Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   DVD2DVD-R Instrukcja (https://forum.cdrinfo.pl/f13/dvd2dvd-r-instrukcja-20630/)

fido2001 12.05.2003 22:38

ZONK ! Utkwilem z instalacja Huffyego ;) W helpie pisza zeby nadpisac istniejacy HUFFYUV.DLL ( Windows\System(32) )nowym plikiem (...) ale ja nie mam co nadpisywac... zadnego Huffyuv.dll, w zadnym katalogu, a watpie zeby samo skopiowanie wystarczylo... Gdybys mogl Cobra lub Gelo opisac krok po kroku ja blondynce, instalacje tego ustrojstwa i ustawienia dla niego ( moj angielski jest za slaby na HELPa zawartego w ZIPie ) bylbym zobowiazany...

Dziekuje i pozdrawiam.

CobraVerde 12.05.2003 23:23

Ilość załączników: 1
skoro nie miałeś wcześniej zainstalowanej normalnej wersji, więc nie musisz nic nadpisywać - zmień nazwę pliku z huffyuv_ccesp-patch_0.2.2.dll na huffyuv.dll i skopiuj go to C:\Windows\System32.
na wszelki wypadek sprawdź na liście swoich kodeków video czy masz pozycję: Huffyuv lossless codec - jeżli masz to wszystko gra :)
a ustawienia powinny być chyba takie jak na screenie:

CobraVerde 12.05.2003 23:35

Cytat:

fido2001 napisa***322;(a)
CobraVerde, jezeli juz zdazyles sie pobawic re-kompresja z uzyciem Huffyuv, to prosze, podziel sie doswiadczeniem oraz informacja na temat wynikow, po za tym chcialbym znac Twoje zdanie na temat uzycia MPEGDecoder.dll zamiast Mpeg2Dec2.dll - chodzi mi o roznice w jakosci, a dokladniej, czy szybkosc MPEGDecodera, nie jest czasem kosztem jakosci ???
nie miałem okazji się pobawić dłużej tymi bajerami ale z moich pierwszych obserwacji wynika:
- MPEGDecoder.dll jest na moim kompie wyrażnie szybszy (prędkość kodowania wzrosła z 1.6 do prawie 2)
- zmian jakości kodowania narazie nie zauważyłem
- ważne jest jaką wersję AviSynth wykorzystujesz. najlepsza do eksperymentów jest 2.51 ale to beta i nie zawsze działa prawidłowo
- warto się też przyjrzeć nowej zabawce czyli MPEG2Dec3.dll i konwersji YV12
- trzeba na ten temat więcej poczytać ;) możliwości konwersji YUY2 i YV12 są ponoć duże a ja chwilowo nie mam czasu na eksperymenty.

GrzesiekP 26.05.2003 10:31

Sorry ale zadam dyletanckie pytania
1. Gdzie się ustawia rozmiar wynikowy filmu aby zmieścił się na 1 szt DVD-R?
2. Czy cała operacja trwa aż tak długo (ja czekałem 4 godziny i nie wytrzymałem - ATHLON 2000+XP) ?
3. Co robi program DVD2one, że w ciągu 25 minut daje film skrócony do 1 płyty DVD-R ?
Z poważaniem dyletant;)

Gelo_5 26.05.2003 10:50

Film obrabiany DVD2DVD-R zawsze mieści się na 1 płytę.Program automatycznie dokunuje kompresji, jednak można ustawić wartość Birate na taką jak Ci pasuje /nie radzę-program zrobi to lepiej/.Wartośc PASSES nożesz ustawić na 2 lub 3.Jeśli porównasz kopię z DVD2DVD i DVD2One zobaczysz ,że ta pierwsza jest o wiele lepsza i dlatego trwa to o wiele dłużej /CCE to najdłuższa i zarazem dająca najlesze wyniki operacja/.Przyśpieszenie możesz uzyskać - patrz post CobraVerde wyżej, ja jeszcze nie próbowałem i nie mogę podzielić się informacjami.Jedno Ci mogę zagwarantować - będziesz miał SUPER KOPIĘ.

