Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.02.2005, 21:08   #1
juicepp
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika juicepp
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Bukowno
Posty: 248
juicepp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kopia DVD - potrzebuje potwierdzenia!!!

Witam wszystkich. siedze tu od rańca i czytam fora dotyczące kopiowania zabezpieczonych i niezabezpieczonych orginalnych filmów DVD. czytałem w pierony różnych rad, przeczepałem wszystko (chyba) :\. Potrzebuje potwierdzenia czy dobrze to zczaiłem. Po 1 jeśli chce skopiować film który mieści sie na 1 DVD-5 to wystarczy ze użyje DVD Decrypter w trybie ISO Read i DVD Decrypter w trybie WRITE go nagram. Jeśli natomiast film zajmuje ponad wyzej wymienioną pojemność (np 6 GB) to używam DVD Decrypter w trybie FILE, następnie używam dvd2one (albo go zmniejszam tak zeby wlazł na 1 DVD-5, albo dziele na 2xDVD-5) potem zmniejszoną płytke wypalam w nero.
Czy to dobry algorytm postepowania? chciałem dodać ze zrobiłem tak Gladiatora który zajmował ok 6 giga i na TV 29" 100Hz nie ma szans zauwazyć róznicy, fakt ze to troche trwa (ok1h) ale w porównaniu z innymi programami to chyba bardzo szybko.
Prosze o rady czy moge coś tu jeszcze zmienić nakorzyść obrazu i szybkosci działania. Może powinienem uzyc innego oprogramowania? Próbowałem Shrinka ale wysypywał jakie s błędy, to samo z CloneDVD Elabprates Byte(nie wiem czy dobrze napisałem) naprawde poświęciłem kupe czasu, zeby dojjsc do takich wniosków, to moje pierwsze spotkanie z kopiowaniem zabezpieczonych filmów dvd. Porsze o jakies rady i sugestie. Podaje mój nr gg 3377829, lub email juicepp@wp.pl .
juicepp jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2005, 21:13   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jeśli wszystko działa i jest O.K. to znaczy, że dobrze obcziłeś i się tego trzymaj.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 21:23   #3
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez juicepp
Witam wszystkich. siedze tu od rańca i czytam fora dotyczące kopiowania zabezpieczonych i niezabezpieczonych orginalnych filmów DVD. czytałem w pierony różnych rad, przeczepałem wszystko (chyba) :\. Potrzebuje potwierdzenia czy dobrze to zczaiłem. Po 1 jeśli chce skopiować film który mieści sie na 1 DVD-5 to wystarczy ze użyje DVD Decrypter w trybie ISO Read i DVD Decrypter w trybie WRITE go nagram. Jeśli natomiast film zajmuje ponad wyzej wymienioną pojemność (np 6 GB) to używam DVD Decrypter w trybie FILE, następnie używam dvd2one (albo go zmniejszam tak zeby wlazł na 1 DVD-5, albo dziele na 2xDVD-5) potem zmniejszoną płytke wypalam w nero.
Czy to dobry algorytm postepowania? chciałem dodać ze zrobiłem tak Gladiatora który zajmował ok 6 giga i na TV 29" 100Hz nie ma szans zauwazyć róznicy, fakt ze to troche trwa (ok1h) ale w porównaniu z innymi programami to chyba bardzo szybko.
Prosze o rady czy moge coś tu jeszcze zmienić nakorzyść obrazu i szybkosci działania. Może powinienem uzyc innego oprogramowania? Próbowałem Shrinka ale wysypywał jakie s błędy, to samo z CloneDVD Elabprates Byte(nie wiem czy dobrze napisałem) naprawde poświęciłem kupe czasu, zeby dojjsc do takich wniosków, to moje pierwsze spotkanie z kopiowaniem zabezpieczonych filmów dvd. Porsze o jakies rady i sugestie. Podaje mój nr gg 3377829, lub email juicepp@wp.pl .
Spoko ! dobrze robisz , Decrypter + DVD2one to chyba najszybsze i bezproblemowe rozwiązanie , w Schrinku by było dłużej (głęboka analiza) ale jakość lepsza.
Clone DVD jak dla mnie to ...
Jak zależy Ci na jakości i nie przeraża wielogodzinny proces to przyglądnij się DVD RB lub DVD2DVD-R, jest trochę tekstów do poczytania a o DVD2DVD-R jest nawet temat przyklejony.
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 21:52   #4
juicepp
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika juicepp
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Bukowno
Posty: 248
juicepp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no jakos nie bardzo chce mi sie czekać kilka godzin, na moim TV 29" nie ma szans zauwazyć róznicy nawet przy kompresji dvd2one z ok 6GB do dvd-5, a jeśli film miałby z 9 gigsów to juz chyba bez sensu jest ko kompresic, wtedy lepiej podzielić ma 2 dvd-5. dzieki za info. paps.
juicepp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 22:26   #5
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Nie powiedizlabym ze Shrink jest lepszy od DVD2ONE, no chyba ze material na ktorym robilem test (Star Wars Trilogy) dawal zupelnie odmienne efekty... Na tych 3 filmach DVD2ONE pobil na glowe CloneDVD i DVDShrinka!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 22:50   #6
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X.666
Nie powiedizlabym ze Shrink jest lepszy od DVD2ONE, no chyba ze material na ktorym robilem test (Star Wars Trilogy) dawal zupelnie odmienne efekty... Na tych 3 filmach DVD2ONE pobil na glowe CloneDVD i DVDShrinka!
Może to tak zabrzmiało , ale fakt że przy porównaniu DVD2one i Shrinka w powiedzmy "zwykłym" ustawieniu DVD2one rekompresuje film szybciej i chyba lepiej, natomiast na podstawie wypowiedzi z forum + znajomych wychodzi że po włączeniu w Schrinku tzw "głębokiiej analizy" jakość jest dużo lepsza choć okupiona zwiększonym czasem transkodowania.
Sam zbyt dużych doświadczeń w porównaniach transkoderów nie mam,
bo jak na razie dla mnie liczy się tylko DVD RB + CCE oczywiście .
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 22:52   #7
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
@Czołgista : ja też jestem zwolennikiem CCE. Problem w tym ze mialem 3 plyty na 3 godziny i 15 GB miejsca na dysku w sumie, wiec nie mialem miejsca i czasu zaprzegac CCE :-(. A szkoda...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 23:07   #8
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X.666
@Czołgista : ja też jestem zwolennikiem CCE. Problem w tym ze mialem 3 plyty na 3 godziny i 15 GB miejsca na dysku w sumie, wiec nie mialem miejsca i czasu zaprzegac CCE :-(. A szkoda...
No fakt, szkoda ! bo chociaż te filmy trwają chyba po około 100-110 min to jednak "ważą" sporo i CCE ma nad czym pracować.
Jak kiedyś miałem dysk 40 to miałem podobny dylemat , kilka filmów pożyczonych na chwilę + mało miejsca na dysku, to zrzucałem na dysk po kolei i w ISO upychałem voby na RW jak RW zabrakło to na DVD-r , płyty oddałem w terminie , a potem porządki na twardzielu i cheja !
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 20:45   #9
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
-

