Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 14, średnio 3.86. Tryby wyświetlania
Stary 28.03.2004, 21:41   #271
sirlordthc
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika sirlordthc
 
Data rejestracji: 23.02.2004
Posty: 2
sirlordthc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question

Cześć wszystkim mam pytanie ponieważ jestem na razie zielony w temacie "dvd" a planuje zakup nagrywarki.
-- Czy można kopiować płyte dvd w trybie 1:1 np. w nero ?
-- Czy jest jakiś program który łatwo i szybko skopiuje dany film bez zbędnej obróbki ?
-- W jakim formacie najczęściej są filmy w wypożyczalni + czy - ?
-- i w jakim formacie lepiej wypalać
-- i już ostatnie pytanie (sorki że tak hurtowo ale prosze o wyrozumiałość) Jaką wypalarke proponujecie mi kupić osobiście miałem na myśli LiteOna 8x czy to dobry wybór ?

Z góry dzięki . Pozdrawiam
sirlordthc jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.03.2004, 23:31   #272
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Angry

Cytat:
Napisany przez sirlordthc
Cześć wszystkim mam pytanie ponieważ jestem na razie zielony w temacie "dvd" a planuje zakup nagrywarki.
-- Czy można kopiować płyte dvd w trybie 1:1 np. w nero ?
-- Czy jest jakiś program który łatwo i szybko skopiuje dany film bez zbędnej obróbki ?
-- W jakim formacie najczęściej są filmy w wypożyczalni + czy - ?
-- i w jakim formacie lepiej wypalać
-- i już ostatnie pytanie (sorki że tak hurtowo ale prosze o wyrozumiałość) Jaką wypalarke proponujecie mi kupić osobiście miałem na myśli LiteOna 8x czy to dobry wybór ?

Z góry dzięki . Pozdrawiam
A jaki ten post ma związek z DVD2DVDR ??

ad.1 dziwny pomysł...
ad.2 dvd2one (płatny). Naucz się DVD Shrink - darmowy
ad.3 to są tłoczone DVD, nie mają nic wspólnego z DVDR
ad.4 w takim jakim odtwarza twój stacjonarny player
ad.5 Pioneer 107. Przy Twojej "wiedzy" możesz sobie nie poradzić z LiteOnem. Albo kup NEC, TEAC...

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2004, 21:24   #273
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question

Witam,
mam kilka pytan, jakie nasunely mi sie podczas pracy z DVD2DVDR:

- czy w koncu mozna miec zaznaczone [V] pole "Upper field first" ? Pytam, poniewaz wczesniej CobraVerde pisal, ze jest to niepolecane, czy nadal tak jest? A moze blad zostal poprawiony?

- W kwestii Bitrate, nalezy zawsze min. ustawiac na 1000 a max. na 7500? Wydaje mi sie, ze od wersji 1.81 program sam wylicza te parametry (to sie pokrywa ze sposobem uzytkownika Fido)

- "Analyse video ad add cropping automaticly" czy ktos uzywa tej funkcji?

- w polu BITRATE mamy funkcje "Tweak credits", jaki jest wg was najodpowiedniejszy wpis (max bitrate fr credits)?

- Czy uzywacie kodeka HuffYUV? Ktos wczesniej pisal, ze nie jest on wymagany, kto ma racje?

- Czy modyfikujecie dodatkowe parametry w ENCODED OPTIONS, mam na mysli "GOP Sequence", "Quantizer characteristics" oraz "Multipass VBR Bias"?

Ostatnio zmieniany przez Michal2004 : 29.03.2004 o godz. 21:50
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2004, 22:26   #274
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Michal2004
Witam,
mam kilka pytan, jakie nasunely mi sie podczas pracy z DVD2DVDR:

- czy w koncu mozna miec zaznaczone [V] pole "Upper field first" ? Pytam, poniewaz wczesniej CobraVerde pisal, ze jest to niepolecane, czy nadal tak jest? A moze blad zostal poprawiony?

- W kwestii Bitrate, nalezy zawsze min. ustawiac na 1000 a max. na 7500? Wydaje mi sie, ze od wersji 1.81 program sam wylicza te parametry (to sie pokrywa ze sposobem uzytkownika Fido)

- "Analyse video ad add cropping automaticly" czy ktos uzywa tej funkcji?

- w polu BITRATE mamy funkcje "Tweak credits", jaki jest wg was najodpowiedniejszy wpis (max bitrate fr credits)?

