Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 14, średnio 3.86. Tryby wyświetlania
Stary 02.11.2003, 20:16   #106
gsmline
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Posty: 2
gsmline w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A takim programem DVD2-DVD-R 1.5.1 ma funkcje zapis na iso? czy on nie zrobi tego sam?
gsmline jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.11.2003, 07:50   #107
mariusz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 13
mariusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb Do Gelo 5

Witam, bardzo porzadna instrukcja (wlasnie stalem sie szczesliwym ? posiadaczem dvd-burner), mozna tylko dopisac, ze system plikow na docelowym hdd nie moze byc FAT32 (bo sie troche pogimnastykowalem
pozdrawiam
mariusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 11:08   #108
marooda
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2003
Posty: 6
marooda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam!
Jestem tu nowy i chciałem podzielić sie swoimi doświadczeniami:
1.CCE - nigdzie nie jest wyraźnie to napisane ale można zainstalować różne wersje CCE (sp2.50, sp2.66/67, Basic)jednocześnie i korzystać z nich w DVD2DVD-R według upodobania (wystarczy zmieniać ścieżkę dostępu)
2.Huffyuv - w "zabawie" z DVD2DVD-R nie jest do niczego potrzebny. Ba, nigdy nie będzie wykorzystywany!
wyjaśnienie: CCE na wejściu akceptuje pliki AVI z przestrzenią kolorów kodowaną w systemie RGB albo YUY2. Avisynth 2.08 (a z takiej wersji korzysta DVD2DVD-R) potrafi przetwarzać też tylko z tymi systemami kodowania kolorów i w takiej wersji otrzymuje zdekodowany strumień z wtyczki MPEGDecoder.dll czy MPEG2dec2.dll (konkretnie YUY2). Wobec powyższego żadna dodatkowa konwersja nie jest potrzebna, a dopisanie polecenia ConvertToYUY2() niczego nie zmieni (avisynth i tak je wtedy zignoruje) - to polecenie miałoby sens w pracy z Avisynth w wersji od 2.5 która pracuje tylko w systemie YV12, a tego nie trawi CCE i takie polecenie konwersji jest wtedy konieczne (myślę że jest to dodatkowy powód, że DVD2DVD-R pozostaje przy wersji 2.08, gdyż każda konwersja to strata czasu i jakości).
Tak więc huffyuv nawet jęsli byłby wykorzystywany to nic by nie polepszył, a doatkowo byłaby to strata czasu.
3. MPEG2dec2 czy MPEGDecoder ? Jakość równoważna, ale drugi jest szybki, nawet szybszy od perwszego w trybie MMX SSE (pierwszy jest zoptymalizowany dla Pentium4). Wybór jest więc prosty.
Uwaga: gdy film jest NTSC wtedy lepiej skorzystać mimo wszystko z MPEG2dec2 - MPEGDecoder ma z tym problemy
Uff ! Ale się rozpisałem ! Jakby ktoś miał wątpliwości odpowiem na forum w miarę możliwości.
Pozdro dla wszystkich forumowiczów!
marooda jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 16:15   #109
kdomon
Gość
 
Posty: n/a
Witam

- Czy DVD2DVDR ma jakieś wymagania na system operacyjny który preferowany
- Najpierw miałem Win98SE_Pl - ale po uruchomieniu DVD2DVDR [Ver.1.52] i zaznaczeniu wszystkiego wg instrukcji nie zobaczył filmu i w efekcie nie można było pozaznaczać wybranych ścieżek audio i tekstów.

- Zainstalowałem WinXP PL ***8211; przy uruchomieniu wyrzucał komunikat ***8222;... No Driver ASPI ...***8221; i się przewracał.
- Zainstalowałem Driver Adaptec***8217;a. Tak swoją drogą to po co mu to
- Poszedł czyli uruchomił się i zobaczył płytę.

