Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 14, średnio 3.86. Tryby wyświetlania
Stary 12.11.2003, 10:10   #121
Black_Dev
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.11.2003
Posty: 5
Black_Dev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Mniej wiecej to samo przechodzilem dvd is protected, system z fatu na ntfs.. i rozne takie

Ale do rzeczy... co do ASPI i problemow z dvd2dvdr znalazlem taki oto pliczek co rozwiazal moje problemy )

http://www.hostultra.com/~divxmusic/...dvd2dvdr2.html -> plik FORCE ASPI

ustawilem wszystko jak trzeba ale mam 2 pytania

1) ripowac sie nie da d2d a wiec wzialem sobie dvd decryptera i teraz moje pytanie: ripowac mozna na 3 sposoby: iso/ifo/vob jak ripowac dla d2d ? ktora metoda ?

2) po zripowaniu ( ifo ) zostalo mi jakies 12gb ( film ma 7gb ) Ile miejsca potrzeba na przewalenie go? d2d mowi mi ze te 12-13gb to za malo miejsca na jego wyczyny mozecie okreslic ile dokladnie +-300MB potrzeba na prace d2d ?

3) Rozumiem ze jak juz d2d przeleci film to potem wystarczy nero i opcja video dvd

4) Mam problem z bitrate.. ustawiam min na 1000 ale max za pierun nie moge ustawic na 7500, (to 7084 max co moge ustawic ), zmiejszanie min'a tez nie pomagalo a AVG nie da sie podbic d2d v. 1.6.1 cee 2.66.01.07 avs 2.08 )

filmik to LOTR-DW

Ktos mowil o niebieskim prostokaciku CCE -> rozwiazanie to znalesc wesje NIE trial ))


Dziekuje za pomoc
Black_Dev jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.11.2003, 16:51   #122
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję. Przynajmniej wiem już żę mam się skupić na Fab-ie. Do nagrywania stosuję Clona DVD Jest prosty i szybki a z DVD2DVD -R em nie mogłem sobie poradzić. Jednak co zrobić gdy film po zrzucie przerasta o kilkadziesiąt MB rozmiar płyty? Może jest jakiś sposób na niewielką kompresję? Inna sprawa to jeśli po zrzucie jako dwa pliki , odchudzeniu , powstaną dwa chude pliki które w sumie zmieszczą się na 4.7GB to jak je połączyć ? Pozdrawiam :I
exbach jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2003, 09:56   #123
Black_Dev
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.11.2003
Posty: 5
Black_Dev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Mam nastepujacy problem:
1) zrobilem ripa dvd decrupterem
2) potem d2d zrobilem wedlug instrukcji ale sie wywali mi juz w czasie ifoEdit.. ( ifoEdit nie mogl odczytac do zapisu plikow .SUP ) a wiec wylaczylem wszystko.
3) Odpalilem juz z palca IfoEdita i zlozylem film w calosc
( dziwiek / film / napisy ) potem zrobilem aby nie byly zielone.
4) Wynik jest ladniutki wszystko chodzi z jednym malym ale...

Gdy wyswietlam napisy ( niezaleznie jakie ) i niezaleznie jaki dziwiek jest ( ang czy pl ) wtedy mi tak okolo 40% obrazu od gory zrywa... ( efekt taki jak by pokazywal slideshow, czy cos podobnego... ) jak wylacze napisy to wszystko wraca do normy.

W orginale nie bylo problemow.
Dopiero w kopi.

