Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 14, średnio 3.86. Tryby wyświetlania
Stary 10.03.2004, 23:12   #256
Efreb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2004
Lokalizacja: śląsk
Posty: 6
Efreb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko. Zrobilem mianowicie kilka filmikow w ostatnim czasie i wszystkie ta sama metoda.
Rip z pomoca DVD Fab
reszta DVD2DVD-R
wypalanko obrazu Nero
Jednak w pierwszym Matrixie okazalo sie iz napisy przesuwaja sie do przodu w miare postepu filmu. Czyli pod koniec filmu wyprzedzaja sceny juz o bardzo dlugi kawalek (kilkanascie sekund).
Czy potraficie okreslic przyczyne? No i moze rada jak tego uniknac lub naprawic bo chce powtorzyc ten film z dobrym efektem koncowym.
Wszystkie inne filmy robione ta metoda sa bez wad.
Pozdrawiam
Efreb jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.03.2004, 10:41   #257
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Efreb
Nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko. Zrobilem mianowicie kilka filmikow w ostatnim czasie i wszystkie ta sama metoda.
Rip z pomoca DVD Fab
reszta DVD2DVD-R
wypalanko obrazu Nero
Jednak w pierwszym Matrixie okazalo sie iz napisy przesuwaja sie do przodu w miare postepu filmu. Czyli pod koniec filmu wyprzedzaja sceny juz o bardzo dlugi kawalek (kilkanascie sekund).
Czy potraficie okreslic przyczyne? No i moze rada jak tego uniknac lub naprawic bo chce powtorzyc ten film z dobrym efektem koncowym.
Wszystkie inne filmy robione ta metoda sa bez wad.
Pozdrawiam
witam,
ktos juz wspominal
tutaj o tym problemie, niestety pozostalo to bez odpowiedzi.
Sam wlasnie zauwazylem, ze to samo dzieje sie z filmem Abbys (SE) (Głębia), drugi moj film "zrobiony" wg instrukcji i zarazem pierwszy z takim problemem...
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2004, 19:40   #258
xbaca
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Posty: 8
xbaca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam !
1.przestudiwałem "prawie" cały wątek , przerobiłem już trochę filmów

wszystko z automatu - dvd2dvd-r 1.8.0 i było ok do momentu jak wziąłem się za wydanie rozszerzone "władcy pierścieni" .....
cinema craft przechodzi, tylko wywala się na info editcie : za mały bufor czy cos takiego (dokładnie będę wiedział rano - jak się wywali )

nigdy przedtem nie miałem takiego komunikatu ...
wolne miejsce na dysku 29 GB , wcześniej użyty smart ripper itd itp

co to może być spotkał się ktoś z tym

2. po nagraniu (wypaleniu ) płytki (dysan max x4 , liteon 451@812) robi się coś takiego że w kompie odtwarza spoko, a w stacjonarnym są zwisy : zawsze na końcach płyt - dwa rozdziały do końca, trzy,max cztery. ?

czy to jest problem z wypalaniem, czy problem z odtwarzaczem
wypalałem dwie płytki pod rząd (różne filmy, robione dvd2dvd-r) i na jednym są zwiechy a na drugim nie ?? a w kompie odtwarza oba bez problemu ?

pozdrawiam i dzięki za jakiekolwiek info ..

xbaca
xbaca jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2004, 23:25   #259
Efreb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2004
Lokalizacja: śląsk
Posty: 6
Efreb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam !
1.przestudiwałem "prawie" cały wątek , przerobiłem już trochę filmów

wszystko z automatu - dvd2dvd-r 1.8.0 i było ok do momentu jak wziąłem się za wydanie rozszerzone "władcy pierścieni" .....
cinema craft przechodzi, tylko wywala się na info editcie : za mały bufor czy cos takiego (dokładnie będę wiedział rano - jak się wywali )

nigdy przedtem nie miałem takiego komunikatu ...
wolne miejsce na dysku 29 GB , wcześniej użyty smart ripper itd itp

co to może być spotkał się ktoś z tym


Tak, mialem dokladnie to samo w tym filmie. Tak przy 80% pracy. Poradzilem sobie innym programem. InstantCopy 8 zrobil to znakomicie. Mysle ze nie bedziesz mial z tym problemu.
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Efreb : 11.03.2004 o godz. 23:46
Efreb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2004, 01:03   #260
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez xbaca
Witam !
1.przestudiwałem "prawie" cały wątek , przerobiłem już trochę filmów