- Czy uzywacie kodeka HuffYUV? Ktos wczesniej pisal, ze nie jest on wymagany, kto ma racje?

- Czy modyfikujecie dodatkowe parametry w ENCODED OPTIONS, mam na mysli "GOP Sequence", "Quantizer characteristics" oraz "Multipass VBR Bias"?
ad.1 nadal stosuję się do zalecania CV.
ad.2 program zawsze sam wyliczał parametry, tylko ,że uparci mogli zastosować swoje własne (robione według przepisu Fido). Ja ostatnio dawałem programowe. Żeby zastosować Fidowe, trzeba zatrzymać program po zrobieniu pliku VAF i go zmodyfikować, potem odpalić sam CCE.
ad.3 nie pamiętam czy to używam
ad.4 nie mieszam przy napisach (credits)
ad.5 używam Huffiego według zaleceń CV
ad.6 nic tu nie mieszam

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2004, 18:27   #275
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzieki za odpowiedz. W ogole troche nieladnie zachowalem sie piszac w tym topicu za pierwszym razem, poniewaz zwyczajnie zapomnialem podziekowac wszystkim tym, ktorzy przyczynili sie do udostepnienia szerszej masie uzytkownikow tajnikow dzialania tego programu Dzieki!


Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie w pliku readme.txt programu DVD2DVDR jest napisane:
Cytat:
[...]
You also need

comctl32.dll

wich depends on the operating system. Microsoft does not allow the distribution of this dll. See www.microsoft.com
Czy ten plik jest wymagany do poprawnej pracy programu?
Rozumiem, ze jesli tak, to nalezy go przekopiowac do katalogu z DVD2DVDR (z folderu Windows)?
Przy pierwszym filmie nie zrobilem tego i nie bylo problemow, teraz go przekopiowalem, ale sam nie wiem czy jest on wymagany. Czy moze dodatkowo trzeba go jeszcze zarejestrowac? Czy tez wystarczy jesli w ogole jest on obecny w katalogu systemowym Windows?

Ostatnio zmieniany przez Michal2004 : 30.03.2004 o godz. 18:30
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2004, 07:06   #276
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jeśli plik jest obecny w katalogu systemowym, to wątpie, by był wymagany w katalogu z programem. co do ustawień DVD2DVDR zauważyłem, iż od wersji 1.7.3 (może wcześniejsze też) program zaczął sam zaznaczać odpowiednie pola (Upper field, zig-zag etc.), tak więc, razem z ustawieniami bitrate'u, postanowiłem nie zawracać sobie tym głowy i nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy (ok. 40 zrobionych filmów w ten sposób). co do Tweak Credits, to zawsze patrzę, jak wyglądaja napisy (vide Indiana Jones i filmy z Jackie Chanem) i jeśli po czarnym tle latają sobie białe robaczki, to max bitrate przyjmuje wartość 1000, bo i po co wiecej? (patrz kochanie jakie ten 35 kaskader od sceny na wodospadzie ma zaje...fajne nazwisko - choć pooglądamy, bo to lepsze niż sam film <- to miał być żart, ale jak przypomniałem sobie chociażby filmik Encrypt...)
__________________
JarasMSR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2004, 17:40   #277
d@n_007
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: jaworzno
Posty: 155
d@n_007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja mam taki pomysl, ale to wy musicie go zrealizowac duzo nowosci zostalo napisane w tym topiku, powinniście wy zrobić nowe faq do tego programu z uwzględnięciem nowych waszych pomysłów
__________________
d@n_007
d@n_007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2004, 21:26   #278
LameNT
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Posty: 13
LameNT w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Michal2004,używałem opcji "Analyse video ad add cropping automaticly"w dwuch filmach(Harry P...)i ok.Napisy też robiłem "max bitrate fr credits" 1000, a birtate
ustawiam według przepisu Fido,reszty nie ruszam.I jakoś idzie.Pozdrawiam JK
LameNT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2004, 10:52   #279
tytusdezoo
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika tytusdezoo
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Knurów
Posty: 471
tytusdezoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrobiłem juz troche filmów za pomocą DVD2DVR oraz DVD-maestro(dodawanie polskich napisów) ale ostatnio mam pewien problem , i nie wiem z czego wynika. Po authoringu filmu zawsze dodawałem menu które było, odpalałem program ifoupdate robiłem uaktualnienie plików i wypalałem w NERO.
Tyle że teraz po nagraniu na stacjonarce AIWA AX10 lub u kumpal bliźniaczym SONY wywala komunikat disc is dirty i bląd C13 60. Co to jest
Zaznaczam ze stpawdzam to na kompie w windvd5 i wszystko jest OK.
Zmieniłem ostatnio Nero na najnowsze czyżby to był problem?
Proszę o odpowiedź Cobre lub Jedi.

