Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   DVD2SVCD problemik :) (https://forum.cdrinfo.pl/f13/dvd2svcd-problemik-57409/)

fredziopl 07.10.2005 13:53

DVD2SVCD problemik :)
 
Witajcie

mam takowy problemi po stworzeniu pliku
MPlex_Muxed_File00-subbed.mpg :)
braklo miejsca na dysku udalo sie tylko stworzyc katalogi pod video i audio ts,

czy jest szansa na wykorzystanie tego pliku i jakies szybkie zmienienie go na video i audio ts bez ponownego conwertowania, jesli ktos ma jaka sugetsie bylbym wdzieczny, musze szybko przrobic film a mam malo czasu i nie usmiecha mi sie ustawianie i czekanie kilka godzin.

Pozdrowka i z gory dzieki za pomoc jednoczesnie prosze o wyrozumialosc

PIOTR34 07.10.2005 18:37

Cytat:

Napisany przez fredziopl
Witajcie

mam takowy problemi po stworzeniu pliku
MPlex_Muxed_File00-subbed.mpg :)
braklo miejsca na dysku udalo sie tylko stworzyc katalogi pod video i audio ts,

czy jest szansa na wykorzystanie tego pliku i jakies szybkie zmienienie go na video i audio ts bez ponownego conwertowania, jesli ktos ma jaka sugetsie bylbym wdzieczny, musze szybko przrobic film a mam malo czasu i nie usmiecha mi sie ustawianie i czekanie kilka godzin.

Pozdrowka i z gory dzieki za pomoc jednoczesnie prosze o wyrozumialosc

Podaj trochę więcej szczegółów: ile plik zajmuje, czy sprawdziłeś to co przerobiłeś --> czy jest w całości, plik powinien mieć rozszerzenie *.mpv, chyba że już zmieniłeś rozszerzenie na *.mpg, a powinno być *.m2v bo to jest tylko strumień Video bez Audio.

fredziopl 08.10.2005 16:43

Witam

a wiec tak mialem plik z rozszerzeniem .mpg ale wczytalem go do dvdlab pro i przerobilem na strumien audio i wideo tylko problem pojawia mi sie przy napisach, umiejscawiaja sie ponizej filmu i ponizej czarnej obramowki, :| co trzeba zrobic aby byly one widoczne??

Pozdrowka

PIOTR34 08.10.2005 17:44

Cytat:

Napisany przez fredziopl
Witam

a wiec tak mialem plik z rozszerzeniem .mpg ale wczytalem go do dvdlab pro i przerobilem na strumien audio i wideo tylko problem pojawia mi sie przy napisach, umiejscawiaja sie ponizej filmu i ponizej czarnej obramowki, :| co trzeba zrobic aby byly one widoczne??

Pozdrowka

Nie pomogę Ci, ponieważ nie używam DVD Lab'a :(

benedykt 18.12.2005 19:41

Mam nstp. problem z dvd2svcd, a mianowicie z napisami - przekonwertowałem txt na sub, wszystko elegancko jest zsynchronizowane (z czym miałem problem jak zamieniałem txt na srt) jak oglądam na playerze, ale już na podglądzie w dvd2svcd (opcja: Preview video - still picture) napisy nie pasują. Nie wiem czy to jest tylko taka przypadłość - może po konwersji wszystko będzie OK (za jakieś 6h)

mckalyka 19.12.2005 11:21

Cytat:

Napisany przez fredziopl
Witajcie

mam takowy problemi po stworzeniu pliku
MPlex_Muxed_File00-subbed.mpg :)
braklo miejsca na dysku udalo sie tylko stworzyc katalogi pod video i audio ts,

czy jest szansa na wykorzystanie tego pliku i jakies szybkie zmienienie go na video i audio ts bez ponownego conwertowania, jesli ktos ma jaka sugetsie bylbym wdzieczny, musze szybko przrobic film a mam malo czasu i nie usmiecha mi sie ustawianie i czekanie kilka godzin.

Pozdrowka i z gory dzieki za pomoc jednoczesnie prosze o wyrozumialosc

Jeśli przy authoringu brakło ci miejsca na dysku to wystarczy na zakładce Misc kliknąć na Recover wskazać pojawiący sie plik i program zacznie ponowny authoring.