wszystko z automatu - dvd2dvd-r 1.8.0 i było ok do momentu jak wziąłem się za wydanie rozszerzone "władcy pierścieni" .....
cinema craft przechodzi, tylko wywala się na info editcie : za mały bufor czy cos takiego (dokładnie będę wiedział rano - jak się wywali )

nigdy przedtem nie miałem takiego komunikatu ...
wolne miejsce na dysku 29 GB , wcześniej użyty smart ripper itd itp

co to może być spotkał się ktoś z tym

2. po nagraniu (wypaleniu ) płytki (dysan max x4 , liteon 451@812) robi się coś takiego że w kompie odtwarza spoko, a w stacjonarnym są zwisy : zawsze na końcach płyt - dwa rozdziały do końca, trzy,max cztery. ?

czy to jest problem z wypalaniem, czy problem z odtwarzaczem
wypalałem dwie płytki pod rząd (różne filmy, robione dvd2dvd-r) i na jednym są zwiechy a na drugim nie ?? a w kompie odtwarza oba bez problemu ?

pozdrawiam i dzięki za jakiekolwiek info ..

xbaca
Xbaco, nie czytasz dokładnie nawet tego wątku. Przecież niedawno proponowałem sposób ZDRAPKI. Może go sprawdzisz :
"Swojego czasu kilka osób miało problem z Drużyną pierścienia - wersja extended.
Otóż po obróbce DVD2DVD-R i CCE podczas składania wszystkiego do kupy w ifoedit wywalał się błąd bufora gdzieś przy 80 %.

Znalazłem sposób by wszystko złożyć do kupy omijając Ifoedit.

Otóż do złożenia wszystkiego w całość użyłem programu ReJig.
Posiada on wiele możliwości, a jego twórcą jest Nico, twórca jednej z wersji kodeka xvid. Otóż jest tam funkcja DVD Author. Jak się ją wykorzysta zobaczymy obraz jakby żywcem wyjęty z ifoedit. I składamy tak samo, choć sam program działa inaczej.

Tutaj jest jednak jedno małe ale. Otóż w przeciwieństwie do ifoedit jest opcja użycia orginalnego ifo (chodzi o to by nie były zielone napisy). NIE ZAZNACZAJMY JEJ !!! bo się program wywali. Kolor napisów poprawiamy już w ifoedit."

<<Cytat ze Zdrapki>>

Co do drugiego to może być problem z nośnikiem albo wypalarką, albo programem. Wybór jest duży choroba... A moze to kolejne swiadectwo "wspaniałości" taniego, przerabianego LiteOna.

Jabba

P.S. He,he o LOTR extended trzeba chyba będzie zrobić osobny wątek i dać te 2 sposoby :
1. Instant Copy 8
2. sposób zdrapki z ReJig (ominięcie IfoEdit).

Sprawa ta nie występuje przy LOTR TT extended. Tam pierwsza płyta wchodzi na DVDR bez kompresji.
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2004, 18:13   #261
Adams32
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 90
Adams32 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez JarasMSR
jeszcze nie spotkałem płyty, której Decrypter by nie podołał.
To spróbuj film "Częstotliwość" (Frequency).
Adams32 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2004, 20:50   #262
xbaca
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Posty: 8
xbaca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=Jabba the Hutt]Xbaco, nie czytasz dokładnie nawet tego wątku.

CUT

dzięki za odpowiedź !!!zaoszędziło mi to płytek

byc może pobierznie "przeleciałem" watek .. - wisze na modemie ...

wróce do orginalnego softu w nagrywarce i zobaczę ...
jeszcze raz dzięki

pozdrawiam
xbaca
xbaca jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2004, 07:48   #263
szymtel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 16
szymtel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ostatnio pojawiła sie wersja dvd2dvd-r 2.0.0.Wygląda całkiem inaczej.Czy ktoś z szanownych forumowiczów bawił się tą wersją.
Pozdrawiam
szymtel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2004, 12:45   #264
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez szymtel
Ostatnio pojawiła sie wersja dvd2dvd-r 2.0.0.Wygląda całkiem inaczej.Czy ktoś z szanownych forumowiczów bawił się tą wersją.
Pozdrawiam
Ja jeszcze nie. Ciekawe - ta wersja wygląda prymitywniej niż te normalne 1.8.1...