GrzesiekP 26.05.2003 11:18

Zrobiłem za pomocą DVD2one 40 filmów ale używam starego telewizora 25' i widocznie dlatego nie widziałem błędów.
Na co zwrócić uwagę? Jakieś przeskoki może? Czy kwadraty jak w Divx?
A tak z ciekawości pytam, może wiecie jakiego sposobu kompresji używa DVD2one?

CobraVerde 26.05.2003 11:32

poczytaj sobie to: http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=3377&start=0

Gelo_5 26.05.2003 11:49

Lub tutaj http://club.cdfreaks.com/showthread.php?threadid=63353

GrzesiekP 26.05.2003 11:54

dzieki, jestem oświecony w temacie DVD2one i pomimo opisywanej długiej listy wad pozostaję przy nim
juz nie dyletant;)

Robs 03.06.2003 12:08

Cytat:

Gelo_5 napisa***322;(a)
Jeśli porównasz kopię z DVD2DVD i DVD2One zobaczysz ,że ta pierwsza jest o wiele lepsza i dlatego trwa to o wiele dłużej /CCE to najdłuższa i zarazem dająca najlesze wyniki operacja/
Może kilka słów...
CCE opiera się na faktycznym procesie rekompresji, dokonuje re-encodingu na całej wartości bitrate video.
Natomiast 'engine' DVD2One czegoś podobnego wogóle nie wykonuje, tutaj zachodzi tzw. transcoding - gdzie tylko obcinane są wyższe partie bitrate, bez wcześniejszej analizy materiału, bez względu czy akurat dana klatka powinna posiadać conajmniej taką czy inną wartość bitrate. Oczywiście analiza i obliczenia zabierają sporo czasu - na tym właśnie oszczędza DVD2One.
Inną kwestią jest natomiast to, czy taki transcoding jest rzeczywiście wystarczający dla zachowania dobrej jakości filmu. Nie da się ukryć, że różnice między CCE a DVD2One są widoczne właściwie tylko przy zatrzymanym obrazie, porównując identyczne klatki na ekranie monitora. Na TV (do 32cali) naprawdę trudno to zauważyć.

CobraVerde 03.06.2003 12:35

Cytat:

RobsYoda napisa***322;(a)

Inną kwestią jest natomiast to, czy taki transcoding jest rzeczywiście wystarczający dla zachowania dobrej jakości filmu. Nie da się ukryć, że różnice między CCE a DVD2One są widoczne właściwie tylko przy zatrzymanym obrazie, porównując identyczne klatki na ekranie monitora. Na TV (do 32cali) naprawdę trudno to zauważyć.

nie bez znaczenia jest też czas filmu - ok. 120 min. obrazu potraktowane DVD2One wygląda znacznie lepiej niż trzygodzninna epoeja poddana takiemu samemu zabiegowi bo przy krótszych filamch straty na "ściętym" bitrate są znacznie mniejsze. dlatego moim zdaniem transcoding opłaca się stosować przy niezbyt długich obrazach i jeżeli już to lepiej użyć Instant Copy, który to robi bardzo ładnie...

Robs 03.06.2003 12:52

Otóż to.

d@n_007 13.06.2003 13:42

Mam pytanie czy pierwszy proces zrzucanie filmu na twardy trwa okolo 2- 3 godziny??
iDCT, który będzie najlepsze dla mojego atlona 1.2


d@n_007 13.06.2003 20:37

jeszcze jedno.
po przeleceniu prezez dvd2avi, wyskakuje blad.

stanolem przy huffyuv.dll, wystarczy tylko wrzucic do tego katalogu?? czy czeba cos jeszcze robic??(moze przez neigo ten blad mi wyskakuje)

ps. sory za bledy, spieszy mi sie

Czy przerobienie jak trwa 24GODZINY to jest to normalne??

Fafer 24.06.2003 17:52

Może jeszcze w kwestii wyjasnienia dla tych którzy nie widzą różnicy pomiędzi DVD2One i DVD2DVD ta instrukcja dotyczy tylko filmów które nie mieszczą sie na płycie jednowarstwowej :).
Pozdrawiam Fafer


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.