Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Dwa filmy DVD na jednej płycie (https://forum.cdrinfo.pl/f13/dwa-filmy-dvd-jednej-plycie-48653/)

Gizmo 23.02.2005 17:04

Dwa filmy DVD na jednej płycie
 
Witam
Mam następujący problem, chcę zrobić KOPIE ZAPASOWĄ dwóch filmów DVD i zmieścić oba filmy na jednej płycie 4.7GB Ze wstępnych prób zorientowałem się, że nie jest to takie proste, próbowałem takich programów jak: DVD shrink, Clone DVD2, DVD Fab, DVD to DVD Copy ale problem zawsze był ten sam po zmniejszeniu DVD to 2,3GB jakość filmu była do kitu (straszna pixeloza).W końcu znalazłem chyba najlepszy program do takiej kompresji mianowicie DVD2DVDR, ale nie wiem za bardzo co zrobić żeby w końcowym efekcie film miał około 2.3GB i był w miarę dobrej jakości. Przestudiowałem całą instrukcje Gelo-5 ale nie znalazłem na to odpowiedzi ,może trza coś pozmieniać w MPEG Encoder, a może polecicie mi jakiś inny program?
Ratujcie bo ja już nie wiem co z tym zrobić.

Robs 23.02.2005 17:19

Ilość załączników: 1
Zakładka 'MPEG Encoder' i ustawiasz o ile mniejsza ma być wielkość końcowa, później musisz oba filmy połączyć.
Oczywiście osobna kwestia to jakość 2 filmów na jednej płycie i wogóle jakikolwiek sens tego posuniecia - bez komentarza.

Gizmo 23.02.2005 17:52

Dzięki Robs za odpowiedz,wiem że dwa filmy DVD na jednej płycie to poroniony pomysł, ale znajomy się uparł więc powiedziałem że sprubóje.

Gizmo 24.02.2005 11:38

No i kicha, dzieje się to samo co w innych programach straszne pixele :( Dziwi mnie to tym bardziej, że leży przede mną płytka DVD z dwoma filmami (płytka ze stadionu) i jakość jest o niebo lepsza, czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak oni to robią?

KC42 24.02.2005 13:34

Cytat:

Napisany przez Gizmo
No i kicha, dzieje się to samo co w innych programach straszne pixele :( Dziwi mnie to tym bardziej, że leży przede mną płytka DVD z dwoma filmami (płytka ze stadionu) i jakość jest o niebo lepsza, czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak oni to robią?

Pewno płyta ze stadionu to 2 warstwowa.

Gizmo 24.02.2005 13:55

Płyta ze stadionu jest jednowarstwowa, łączna waga obu filmów to 4,3GB. Może oni przerabiają to jakoś na divixa i z divixa spowrotem na DVD? Walcze z tym już 5 dzień i kończą mi się pomysły:(

MIETSOFT 24.02.2005 16:56

Ja też próbowałem wcisnąć dwa aviki(Divix) na jedną płyte DVD+menu,i nawet to wyszło:)
Ale moim zdaniem wszystko zależy od tego czy dany film(Divix) jest w bardzo dobrej jakości.

Robs 24.02.2005 17:40

Cytat:

Napisany przez MIETSOFT
moim zdaniem wszystko zależy od tego czy dany film(Divix) jest w bardzo dobrej jakości

Jesli źródło to materiał dvd - rozumiem że jakość jest najlepsza z mozliwych.
Wszystko zalezy od łącznego czasu tych filmów.

Gizmo 24.02.2005 17:58

Łączny czas obu fimów 212 min. Na tej płytce ze stadionu są normalnie 2 filmy z możliwością wyboru scen i wersji językowej (polska napisy,polska lektor,angielska) Jakość tych filmów jest naprawde o niebo lepsza od tego co mi wychodzi.

Robs 24.02.2005 18:09

A czas filmów "ze stadionu"?

Gizmo 24.02.2005 18:18

Identyczny, prubóje zrobic to samo na tych samych filmach.

Robs 24.02.2005 18:27

Cytat:

Napisany przez Gizmo
Identyczny, prubóje zrobic to samo na tych samych filmach.

Tzn. rozumiem, że te masz same filmy ale oryginały (nie te ze stadionu) i je próbujesz wcinąć na jedną płytke? Nie obrabiasz jeszcze raz płytki ze stadionu?
Czym to robiłeś, CCE? ile przebiegów dałeś? a wogóle co to za filmy?

Gizmo 24.02.2005 18:44

No więc tak, obrabiam orginały Dogma 121min i Resident evil 91 robiłem je w DVD shrink, Clone DVD2, DVD Fab, DVD to DVD Copy i teraz w DVD2DVD-R robi to chyba najlepiej ale i tak wychodzą pixele :( Zajmuje się tym dopiero od tygodnia więc sorki ale nie wiem co to są te przebiegi.

Robs 24.02.2005 18:58

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Gizmo
Zajmuje się tym dopiero od tygodnia więc sorki ale nie wiem co to są te przebiegi

Ile ustawiłeś? Przy takiej długości proponuje 8 albo i więcej .....
Jaka wielkość plików wyszła Ci z dvd2dvd-r?

ed hunter 24.02.2005 19:03

to ja jedno pytanie przy okazji:
@Robs, przy ustawieniu 8 Passes i procku Athlon XP 1800+ ile to może potrwać (aż się boję próbować ;))


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.