Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.01.2005, 21:03   #1
kriskej
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kriskej
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 6
kriskej w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja do kopiowania uzywam Shrinka - maly programik o przyjemnej szacie a potrafiacy wiele.Glowna zaleta to prostota ,czytelnosc , szybkosc dzialania , sporo opcji,zapis na dysk twardy juz skompresowanego filmu i mozliwosc automatycznego wypalania przez Nero. Jezeli posiadamy dvd-rom i nagrywarke dvd to wystarczy wprowadzic orginalny film i czysta plyte i po 1 minucie,ktora potrzebuje Shrink na analize filmu, mozemy usunac nie interesujaca nas zawartosc -najlepiej zbedne audio w innych jezykach. Program automatycznie dobiera kompresje tak aby zmiescic film na 1 plytce dvd oczywiscie po uprzedniej konfiguracji. Czas kompresji to ok. 40 minut+ automatyczne wypalanie przez Nero ok. 15 minut to daje nam calkowity czas ok. 1 godziny . Wazne uwagi jest to ze czas ktory poswiecam to ok. 2 minut a reszta to Shrink. Na ok. 100 plyt ktore zrobilem tylko z dwoma nie poradzil sobie Shrink, mysle ze to program wart uwagi ze wzgledu na swoja prostote ,osiagane wyniki no i co rowniez jest wazne ze jest darmowy. Moja opinia jest oparta oczywiscie na probach z innymi programami a wlasciwie chyba ze wszystkimi . Kazdy ma wady i to nie male ...wiec wrocilem do Shrinka ktory ma ich najmniej a zalet ma wiele.... w oczekiwaniu na naprawde dobry program ,ktory nie nadchodzi.
__________________
kriskej jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.01.2005, 18:55   #2
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
-

Programik ma jedną wade nie można zostawić menu płyty a tak wszystko z nim ok ja sie bawie nim juz dwa lata i jestem zadowolony zeby zostawić menu to wrzucam materiał obrobiony shrikiem do instant copy menu zostaje dodatki usunięte i jest cool

Ostatnio zmieniany przez ikar39 : 08.01.2005 o godz. 10:32
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2005, 21:40   #3
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ikar39
Programik ma jedną wade nie można zostawić menu płyty
Można, choć może nie do końca w taki sposób jakby sie chciało.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 03:19   #4
colln
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 12
colln w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ikar39
Programik ma jedną wade nie można zostawić menu płyty a tak wszystko z nik ok ja sie bawie nim juz dwa lata i jestem zadowolony
A mnie on się podoba (oprócz tego że prosty i szybki) to że właśnie bardzo łatwo między innymi to menu można usunąć i inne opowieści które czsami zajmują więcej miejsca na płycie niż sam film.
colln jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 10:27   #5
kriskej
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kriskej
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 6
kriskej w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja osobiscie wszystkie dodatki zostawiam a usuwam zbedne audio. Czesto dodatki sa rownie interesujace jak sam film. Ujawniaja nam jak powstal film, pozwalaja poznac tworcow i samych aktorow a rowniez czesto ciekawostki , sztuczki techniczne i wiele innych. Dla mnie dodatki sa rownie wazne jak sam film wiec nie mam problemu tego typu a plytka jest rowniez bardziej interesujaca.
Mam do was jedno pytanie : czy warto uaktualniac firmware nagrywarki dvd ? Ja mam LG GSA 4120 B z orginalnym firmware A 102 i jestem zadowolony z niej . Poprzednio uzywalem nagrywarki Pioneer 106 . Uzywalem w cudzyslowie bo dawala strasznie duzo problemow zeby po kilku miesiacach dzialania tez w cudzyslowie wyzionac ducha jezeli go w ogole miala.
__________________
kriskej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 21:56   #6
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Nie zgadzam sie, ale to moja subiektywna opinia... Moge sie pomeczyc, ale jakosc ma byc perfekt. Dla tego wybralem CCE!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2005, 21:06   #7
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
-

