Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 14, średnio 3.86. Tryby wyświetlania
Stary 25.01.2004, 12:44   #196
tytusdezoo
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika tytusdezoo
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Knurów
Posty: 471
tytusdezoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam pytanie doo was jakdługo trwa u was cały proces DVD2DVDR?
I drugie pytanie ile przebiegów dajecie?
tytusdezoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.01.2004, 12:50   #197
CougaR2
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika CougaR2
 
Data rejestracji: 21.12.2003
Lokalizacja: Pyskowice
Posty: 13
CougaR2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
U mnie na przykład 10 passów (film 2h50min, AthlonXP 2000+) trwa 24h. Ale zazwyczaj daje 5 passów i wtedy trwa to około 12-13h. Już przy 5 pasach jakość jest bardzo dobra. Myślę że dawanie więcej jak 5 przy filmach trwających do 3h nie ma sensu.
CougaR2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2004, 18:35   #198
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przy wczytywaniu do DVD2DVD-R filmu Star Wars Episode IV występuje błąd dzielenia przez zero - spotkaliście się z tym błędem (?) i zna ktoś może jakieś rozwiązanie problemu lub zaproponuje inny program o podobnych właściwościach (chcę wyrzucić niemieckie menu z filmu:)??

( przeglądałem plik *.ifo w Ifoedicie i wygląda chyba prawidłowo, hmm)
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2004, 20:37   #199
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez budasty
Przy wczytywaniu do DVD2DVD-R filmu Star Wars Episode IV występuje błąd dzielenia przez zero - spotkaliście się z tym błędem (?) i zna ktoś może jakieś rozwiązanie problemu lub zaproponuje inny program o podobnych właściwościach (chcę wyrzucić niemieckie menu z filmu??
Poszukaj postó 2Cool'a na forum.doom9.org. Będziesz miał trochę zabawy z IfoEdit'em Ewentualnie NuMenu4U i może MenuEdit.

(niemieckie menu? do tej pory widzialem tylko azjatycką wersję będącą kopią LD ale ta nie miała niemieckiego menu...)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2004, 19:18   #200
mime310182
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: Nicea
Posty: 1
mime310182 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chcialbym dozucic mala uwage,a wlasciwie dwie(jesli nie masz nic przeciwko).Jesli plyta jest zabezpieczona przez CSS nalezy w zakladce "settings" wlaczyc opcje "ignore css" bo inaczej program nie startuje i wyskakue okno "DVD is protected".Dwa to to ze wersja ktorej uzywasz nie jest juz dostepna.Zaznacze ze program jeszcze nie skonczyl wiec o konkretnych wynikach dowiem sie jutro.
__________________
Uczymy sie przez cale zycie a i tak umieramy glupcami

Ostatnio zmieniany przez mime310182 : 26.01.2004 o godz. 19:27
mime310182 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2004, 14:58   #201
Olav_Basoski
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Olav_Basoski
 
Data rejestracji: 14.01.2004
Posty: 102
Olav_Basoski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Własnie przed chwilą ściągnąłem sobie najnowszą wesrję kodeka CCE 2.67.00.23 (z dodatkie vigoru rzecz jasna).
Olav_Basoski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2004, 15:14   #202
Olav_Basoski
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Olav_Basoski
 
Data rejestracji: 14.01.2004
Posty: 102
Olav_Basoski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie wiem czy wam też cos takiego sie dzieje, ale przeryłem całe forum na "doom9.net" i dvd2dvd-r i ani słowa o tym problemie. Film jest za***iście skodowany, żadnych uwag, co do samej istoty działania dvd2dvd-r jak i samego CCE. Nie wiem natomiast co jest grane bo, jak zgram płytke albo decrypterem, albo DVDShrinkiem (po prostu zrzuce ją tak abym mial gotową kompilację DVD-R) to zawsze w trzech miejscach podczas trwania filmu są zacięcia. Wygląda to tak że głos idzie do przodu, a obraz sie zatrzymuje na jakąś niecałą sekunde i dalej idzie już dobrze. Dziwne bo synchronizacja obrazu, dźwięku i napisów jest bardzo dobra. Korzystam z najnowszego CCE + DVD2DVD-R 1.81.
Tak apropos to kodując filmy przy wykorzystaniu tego najnowszego cacka DVD2......... nie ma problemu z zielonymi napisami. Wszystko robi się samo. wystarczy tylko troche poczekać (troche w przypadku tego programu tzn. 2h film na 3 przebiegach, z poprzedzającym rozpozaniem które trwa zaledwie 80 minut + 4h 10m). Warto jednak czekać bo rezultaty po transkodowaniu są bardzo zbliżone do oryginału. Nie wiem tylko jednego. Bo na forum programiku DVD2DVD-R ludziska piszą aby najlepiej nie bawić się wartością bitrate mix i max, uwazają że progz zrobi to za nas o wiele lepiej. Dużo sie na ten temat naczytałem, przerobiłem kilka filmów co miały około 6 GB, ale wciąż brakuje mi przykładów (interesują mnie filmy które zajmowały by na krążku conajmniej 6.5 GB i miały 2.30 godziny).
Ponadto intryguje mnie jeszcze jedno pytanie. W zakładce Encodera jest taka opcja "crop..........." czyli obcinania czarnych ramek (panoramy). Kiedy mozna tej opcji użyć ? Czekam na wasze spostrzeżenia i sugestie !
Olav_Basoski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2004, 09:43   #203
olq
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2004
Posty: 2
olq w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam, jestem tu nowy, ale ten temat przegladam od jakiegos czasu, mam maly problemik a nie byl on opisywany jeszcze na forum.