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2004, 18:45   #265
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Michal2004
witam,
ktos juz wspominal
tutaj o tym problemie, niestety pozostalo to bez odpowiedzi.
Sam wlasnie zauwazylem, ze to samo dzieje sie z filmem Abbys (SE) (Głębia), drugi moj film "zrobiony" wg instrukcji i zarazem pierwszy z takim problemem...
Ja mam też taki problem z Dniem Niepodległości, głos idzie OK a napisy jak by się cofały w trakcie filmu nie mam pojęcia dlaczego i chyba nikt nie wie
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2004, 07:51   #266
Waldek_27
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.03.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1
Waldek_27 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Brak synchronizacji w DVD2DVD (audio - video)

Napisałem już o tym problemie na forum ale w innym miejscu... tak sobie myslę, że chyba tutaj jest jednak odpowiedniejsze miejsce bo w końcu rzecz dotyczy DVD2DVD. Po zrzuceniu filmu na HDD dvd decrypterem i przetwarzaniu fimu przez DVD2DVD+CCE (2.50) okazuje się że po złożeniu wszystkiego dźwiek wyprzedza obraz o jakieś 3-4 sekudny. Przy robieniu k.bezpieczeństwa innych filmów nie było teo problemu.Film to Ali G.Moze ktoś miał podobny przypadek?Jeśli to możliwe to prosze o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie jakiego programu mam użyć żeby poprawić synchronizację i w jaki sposób albo gdzie znajdę opis do tego programu.Dzięki za pomoc.
Waldek_27 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2004, 09:46   #267
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
co by nie tworzyć nowego tematu swóje pytanie co do X-Mena zadam tutaj. czy ktoś się tym już bawił (głupie pytanie - staaary film =]), bo na płytce są trzy strumienie do wyboru - jeden ponad dwugodzinny, 1h40 i 1h50. odpaliłem toto, co by zorientować się, o co chodzi i okazało się, iż jest możliwość włączenia opcji, która podczas filmu wyświetla, poprzedzone krótkimi przerwami, wycięte sceny. gdyby były dwa strumienie, to spoko, ale już kompletnie zgłupiałem, a szukanie różnic w trzech średnio dwugodzinnych filmach zajęłoby trochę czasu, tak więc może ktoś, kto się już bawił rippowaniem tego filmu może mi wyjaśnić, o co chodzi i doradzić, który strumień rippować.
__________________
JarasMSR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2004, 17:46   #268
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
Ja jeszcze nie. Ciekawe - ta wersja wygląda prymitywniej niż te normalne 1.8.1...

Jabba
Program ciekawie zrobiony, ale szkoda że to wersja testowa nic się tym chyba
nie zrobi tylko można popatrzeć i wczytać film, no chyba że ktoś jak to
uruchomić, wszystko ustawiłem ale opcja Run Jobs nie aktywna, przy jednym
takim ustawieniu jak dam AddJob się uaktywnia ale wywala cały film z
programu, w katalogu gdzie jest zainstalowany program nic niema żadnych
pluginów, Ifoedit itp. może są już w pliku exe bo MpegDecoder już jest, można tylko dodać CCE, i w niektórych opcjach pojawia się
napis że ta opcja tylko dla zarejestrowanych użytkowników, może też
trzeba coś wpisać w AVS bo jest puste, w wersji 1.8.1 jest puste
i chodzi to nie wiem, program wygląda całkiem nie źle, i może nie robi tego błędu synchronizacji napisów i dźwięku który jest w niektórych filmach, walczę z tym już od 2 tygodni i nic nie darady zrobić, pewno brak wiedzy pytam na forum ale nikt nie odpowiada albo nie wiedzą albo tajemnica

KC42
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2004, 01:08   #269
whiskey
Windy City
 
Avatar użytkownika whiskey
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: Chicago
Posty: 157
whiskey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czy moglby ktos podeslac mi opis tego programu z ustawieniami na dvd w formacie ntsc poniewaz wiez ze jest to inaczej niz w pal ?? jak to ustawic czym zlozyc encodowane pliki zamiast ifoeditra nie robi on tego poprawnie z materialem w ntsc
whiskey jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2004, 15:05   #270
godi
Bywalec
 
Avatar użytkownika godi
 
Data rejestracji: 29.01.2004
Posty: 48
godi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
http://www.davis28.pwp.blueyonder.co...die/guide.html

Tu chyba masz ten opis
POzdro ....
__________________
GiEdoI
godi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.