Takiej jakości nie otrzymamy nigdy jak orginał mówie o całej płycie przecierz płyta jest o połowe mniejsza czyli nie ma szans trzeba poczekać aż nośniki dvd-9 z tanieją wtedy się poszaleje
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2005, 18:21   #8
kriskej
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kriskej
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 6
kriskej w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czekanie na nosniki dvd-9 ciagle sie wydluza tzn.mam na mysli przystepna cene, ktora wg. mnie nie powinna przekroczyc 2 euro czyli ok. 8 zlotych. Cena wyzsza od podanej jest dla nas klientow nieoplacalna tym bardziej ze juz sie mowi o wejsciu na rynek w tym roku nowych nagrywarek i co za tym idzie i nosnikow ,ktorych pojemnosc ma wynosic od 25 GB i dochodzic ma 200 GB . Czy dvd-9 oczekiwane tak dlugo jest juz antykiem ?
A wracajac do kopiowania filmow ostatnio robilem proby z clone dvd+any dvd - sa to 2 programiki tez warte polecenia . Any dvd w czasie realnym usowa zabezpieczenia a clone dvd pozwala nam na wybor zawartosci z dysku orginalnego rowniez usuniecie dodatkow przy zachowaniu menu.
__________________
kriskej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2005, 13:21   #9
corey8slipknot
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.11.2004
Posty: 25
corey8slipknot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A moze ktos napisac jak sie ten program obsługuje. Bo prubuje sobie przegrac film i mi nie wychodzi
corey8slipknot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2005, 18:22   #10
kriskej
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kriskej
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 6
kriskej w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzis robilem dokladne proby z ostatnimi wersjami clone dvd + any dvd , owszem program calkiem niezly ale po zrobieniu tego samego filmu z clone dvd i shrinkiem to ten ostatni jest duzo lepszy . Porownalem jakosc kopii i okazuje sie ze shrink jest duzo lepszy od clone , ktory to ma sklonnosci do sniezenia nawet bez kompresji !!!!! Shrink -jesli tylko nie przesadza sie z kompresja, daje czysto krystaliczny obraz.
__________________
kriskej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2005, 18:23   #11
kriskej
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kriskej
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 6
kriskej w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez corey8slipknot
A moze ktos napisac jak sie ten program obsługuje. Bo prubuje sobie przegrac film i mi nie wychodzi
Nie za bardzo zrozumialem o ktory program pytasz ?
__________________
kriskej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2005, 02:18   #12
corey8slipknot
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.11.2004
Posty: 25
corey8slipknot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez kriskej
Nie za bardzo zrozumialem o ktory program pytasz ?

Chodzi mi o program DVD shrink !!!
corey8slipknot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2005, 22:01   #13
MIETSOFT
Bywalec
 
Avatar użytkownika MIETSOFT
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Opole
Posty: 54
MIETSOFT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witajcie
Mam pytanie odnośnie DVDShrinka?
Otóż,mam versje 3.2.15 tego programu ale nie zawsze mam dostepne możliwości ustawienia funkcji (smooth , sharpnes ..) poprostu są niewidoczne niemoge kliknąc i "odchaczyć" tego "ptaszka",zarówno jeśli hodzi o filmy orginalne jaki już zrobione kopie.
Oco jakby hodzi i co można z tym fantem zrobić??
Pozdrawiam.
MIETSOFT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2005, 22:38   #14
fiskomp
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.02.2002
Posty: 130
fiskomp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MIETSOFT
Witajcie
Mam pytanie odnośnie DVDShrinka?
Otóż,mam versje 3.2.15 tego programu ale nie zawsze mam dostepne możliwości ustawienia funkcji (smooth , sharpnes ..) poprostu są niewidoczne niemoge kliknąc i "odchaczyć" tego "ptaszka",zarówno jeśli hodzi o filmy orginalne jaki już zrobione kopie.
Oco jakby hodzi i co można z tym fantem zrobić??
Pozdrawiam.
To proste, nie wszystkie filmy zajmują więcej jak te 4,3 GB (w zaokrągleniu), Shrink po prostu będzie takie kopiował bezpośrednio bez transcodingu, więc po cholerę używać opcji poprawiania obrazu, jak będzie to i tak jakość oryginału

pozdrawiam,
fiskomp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2005, 22:51   #15
MIETSOFT
Bywalec
 
Avatar użytkownika MIETSOFT
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Opole
Posty: 54
MIETSOFT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za INFO
MIETSOFT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.