Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.11.2004, 08:44   #1
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD2DVD-R kilka pytań do doświadczonych.

Witam serdecznie.
Choć nieźle znam się na przeróbkach DVD do XviD-DivX, tak raczkuję w temacie DVD do DVDR.
Skupiłem się na metodzie Gelo_5, gdyż sposób w jaki przedstawił całą procedurę wydaje mi się najbardziej przejrzysty.
Kłopoty zaczęły się na samym początku.
Przygotowałem oprogramowanie (niestety nie to, którym posługuje się Gelo):
DVD2DVD-R 1.8.1. - jest tu kilka dodatkowych opcji z którymi nie wiem co zrobić.
CCE SP v2.67.00.27. - właśnie z tym programem mam problemy. Kiedy wybieram ten Encoder dostaje komunikat:
The choosen File is not supported!, pod spodem z tego co rozumiem wypisane są wersje akceptowalne przez ten program
Mam encoder w wersji 2.50 który jest przez DVD2DVD-R przyjmowany. Czy mogę go użyć ?
Ustawiłem na ile mogłem opcje w powyższych programach i po GO dostałem w logu komunikat, że HDD nie przyjmie plików większych niż 4 Gb. Czy dla tego programu musi być dysk z partycją NTSF ?
Wiem, że moje pytania wydadzą się naiwne ale bardzo proszę o ustosunkowanie się. Chciałbym się nauczyć.
I jeszcze oobista prośba do Gelo_5 (może akurat przeczyta ten post), czy mógłbyś podać jakiś link do wersji programów użytych przez Ciebie w instrukcji ? Czyli: DVD2DVD-R 1.4.4 i CCE ver.2.66.01.07 (Trial). Przekopałem internet i bez szans - kompletna klapa.
A swoją drogą przydałba się zmodyfikowana instrukcja dla blondynów - uzupełniona o te wszystkie rozwiązania opisane wcześniej.
Dziękuję i przepraszm, że odważyłem się otworzyć nowy - stary wątek.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.11.2004, 09:53   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jaki plik próbujesz wczytać do CCE ? AVS? (masz zainstalowanego AviSynth'a)
Jeśli używasz Win2k bądź WinXP użyj convert do przerobienia FAT na NTFS. NTFS bardzo się przydaje przy operacjach na DVD. Jeśli nie możesz przejść na NTFS to spróbuj zastosować DVD ReBuilder'a zamiast DVD2DVD-R. Przy umiejętnym użyciu efekty nie będą gorsze niż przy zastosowaniu DVD2DVD-R.
O ile wiem to z DVD2DVD-R możesz użyć dowolnej wersji CCE (wersje wyższe niż 2.5 mogą potrzebować EclCCE do poprawnego działania)
Co do instrukcji.. no kiedyś poprosiłem Jabbę o aktualizację tutoriala ale nie wyraził zainteresowania. Ja sam nie używam DVD2DVD-R (lubię mieć menu na płytce)
Nie masz za co przepraszać!
Inteligentne pytanie zawsze są mile widziane na forum
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 10:44   #3
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Nie czuję się na siłach uzupełniać instrukcję do DVD2DVDR - to mógłby zrobić np. Cobra Verde, ale pewnie nie ma czasu (jak to bukanier - walka, wino, kobiety ]. Ja zaś nie mam zamiaru tłumaczyć się potem z moich głupich błędów (bo instrukcja to rzecz poważna).

Możesz używać wersji 2.50 - ja tak robię i nie jest źle. Po zainstalowaniu nalezy ją spatchować (CRC patch). Dlaczego ? No własnie zapomniałem .

W DVD2DVDR 1.81 nalezy też wstawić wpis
ResampleAudio(44100) w okienku MPEG Encoder - Additional Entries for AVS Script.
Nalezy przeczytać cały wątek o DVD2DVDR, aby zapoznać się z wątpliwościami na temat programu pomocniczego Bitrate Viewer. I jechać tak jak jest w instrukcji Gelo 5.