Ps. Jak dodać w DVD maestro PGC2,PGC3....
tytusdezoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2004, 11:52   #280
eJaY
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Posty: 1
eJaY w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam! Mam kilka pytań związanych z robieniem kopii płyt zajmujących więcej niz 4,7 gb. Jako poczatkujacy używam Shrinka i własnie w zwiazku z nim mam pare pytań np . Jaki jest zadowalający stopien kompresji filmu?? i jaki dzwiek najlepiej sobie zaznaczyc ac3 czy dts poniewaz probuje zgrac 8 mile a tam sa dostepne oba. Mam nadzieje ze te odpowiedzi nie umkneły mi w powyzszych postach! Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz
eJaY jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2004, 21:38   #281
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez eJaY
Witam! Mam kilka pytań związanych z robieniem kopii płyt zajmujących więcej niz 4,7 gb. Jako poczatkujacy używam Shrinka i własnie w zwiazku z nim mam pare pytań np . Jaki jest zadowalający stopien kompresji filmu?? i jaki dzwiek najlepiej sobie zaznaczyc ac3 czy dts poniewaz probuje zgrac 8 mile a tam sa dostepne oba. Mam nadzieje ze te odpowiedzi nie umkneły mi w powyzszych postach! Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz
Co do AC3 i DTS - obie ścieżki dźwiękowe na kopii to sporo miejsca i w związku z tym mniej miejsca na film. JAką zostawić ? Może DTS, ale wtedy na telewizorze nie będziesz miał dźwięku stereo - musisz mieć amplituner z dekoderem DTS albo dekoder DTS w playerze. Jeśli zostanie AC3 to mozesz słuchać zarówno przez zestaw 5.1 jak i telewizor.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2004, 10:32   #282
Saint
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.04.2004
Posty: 2
Saint w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam pyatanie wiem że może jestym kolejnym nie potrafiącym czytać użytkownikiem ale nie znalazłem odpowiedzi na ponizsze pytanie na dyskusji.
Czy? istnieje sposóba na kopiowanie filmów DVD tak jak muzyki. Przedstawię jak ja to robię i mam pytanie czy istnieje analogiczny mniej lub więcej podobny sposób na DVD. (A zatem: muzykę zgrywam MusicMatchem potem odpalam WinOnCD i przeciągam pliki wave do zgrania)
Chodzi o to że chcę zgrać film 1:1 więc większe filmy musiałbym podzielić.
Prosiłbym o inf o porogramach i krótki opis czynności
Saint jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2004, 14:06   #283
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wpierwej jedziesz DVDDecrypterem film z płyty na twardziela opcją Mode->ISO->Read. następnie:
1. jeśli plik sie zmieści na jedną płytkę wypalasz DVDDecrypterem opcją Mode->ISO->Write
2. w przeciwnym wypadku używasz DVDFaba do podzielenia pliku na 2 obrazy iso, które wypalasz j.w.
ale to chyba nienajlepszy temat sobie wybrałeś...
__________________
JarasMSR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2004, 14:09   #284
Saint
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.04.2004
Posty: 2
Saint w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez JarasMSR
wpierwej jedziesz DVDDecrypterem film z płyty na twardziela opcją Mode->ISO->Read. następnie:
1. jeśli plik sie zmieści na jedną płytkę wypalasz DVDDecrypterem opcją Mode->ISO->Write
2. w przeciwnym wypadku używasz DVDFaba do podzielenia pliku na 2 obrazy iso, które wypalasz j.w.
ale to chyba nienajlepszy temat sobie wybrałeś...

dzięki za pomoc będę walczył dalej a co to znaczy nie najlepszy temat sobie wybralem ??
Saint jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 11:17   #285
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
bo jesli masz zamiar robić kopie 1:1, przy czym większe filmy chcesz dzielić, to DVD2DVD-R potrzebny nie będzie...
__________________
JarasMSR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.