dużo opcji których znaczenia nie znam, może tylko coś trzeba przełączyć

pozdrowienia dla wszystkich
kefir jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.09.2003, 22:36   #2
danek2003
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2003
Posty: 5
danek2003 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Morze to że filmy wypalone przez ciebie nie chodza na twoim PS2 bo masz coś z przeróbką nie tak, na moim PS2 niechcą sie odpalać rzadne DVD filmy nawet orginalne...
Dowiadywałem sie w tej sprawie i wynika to z tego jaki czip zastosowano do przerubki PS2, u kumpla ma PS2 filmy chodzą.
danek2003 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2003, 08:23   #3
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale nie chodza tylko robione TMPGencoderem ...
kefir jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2003, 13:31   #4
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może jednak ktoś jest w stanie mi pomóc

Albo jakiś inny alternatywny program do kompresji zamiast TMPGenc.

pozdrawiam
kefir jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.