- Następnie musiałem zripować pliki innym programem gdyż DVD2DVDR tego nie chciał zrobić. Spróbowałem posiadanego SmartRipper***8217;a ale przy próbie uruchomienia przewalił system [tak po prostu jakbym zrobił reset], tak samo zachował się jeszcze jeden. Metodą prób i błędów uruchomiłem skrypt SmartRipper***8217;a ***8222;NoAspi***8221;[w jego katalogu]***8211; i to przeszło == znowu się zastanawiam po co to ASPI
- Skopiowałem pliki na dysk.
- Po drodze musiałem sciągnąć inny CCE bo przez pomyłkę miałem zły czyli CCE Basic. ***8211; swoją drogą czemu ten nie chciał pójść jaka jest między nimi różnica
- Ale nie poleciał dalej, zburzył się że nie może stworzyć pliku powyżej 4Gb ***8211; ok. poprzerzucałem dane przerobiłem partycję na NTFS. ***8211; w zwiąsku z tym moje wcześniejsze pytanie o systemy zagęszcza się do wyboru między NT40 a XP
- Później jeszcze musiałem źródłowe VOB***8217;y przerzucić gdzie indziej bo mu było mało miejsca {12GB} :-/ .
- W między czasie miałem trochę problemów ze sprzętem który mi się przewracał w losowych momentach , najpierw myślałem że to system, ale później musiałem przełożyć kompa do starej obudowy którą na szczęście miałem. Pomogło == Zasilacz ATX ***61516;

- Ruszył przeróbkę ***8211; doszedł do miejsca gdzie trzeba było wpisać mu z palca tak jak pisaliście [Dzięki] w pewnym momencie miałem jeszcze problem co wpisać [Chaptery] - w instrukcji GELO_5 NIE BYŁO tego - domyśliłem się że muszę wybrać jeden z dwóch plików które były wybrałem chyba na szczęście ***8222;CellTimes.Txt***8221; ***8211; później doczytałem w innym miejscu że CobraVerde to napisał.

- Ruszył dalej ***8211; później nie wiem co się stało czy się zwiesił, czy przerwał pracę czy działał dalej ***8211; wyrzucił błąd ***8222;... no buffer underun ...***8221; ***8211; lub coś w tym stylu i nic nie robił dość długo bez żadnych zmian, więc zakończyłem to [chyba przez anuluj] może zrobiłem źle ale po dwóch dobach walki {31X 17-23 1 i 2 XI od rana do wieczora} miałem już dosyć [zwłaszcza żony która traciła już cierpliwość do moich wyczynów] == co to za błąd i czy powinienem go zignorować i czekać dalej
- W efekcie po sprawdzeniu mam dobry film ale bez tekstu ***8211; nie wiem czy mogę to jeszcze jakoś naprawić == np. czy mogę uruchomić IfoEdit***8217;a z palca i wykonać to co on miał zrobić z automatu

- Jeszcze jedno jak się pozbyć tego ***8222;pięknego***8221; niebieskiego prostokąta CCE ??

Z podziękowaniami
Krzysztof
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 18:16   #110
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
MPEGdecoder.dll
----------------

Na sieci, Doom9 oraz stronie NICa - tworcy MPEGDecoder.dll pojawila sie nowa wersja o numerze 2.03 alpha. Na forum Doom9 trwaja debaty o roznicach pomiedzy wersjami 1.xx a 2.xx. Ja mam dwa putanka dotyczace w/w pliku.

1. Jaka wersja jest dolaczona standardowo do DVD2DVD-R a jaka do DVD2SVCD.

2. Ktora wersja jest nabezpieczniejsza i ktora oceniaja jako najlepsza pod wzgledem jakosci - w zalozeniu ze AVIsynth jest w wersji 2.08 ( 2.5x nie uzywam )

Pozdrawiam, Rafal.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 23:35   #111
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
- Ja korzystam z DVD2DVDR pod Win XP Po PL
- jak nie było o chapterach ? To skąd ja o nich wiem ? Pracowałem zawsze z instrukcją Gelo_5
- z kodekiem Huffiego to ciekawa sprawa....
- Do DVD2DVDR najlepiej rippuje się DVDDecrypterem albo DVDFabem
- jak jest "no buffer underrun detected" to dobrze... IfoEditem trzeba jeszcze napisy poprawić (kolory - pisał to Gelo)
- Ifo Edit zawsze się uruchamia pod koniec pracy DVD2DVDR (właściwie CCE) i nic nie robi - trzeba mu podać scieżki dostepu, także do napisów. Mam nadzieję ,ze ustawileś sciaganie napisów przez DVD2DVDR na początku.
- aby pozbyc się niebieskiego prostokąta trzeba sobie kupić CCE na własnosć.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 08:59   #112
kdomon
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
- - jak nie było o chapterach ? To skąd ja o nich wiem ?
Jabba
Znalazłem - wspomniał o nich CobraVerde w krótkim poscie [gdzieś wcześniej chyba na 2 str.]

Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
- Do DVD2DVDR najlepiej rippuje się DVDDecrypterem albo DVDFabem
Jabba
Próbowałem DVDDecrypter***8217;a ale też przewrócił mi system [tak jak opisałem wcześniej] ***8211; czy jego można uruchomić z opcją NoASPI lub coś w tym stylu
Tego drugiego nie znam i nie mam ***8211; czy można coś na jego temat znaleźć na tym Forum ***8211; i może jego samego [No i jeszcze czy też nie będzie się gryzł z ASPI]

Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
- jak jest "no buffer underrun detected" to dobrze...
Jabba
dobrze Ok. ***8211; ale tzn. mam czekać dalej i nic nie robić czy może nie mam na co czekać i nacisnąć [chyba] ***8222;anuluj***8221; nie czekając na komunikat ***8222;Finisz***8221;


Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
[B- Ifo Edit zawsze się uruchamia pod koniec pracy DVD2DVDR (właściwie CCE) i nic nie robi - trzeba mu podać scieżki dostepu, także do napisów. Mam nadzieję ,ze ustawileś sciaganie napisów przez DVD2DVDR na początku.
Jabba [/B]
Tak jak pisałem ustawiłem wszystko, przeszedłem także wpisywanie do CCE [przecież sam zauważyłeś to o Chapterach]
Mało ***8211; wczoraj spróbowałem to wypalić na RW = film był ekstra grafika i dźwięk , pojawiły się nawet ku mojemu zdziwieniu polskie napisy ale Hmm ZIELONE [na podglądzie PowerDVD nie było ich wcale]
Poprawiłem napisy tak jak pisaliście + Get VTS Sectors = wypaliłem jeszcze raz i było ekstra [oprócz tego niebieskiego ***61516; ]

Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
[B- aby pozbyc się niebieskiego prostokąta trzeba sobie kupić CCE na własnosć.
Jabba [/B]
Wiecie może jaki koszt
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 17:22   #113
marooda
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2003
Posty: 6
marooda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE]fido2001 napisa***322;(a)
MPEGdecoder.dll
----------------

Na sieci, Doom9 oraz stronie NICa - tworcy MPEGDecoder.dll pojawila sie nowa wersja o numerze 2.03 alpha. Na forum Doom9 trwaja debaty o roznicach pomiedzy wersjami 1.xx a 2.xx. Ja mam dwa putanka dotyczace w/w pliku.

1. Jaka wersja jest dolaczona standardowo do DVD2DVD-R a jaka do DVD2SVCD.

2. Ktora wersja jest nabezpieczniejsza i ktora oceniaja jako najlepsza pod wzgledem jakosci - w zalozeniu ze AVIsynth jest w wersji 2.08 ( 2.5x nie uzywam )

Pozdrawiam, Rafal.
[/QUOTE

1. dla DVD2DVD-R 1.60 standardowo jest MPEGDecoder 2.02
DVD2SVCD nie używa MPEGDecoder !
2. Obie wersje MPEGDecoder można uznać jako równie bezpieczne, a główna różnica między nimi to zmieniona na nowszą biblioteka libmpeg2 (engine odpowiedzialny za właściwe dekodowanie).
A co do jakości.... No coż, sam nie miałem jeszcze czasu porównać więc nie chcę wyrokować. Fakty są jednak takie iż MPEGDecoder 2.02 generuje o 1/4 "obfitszy" strumień danych niż MPEG2dec2 i MPEG2dec3 ( a i tak jest od nich szybszy), który jest wpychany do gardła CCE.
I tutaj mam zagwozdkę: czy "obfitszy" strumień oznacza iż video jest bardziej ostre i ma więcej szczegółów? Sam tak spekuluję bo nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Na koniec dla utrudnienia: MPEGDecoder 2.03 generuje strumień wyraźnie mniejszy nawet od MPEG2Dec3 więc przyrost szybkości gwarantowany. Tylko co z tą jakością? Ciekawe, że twórca DVD2DVD-R pozostał przy wersji 2.02 z 14-01-2003, mimo, że wersja 2.03 była dostępna już 16-02-2003 - i może to jest odpowiedź.
Trzeba będzie potestować....
Aha, link do biblioteki: libmpeg2.sf.net (jakby ktoś chciał wiedzieć więcej ...).
Pozdro
marooda jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 17:38   #114
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
THX
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 17:57   #115
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
porownywalem wersje MPEGdecoder.dll z majnowszej wersji DVD2DVD-R 1.6.1 i starszej ktorej uzywam 1.4.9a i wychodzi na to ze w obydwoch jest ten sam plik DLL - porownywalem pliki na roznice zawartosci i nie ma zadnych roznic, wiec to ten sama wersja biblioteki. Sciagnolem ze strony NICa najnowsza wersje, ale po tym co mi napisales, to raczej zostane przy starszej - "obfitszej"