Dziekuje za pomoc.


d2d 1.6.1 ifoEdit 0.95 power dvd
Black_Dev jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 13:54   #124
Utik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.11.2003
Posty: 1
Utik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam wszystkich - skozystalem z instrukcji Gelo_5 co do DVD2DVD i wyszlo super poza....
wlasnie sam filrm wersje jezykowe inapisy wyszly super brak mi do szczescia tylko menu

moglby ktos podpowiedziec jak jednak dodac menu ??

pozdrowka
Utik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 15:33   #125
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich
Przyznam szczerze że nie bardzo wiem do czego można wykorzystać program DVD2DVD ? próbowałem na nim trochę ale mi nie wychodziło. Poza ty z informacji dydkusyjnych widać że stwarza on wiele problemów. W chwili obecnej posługuję się programami DVD Fab(ver. 1.0.0) lub Shrink do zrzucania na dysk. Następnie nagrywam programem Clon DVD PL . Czas wykonania " kopii zapasowej" jednej płyty to ok 40 min. Jedyny problem to to że wersja trialowa programy "DVD Fab 1.00 Final " jest 14 dniowa. Inny problem to połęczenie dwóch stron płyty( dwustronnej) w jeden dysk? Jeżeli ktoś chce to przygotowałem prostą instrukcję dla DVD Fab. mój adres exbach@op.pl
pozdrawiam
exbach jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 15:40   #126
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez exbach
problem to połęczenie dwóch stron płyty( dwustronnej) w jeden dysk? Jeżeli ktoś chce to przygotowałem prostą instrukcję dla DVD Fab.
Łączenie 2 stron/płyt - http://divx.pl/forum/viewtopic.php?t=3646
DVDFab instrukcja - http://divx.pl/forum/viewtopic.php?t=3320#28459
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 16:44   #127
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez exbach
Witam wszystkich
Przyznam szczerze że nie bardzo wiem do czego można wykorzystać program DVD2DVD ? próbowałem na nim trochę ale mi nie wychodziło. Poza ty z informacji dydkusyjnych widać że stwarza on wiele problemów
widać niezbyt uważnie czytałeś, to co piszemy na forum o różnych metodach kopiowania DVD użycie DVD2DVD-R (+ CCE) pozwala na uzyskanie najlepszej możliwie jakości obrazu - żaden program do "szybkiego" kopiowania (CloneDVD, DVD2One, DVDShrink itd) nie zapewni takiej jakości a w przypadku dłuższych filmów różnica będzie dosyć wyraźna... jeżeli ktoś preferuje jakość na nie szybkość kopiowania to dla niego 40 min. nie będzie żadną atrakcją bo lepiej poświęcić parę godzin i być zadowolonym z jakości. jedyną sensowną alternatywą jeżeli zależy nam szybkości (np. śpieszymy się na samolot ) jest InstantCopy, który ma b. dobry mechanizm transcodingu - reszta programów tego typu niestety zbyt tnie po jakości, żeby prawdziwy miłośnik filmu mógł to zaakceptować - chyba, że kolekcjonujemy filmy DVD tylko po to, żeby ładnie wyglądały na półce i robiły wrażenie przed znajomymi
co do problemów z programem ja nie miałem nigdy prawie żadnych a jak nawet authoring nie poszedł automatycznie (błąd Ifoedit) to bez problemu można to zrobić ręcznie - wystarczy odrobina wiedzy i cierpliwości.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 18:05   #128
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bardzo dziękuję za słowa krytyki i zawoalowaną "kpinę" . . Przyznam że trochę się pogubiłem na początku, i nie wszystko było dla mnie jasne. A gdy chciałem zrobić sobie kopię płyty którą dzieciaki oglądają przynajmniej 5x w tygodniu, okazało się że DVD2DVD nie zgrywa tego filmu .?
Masz całkowitą rację że należy zastanowić się czy ważniejsza jest jakość nagranego filmu czy czas jego realizacji. Wykonana kopia programami o których pisałem wcześniej wyszła całkiem OK i nie zauważyłem różnicy. Ale prawdą jest że każdy powinien zdecydować sam.
Myślę że można było by podzielić forum nie tylko na grupy tematyczne ale również na poziom zaawansowania użytkowników. Dla kogoś kto zjadł zęby na rozwiązywaniu podobnych problemów krótka, informacja hasłowa wyjaśni wszystko. Myślę że jest jednak spora grupa świerzych nabywców np. nagrywarek DVD. Dla tej grupy często raczkującej w danej dziedzinie , nie zawsze znających wystarczająco j.angielski, ważnym jest aby informacja była prosta, jednoznaczna, prowadząca krok po kroku od początku do końca. Bardzo cenię pomysł z przedstawieniem instrukcji dla DVD2DVD lecz sam zauważyłeś iż nie jest ona pozbawiona pewnych niejasności. Nie jest to krytyka instrukcji lecz próba zwrócenia uwagi że dla grupy "początkującej" może być nie wystarczająca. Sam mam zwyczaj notowania krok po kroku gdyż jeśli takich prac nie wykonuje się codziennie to po czasie zapomina się o istotnych szczegółach. Myślę że przyznanie się do niewiedzy nie jest czymś złym. Pozdrawiam i proszę o opinie.
exbach jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2003, 20:27   #129
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jest nowa wersja programu - 1.70
http://davis28.pwp.blueyonder.co.uk/...D2DVDR_170.exe
z ciekawych rzeczy dodano wewnętrzny transcoder Mpeg-2, który może zastąpić CCE ale za efekt nie ręczę
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 20.11.2003 o godz. 20:29
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2003, 09:10   #130
karocia
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2003
Lokalizacja: bytom
Posty: 1
karocia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jestem poczatkujaca.mam problem co zrobic gdy przy rozpoczeciu rippowania wyskakuje mi okno w ktorym pisze the dvd is copyright protected??
karocia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2003, 10:07   #131
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez karocia
jestem poczatkujaca.mam problem co zrobic gdy przy rozpoczeciu rippowania wyskakuje mi okno w ktorym pisze the dvd is copyright protected??
Płytę rippujemy DVD Decrypterem (tryb File) a dopiero potem poddajemy działaniu DVD2DVDR (kiedy mamy pliki na dysku twardym).

