Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.06.2011, 13:07   #1
DarioAngelo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika DarioAngelo
 
Data rejestracji: 26.10.2010
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 12
DarioAngelo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile Konwersja VHS>DVD Video - problemy/metody

Witam !
Mam pytanie do znawców z Forum - dla was to na pewno "mały pryszcz"
Otóż mam 2 kasety VHS z ważnym osobistym materiałem archiwalnych, który od dawna chciałem przekonwertować "na cyfrę". Po długiej stagnacji w końcu zabrałem się za sprawę - polecono mi fotografa, który robi to "uczciwie". Jedna kaseta ma prawie godzinę, a druga ponad 1,5h materiału. Facet zgodził się to zrobić, no a teraz o efekcie, który budzi moje mieszane uczucia:

1. To jest ponoć DVD Video, ale ma ciekawą strukturę: w eksploracji nie ma Audio_TS, TYLKO Video_TS a system nazywa to Logical System Identifier.
2. Materiał nie startuje z autoodtwarzania - jedynie z DOWOLNEGO pliku VOB w strukturze - i tu dochodzimy do najdziwniejszej części:
Poza superlekkimi plikami BUP i IFO (dla WMP i WMP-Home Classic (moje ustawienia)) ma jeszcze leciutki VOB "inicjujący" a film jest "podzielony" na 4 pliki 0,99 Gb kazdy oraz 5ty 64 Mb !!! Drugi film ma nieco inny podział, ale na identycznych zasadach. Ale to nie jest podział na segmenty jak w DVD Menu. Czy kliknę na VOB 1_01 czy VOB1_05(ten 64 Mb) i tak odpala TEN sam, niepodzielony film !!!
Facet w Komputroniku doradził mi bym skopiował to na dysk i sprawdził czy czy to powielenie czy jakieś wewnętrzne powiązanie ś cieżki. System nie pozwolił skopiować całości, tylko Video_TS. Niestety, można bez przeszkód usunąć każdy element. Owszem lekkie pliki nie startują wtedy, ale komponenty 0,99 Gb wydają się być niezależnymi, a więc powielonymi filmami.
Facet powiedział, że nagrał to na nagrywarce Sony, więc NIE z pomocą aplikacji komputerowych. Efekt jest wprawdzie niezły, ale jestem rozczarowany, bo myślałem, że całość będzie miała koło 4 Gb, i niby ma, ale chyba jednak PRAWDZIWY film ma 0,99 Gb
Proszę o diagnozę z jakim kuriozum mam do czynienia oraz czy mogę to zrobić inaczej, lepiej ? A może to wystarczy, a sieję jedynie panikę, bo popadłem w perfekcjonizm w moim archiwizacyjnym planie
DarioAngelo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.06.2011, 15:12   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Siejesz panikę. Poczytaj sobie TU, czy TU.

To, że nie ma audio_ts o niczym specjalnie nie świadczy. Obecność audio_ts wymagana jest do 100% zgodności ze standardem DVD-Video i praktycznie do niczego więcej. Każdy współczesny player DVD nie zająknie się nawet jego braku.

To, że z każdego voba odpala się cały film wynika z programu z którego korzystasz jako player DVD. Ja korzystam w PowerDVD i tam całość płyty oglądam po odpaleniu głównego pliku ifo, natomiast klepnięcie któregokolwiek voba odpala tylko fragment filmu w nim zawarty. Nie wierzysz, to przegraj np. samego drugiego voba do innego katalogu. Jak uruchomisz poleci tylko fragment pliku.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2011, 20:20   #3
DarioAngelo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika DarioAngelo
 
Data rejestracji: 26.10.2010
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 12
DarioAngelo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
I o to chodzi :)

Dzięki !
Właśnie o takie info mi chodziło.
DarioAngelo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
digitalizacja, vhs

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
dvd z kamery rogmanmajkel DVD-Video 16 26.05.2007 18:48
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne CD 1 17.07.2005 00:44
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne DVD 0 17.07.2005 00:03


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.