Jabba

UZUEPŁNIENIE : Zapomniałem zupełnie o stronie Master Yody (Robsa), który w przerwach między medytacjami Mocy tworzy nowe instrukcje. Znajdziesz tam także instrukcję do DVD2DVDR : http://www.nrg.to/robs/

Pozdrawiam
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 03.11.2004 o godz. 11:02
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 12:41   #4
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
Ja zaś nie mam zamiaru tłumaczyć się potem z moich głupich błędów (bo instrukcja to rzecz poważna).
Na szczęście zawsze jest możliwe poprawienie błędów

Cytat:
Możesz używać wersji 2.50 - ja tak robię i nie jest źle. Po zainstalowaniu nalezy ją spatchować (CRC patch). Dlaczego ? No własnie zapomniałem .
Ten patch jest potrzebny na komputerach z procesorem AMD. W przeciwnym przypadku CCE będzie marudzić o uszkodzeniu pliku VAF.

Cytat:
W DVD2DVDR 1.81 nalezy też wstawić wpis
ResampleAudio(44100) w okienku MPEG Encoder - Additional Entries for AVS Script.
Ta linijka zapobiega wyciekom pamięci i chyba również potrzebna jest tylko na komputerach z AMD. W Avisynth 2.5+ zamiast ResampleAudio() lepiej skorzystać z krótkiej funkcji AddAudio (stosowny plik powinien być razem z Avisynthem)

Cytat:
UZUEPŁNIENIE : Zapomniałem zupełnie o stronie Master Yody (Robsa), który w przerwach między medytacjami Mocy tworzy nowe instrukcje. Znajdziesz tam także instrukcję do DVD2DVDR : http://www.nrg.to/robs/
Jak zawsze nieoceniony Robs Tak się tylko zastanawiam kiedy on ma czas na to wszystko
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 13:28   #5
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jestem cudownie podbudowany Waszą szybką reakcją.
A jednocześnie załamany swoją ignorancją, ale znam siebie, będę męczył, aż wreszcie sie nauczę.
Cytat:
Napisany przez ideJ
Jaki plik próbujesz wczytać do CCE ? AVS? (masz zainstalowanego AviSynth'a)

CCE v2.67.00.27 RETAIL z "usprawnieniem" firmy PARADOX
AviSynth 2.5 - choć nie wiem dlaczego jest potrzebny.

Cytat:
Napisany przez ideJ
Jeśli używasz Win2k bądź WinXP użyj convert do przerobienia FAT na NTFS.
Można bezstresowo, czy lepiej zabezpieczyć pliki ?

Cytat:
Napisany przez ideJ
O ile wiem to z DVD2DVD-R możesz użyć dowolnej wersji CCE (wersje wyższe niż 2.5 mogą potrzebować EclCCE do poprawnego działania).
Nie wiem co to jest EclCCE i skąd to pobrać
Nie wiem również jak wprowadzić do tego posta zrzut ekranu z komunikatem użycia niewłaściwego encodera, więc zamieszczam go w załączniku. Może się uda.

Sądzę, że w moich wypowiedziach wyraźnie widać całkowitą ignorancję w temacie, proszę zatem o pobłażliwość.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-komunikat.jpg  
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 18:23   #6
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Liar
Można bezstresowo, czy lepiej zabezpieczyć pliki ?
Smiało, z wiersza poleceń:
Kod:
convert litera_dysku: /fs:ntfs
Co do Twoich pozostałych kłopotów, na początek (a może nawet na zawsze) polecam Ci wersje CCE2.50 (jak zresztą proponował Jabba - przy okazji pozdrawiam).

Cytat:
Napisany przez ideJ
Jak zawsze nieoceniony Robs. Tak się tylko zastanawiam kiedy on ma czas na to wszystko
Ja to samo myśle czytając Twoje posty
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2004, 06:31   #7
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
Wczoraj zapuściłem film pod Encoderem 2.50.
Po 6 godzinach film gotów. Zastosowałem krótki opis Robsa (thx).
Ustawienia te które zaproponował, żadnych własnych eksperymentów.
Od momentu "Go" pełna automatyka aż do "Finished". Napisy w filmie białe .
Dzięki, dzięki, dzięki. Jakość w pełni zadowalająca.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.