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2003, 18:43   #132
pparadox
Bywalec
 
Data rejestracji: 26.10.2003
Posty: 55
pparadox w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez karocia
jestem poczatkujaca.mam problem co zrobic gdy przy rozpoczeciu rippowania wyskakuje mi okno w ktorym pisze the dvd is copyright protected??


Witam!!!!
Czytajac Newsy CDRinfo mozna przeczytac o bardzo malym programiku firmy Slysoft - ANYDVD- to co pomaga aby niepojawial sie taki napis i ripowanie powiodlo sie pomyslnie.....tu masz link oczywiscie w wersji trial ale za okolo 30$ masz pelna wersje http://www.cdrinfo.pl/software/stron...?id=3327141013
__________________
pozdrawiam
paradox
pparadox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2003, 21:05   #133
kdomon
Gość
 
Posty: n/a
Nagrałem dwa filmy - i po jakichś perypetiach [ktore wczesniej opisywalem] udalo sie ; Ale pojawil się problem;
Prubuje zrobic kopie bespieczenstwa Filmu "Matrix" [cz.1] - teoretycznie wszystko ładnie przeszło ale po zapisaniu fimu na plyte [najpierw RW poźniej DVD-R] cos jest nie tak.
Jak oglądam film ciągle bez skakania to jest ok [choć mam wrażenie ze momentami coś tam się rwie] ale jak skaczę dalej do następnego kawałka to gdzieś od polowy przy skakaniu się wysypuje.
Zrobiłem poprawkę [czyli jeszcze raz] i wychodzi to samo.
Power DVD wyrzuca taki komunikat "The DVD disc might have been damaged so as to inhibid operation." Error Code: 89020003.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 14:18   #134
Guffi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.11.2003
Posty: 1
Guffi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Od tygodnia mam nagrywarke DVD. I nie badzo mam pojecie o nagrywanie DVD. Kto mi powie skad moge sciagnac DVD2one za darmo. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Lukasz.
Guffi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 14:26   #135
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Guffi
skad moge sciagnac DVD2one za darmo. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Lukasz.
za darmo to możesz ściągnąć np. z półki albo spodnie
nie ma za co
Pozdrawiam
CobraVerde
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 25.11.2003 o godz. 14:29
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.