tak wiec od razu kiedy dvd2dvdr odpala ifoedita i kiedy zrobi sie multiplexing, wlacza sie chyba audiocheking no i wtedy wyskakuja ostrzezenia ze sciezka audio jest uszkodzonam wyskakuje tak z 10 razy wkoncu pojawia sie napis ze skoro jest tak duzo uszkodzonych sciezek to on ignoruje audio i przechodzi dalej jakby nigdy nic no i teraz pytanie o co chodzi? bo nie czekalem do konca jak bedzie wygladal film, no ale chyba bedzie jkais problemz filmem

poczatkowo zgrywalem na zywca z odznaczonym omijaniem css , pomyslalem ze moze przez to wiec, zgralem plytke na dysk przy pomocy DeCSS, ale problem sie powtarza

ktos ma jakis pomysl?? moze robie cos zle
olq jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2004, 20:54   #204
Olav_Basoski
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Olav_Basoski
 
Data rejestracji: 14.01.2004
Posty: 102
Olav_Basoski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Spróbój zgrac płytkę DVDDecrypterem ale w tybie "FILE". Ja tak robie od samego początku i wszystko jak do tej pory grało.
Olav_Basoski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2004, 13:17   #205
olq
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2004
Posty: 2
olq w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no dzieki, ale obylo sie bez dvddecryptera, wystarczyl sam anydvd, prawdopodobnie byl jakis problem z decss, ale teraz jusz smiga ladnie

nawiasem mowiac anydvd pozwala zaoszczedzic troche miejsca na dysko to jest wazne dla osob u ktorych sie np. te 15 gb nie zmiesci ja nie mam tego problemu ale zawsze to szybciej jest jesli nie trzeba zrzucac filmu na dysk
olq jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2004, 03:35   #206
gader
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika gader
 
Data rejestracji: 18.01.2004
Posty: 10
gader w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
begin czesc!

byc moze post nie na temat ale juz
sadze ze pisze do ludzi ktorzy poradza sobie z tym
w 5 min wiec nie zajme duzo czasu...

mam (obraz) dvd(+-)r na dysku nie iso tylko folder ts_video
dvd zawiera 2 filmy "fast and furious" i "2fast 2furious"
calosc zajmuje 4.09 gb ~bitrata 2 Mbit + DD 5.1

problem jest w tym ze jest to wer. niemiecka (nawet nie ma napisów ang.)

a wiec chcialbym sie dowiedziec jak zamienic scierzki dzwiekowe na ANG.
tak aby to dzalalo ok po nagraniu (prog i prosty opis)

i przu okazji moze wiecie skad wziac same scierzki ac3 z tych filmow
moze jakis serwer albo wyszukiwarka (jeszcze nie mam ale chyba bede mial)
jak ktos ma i moglby udostepnic to prosze na priv

jest jeszcze ewentualnosc ze dzwiek bedzie sie rozjerzdzal z obrazem
co wtedy robic ?

end narqa
gader jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2004, 22:36   #207
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
co do problemu olq, to ja Mulholland Drive rippowałem Decrypterem i też mam problem z muzą, ale to jedyna taka płyta na 40, więc chyba problem z płytą.
Olav_Basoski: co do filmów > 6,5GB, to zrobiłem tak harry'ego pottera, 5 przebiegów, min max ustalił DVD2DVD-R v.1.7.3, CCE 2.67 i na telewizorze wygląda pięknie (nie uchroniłem ilością przebiegów pewnych niedociągnięć, no ale stopień kompresji duży).

a teraz najlepsze. dysk pierwszy: zrobiony już Harry Potter i dopiero co zrippowany Decrypterem Mulholland Drive do pliku ISO. podpinam MD do DaemonTools, odpalam DVD2DVD-R, 4 przebiegi. po 8 godzinach dostaję na drugim dysku wynik pracy: cienkiej jakości Mulholland Drive z godziną Harry'ego Portiera w środku filmu (sam obraz - dźwięk z MD). konia z rzędem temu śmiałkowi, co podejmie się próbie wyjaśnienia zagadki.
__________________
JarasMSR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2004, 22:22   #208
lukasz_lo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 11
lukasz_lo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy 22 GB na jeden film to zamało?

>>>DVD2DVD-R<<<
Próbowałem zrobić kopie bezpieczeństwa płytki DVD programem DVD2DVD-R ale jakiś bąd mi sie pokazuje mówiacy ze brakuje mi mejsca na dysku a mam 22GB wolnego na HDD ! no bez przesady przecież 3 filmy by mi weszły na dysk! a jeden, który ma 7 GB niechce.
O co chodzi ? czy ja coś źle robie czy trzeba wiecej miejsca ?

Prosiłbym o odpisanie na e-maila lub na forum!
lukasz_lo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2004, 14:09   #209
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
bo DVD2DVD-R wpierwej rozbiera film na części pierwsze, później robi z tego nowe DVD, a na końcu, jeśli oczywiście zaznaczyłeś, jeszcze gotowy do wypalenia plik ISO i 22GB może być mało.
__________________
JarasMSR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2004, 16:25   #210
Sharyy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.12.2003
Posty: 1
Sharyy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam problem który się niby pojawiał już w pytaniach - ALEE

Zrzucam tak jak zawsze film [Family Man] SmartRiper'em a ten tym razem nie woła o uruchomienie playera, ale za to długo szuka klucza i nie znajduje - wyrzuca "quit RIp ?"
Jak odpowiem ok to idzie dalej - i tak przy wszystkich VOBach.
Niby Zrzuca film na dysk ale DVD2DVDR się pulta że "no Valid Key Found".
Prubowałem też DVDDecrypterem [mode file] ale to samo.
Sharyy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.