Pozdrawiam.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 19:29   #116
waszq/pl/
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 25.02.2003
Lokalizacja: Chełm
Posty: 96
waszq/pl/ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
kdomon napisa***322;(a)




Wiecie może jaki koszt
poszukaj w sieci p2p ostatnio byla w torencie wersja 2.67.00.11 z ,,z lekiem na całe zło " ale nie wiem czy bylaby ona zaaprobowana przez dvd2dvd-r ( tez w jakiejs odpowiedniej wersji)
waszq/pl/ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2003, 13:04   #117
gsmline
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Posty: 2
gsmline w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
U mnie wszystko z dvd2-dvdr jest ok dotąd gdy ma pliki poniżej 2gb mam 98se. Czy są programy do obsługi większych plikow pod 98 - jake i jeśli można link.
gsmline jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2003, 13:11   #118
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
musisz zmienić system na Win2000/XP, który obsługuje NTFS - tu masz link: www.microsoft.com
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2003, 15:24   #119
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam problem.
1.Probowałem zgrać film proponowanym przez Ciebie sposobem. Ale albo czegoś nie zrozumiałem albo moja wersja programu tego nie potrafi (DVD2DVD-R ver 1.6.1 by Chatwalker)) po GO wyskakuje komunikat " The DVD is copy -protected" i koniec . Czy da się z tym coś zrobić?
2. Mam inny program DVD Fab ver 10 i zgrywam płyty bez problemy ale, gdy zgrany plik ma np 4,8Gb to nie mieści się na płycie (a usunołem już wszystkie zbędne pliki (audio i sub title) czy:
a) da się to jakoś skompresować przy niewielkiej stracie
b) możę odciąć czołówkę lub finał(napisy )
c) może w ostateczności podzielić na dwie płyty

ale czym, skąd i jak ?
p.s. W temacie DVD jestem greenhornem , trochę bawiłem się w przechwytywanie VHS i VHS-C na VCD i SVCD. za pomoc z góry dziękuję
exbach jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.11.2003, 02:02   #120
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez exbach
Mam problem.
1.Probowałem zgrać film proponowanym przez Ciebie sposobem. Ale albo czegoś nie zrozumiałem albo moja wersja programu tego nie potrafi (DVD2DVD-R ver 1.6.1 by Chatwalker)) po GO wyskakuje komunikat " The DVD is copy -protected" i koniec . Czy da się z tym coś zrobić?
2. Mam inny program DVD Fab ver 10 i zgrywam płyty bez problemy ale, gdy zgrany plik ma np 4,8Gb to nie mieści się na płycie (a usunołem już wszystkie zbędne pliki (audio i sub title) czy:
a) da się to jakoś skompresować przy niewielkiej stracie
b) możę odciąć czołówkę lub finał(napisy )
c) może w ostateczności podzielić na dwie płyty

ale czym, skąd i jak ?
p.s. W temacie DVD jestem greenhornem , trochę bawiłem się w przechwytywanie VHS i VHS-C na VCD i SVCD. za pomoc z góry dziękuję
DVD2DVDR nie nadaje sie obecnie do rippowania płyt DVD (prawa autorskie). Nalezy skorzystać z DVDDecryptera albo zrobić to co piszesz o DVDFab i potem zapodać tak "oskubany" film do DVD2DVDR (z CCE).
Fabem możesz podzielić film na 2 płyty (split). To Twój wybór. Odcinanie czołówki czy napisów to moim zdaniem okaleczanie filmu (w końcu chcesz mieć film a nie jakąś sieczkę).

"westman" Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.