ja używam instat copy i tez nie mam problemów kopie wychodza dobrze a oglądam filmy na rzutniku czyli jakieś 120cali nie widze rzadnej różnicy miedzy kopią a orginałem no morze minimalne
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 10:21   #10
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ostatnio zrobiłem kopię w najnowszym Shrinku i jakość mnie zaskoczyła z poprzednimi wersjami. Materiał wyszedł bardzo przyzwoicie.

Co do CCE ostatnio Adams32 podesłał linki do dyskusji na doom9 na temat w własnie Cinemy i wychodzi na to że przy 1+2przebiegach jakość jest optymalna. przy większej ilości jakość może się nawet pogorszyć

więcej tutaj
http://forum.doom9.org/showthread.ph...light=vbr+bias

http://forum.doom9.org/showthread.ph...&highlight=opv

Ostatnio zmieniany przez Air : 03.02.2005 o godz. 10:24
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 10:28   #11
juicepp
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika juicepp
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Bukowno
Posty: 248
juicepp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale liczy się oczywiście czas.....ponoć przy CCE trwa to bardzo długo(4 przebiegi).AIR: jaką dokładnie masz wersje shrinka, jak długi film robiłeś i jak długo to trwało??
juicepp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 11:29   #12
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez juicepp
ale liczy się oczywiście czas.....ponoć przy CCE trwa to bardzo długo(4 przebiegi).AIR: jaką dokładnie masz wersje shrinka, jak długi film robiłeś i jak długo to trwało??
Ostatnią która jest na stronie Shrinka, chyba 3.2. Film który robiłem to Powrót do przyszłości III, trwa około 1h50min. Trwało to chyba z 45 minut, ale zastosowałem analizę i sharp (jak na screenie)Porównywałem później oba filmy i nie widać rożnicy między kopią a oryginałem. Żadnych kwadratów przy wybuchach, ogniu czy dymie.

Screen wykonał Ed hunter
Dołączone obrazki
File Type: png taaak.PNG (22.5 KB, 447 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez Air : 03.02.2005 o godz. 11:34
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 15:19   #13
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Liczy sie czas? Dla mnie liczy sie jakosc... Jesli mam bc szczery to nie uwazam zeby przy 10 przebiegach CCE jakos mi sie pogarszala (doswiadczenia wlasne ;-D)!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 12:57   #14
mesztica
User nad userami :)
 
Avatar użytkownika mesztica
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Łagów Lubuski
Posty: 119
mesztica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Air
Ostatnio zrobiłem kopię w najnowszym Shrinku i jakość mnie zaskoczyła z poprzednimi wersjami. Materiał wyszedł bardzo przyzwoicie.
Cytat:
Napisany przez Air
Ostatnią która jest na stronie Shrinka, chyba 3.2. Film który robiłem to Powrót do przyszłości III, trwa około 1h50min. Trwało to chyba z 45 minut, ale zastosowałem analizę i sharp (jak na screenie)Porównywałem później oba filmy i nie widać rożnicy między kopią a oryginałem. Żadnych kwadratów przy wybuchach, ogniu czy dymie.
Popieram, popieram i nie moge sie doczekac nowszej i lepszej wersji Shrinka... jezeli w ogole sie pokaze

Cytat:
Napisany przez M@X.666
Liczy sie czas? Dla mnie liczy sie jakosc...
Ja tez wyznaje zasade: "Jakość ponad wszystko"
__________________
XP-M2500+@2710Mhz & Hynix512DualDDR460 & 120GB+160GBSATA & Plextor712A & DVDLiteON & BenqEW162i
mesztica jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.