PIOTR34 19.12.2005 11:49

Cytat:

Napisany przez benedykt
Mam nstp. problem z dvd2svcd, a mianowicie z napisami - przekonwertowałem txt na sub, wszystko elegancko jest zsynchronizowane (z czym miałem problem jak zamieniałem txt na srt) jak oglądam na playerze, ale już na podglądzie w dvd2svcd (opcja: Preview video - still picture) napisy nie pasują. Nie wiem czy to jest tylko taka przypadłość - może po konwersji wszystko będzie OK (za jakieś 6h)

Domyślam się że przerabiasz divx'a więc sprawdź ile fps/s ma *.avi jeśli ma 23,976 lub 29,97 a przerabiany plik będzie w PAL (25fps/s) to dlatego napisy nie pasują ;)

mckalyka 19.12.2005 13:45

Cytat:

Napisany przez benedykt
Mam nstp. problem z dvd2svcd, a mianowicie z napisami - przekonwertowałem txt na sub, wszystko elegancko jest zsynchronizowane (z czym miałem problem jak zamieniałem txt na srt) jak oglądam na playerze, ale już na podglądzie w dvd2svcd (opcja: Preview video - still picture) napisy nie pasują. Nie wiem czy to jest tylko taka przypadłość - może po konwersji wszystko będzie OK (za jakieś 6h)

Nie patrz na to. Zawsze na podglądzie napisy pasować nie będo do obrazu, po przerobieniiu wszystko będzie ok.

PIOTR34 19.12.2005 14:01

Cytat:

Napisany przez mckalyka
Nie patrz na to. Zawsze na podglądzie napisy pasować nie będo do obrazu, po przerobieniiu wszystko będzie ok.

:> chyba lepiej najpierw sprawdzić fps/s napisów przed obróbką, niż po obróbce.

mckalyka 19.12.2005 18:10

Cytat:

Napisany przez PIOTR34
:> chyba lepiej najpierw sprawdzić fps/s napisów przed obróbką, niż po obróbce.

No można ale nie trzeba :) Z doświadczenie wem że napisy na podglądzie nigdy nie pasują a gdy sie już film przerobi to jest ok :)

PIOTR34 19.12.2005 18:28

Cytat:

Napisany przez mckalyka
No można ale nie trzeba :) Z doświadczenie wem że napisy na podglądzie nigdy nie pasują a gdy sie już film przerobi to jest ok :)

Widocznie jesteś w czepku urodzony, bo nie zawsze tak jest ;)

mckalyka 19.12.2005 19:16

Cytat:

Napisany przez PIOTR34
Widocznie jesteś w czepku urodzony, bo nie zawsze tak jest ;)

Widocznie bo serio nigdy nie maiłałem problemów z napisami. Z dzwiekiem to tak dzisiaj np w przerobionym filmie nie mam dzwieku po authoringu i nie wiem dlazcego ale z napisami to zawsze wszytsko mam ok

benedykt 19.12.2005 19:50

no obyś miał racje bo CCE juz enkoduje 10h i jeszcze jeden pass jak nie myle mi został i mnie chyba krew zaleje jak napisy nie będą pasować (( A tak na marginesie - jest jakaś mozliwość dodania napisów do tego pliku iso który powstanie po przekonwertowaniu wszystkiego ??

PIOTR34 19.12.2005 20:09

Cytat:

Napisany przez benedykt
no obyś miał racje bo CCE juz enkoduje 10h i jeszcze jeden pass jak nie myle mi został i mnie chyba krew zaleje jak napisy nie będą pasować (( A tak na marginesie - jest jakaś mozliwość dodania napisów do tego pliku iso który powstanie po przekonwertowaniu wszystkiego ??

Jest możliwość dodania napisów za pomocą DVDAuthorGui --> TU i TU napisałem parę rzeczy co i jak ;)

benedykt 19.12.2005 20:33

Dzięki Ci wielkie - ale dalej mam nadzieje że nie bede musiał z tego korzystać (ale i tak sie przyda na przyszłość) - jak skończe konwertować to napisze jak to wyszło.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.