Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.02.2006, 19:10   #1
MaciekH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 6
MaciekH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzielenie obrazu płyty DVD-Video

Mam na dysku obraz płyty DVD-Video zrobiony Alcoholem (przy użyciu AnyDVD bo płytka była zabezpieczona) ale zajmuje on 7,4 GB.

Jakim programem mógłbym to podzielić na dwie 4,7GB i żeby przy tym to wszystko działało? Jest to możliwe czy lepiej kupić większą płytke?
MaciekH jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2006, 19:24   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Możesz to przerobić na płytke 4,7 (stracisz menu i reklamy) programem CloneDVD lub możesz bez stratnie podzielić na 2x 4,7 programem DVDFab
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2006, 19:27   #3
MaciekH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 6
MaciekH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A czy one obsłużą mi format obrazu MDF czy musze to przekonwertować na ISO?
MaciekH jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2006, 18:45   #4
Evchen
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 7
Evchen w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
MAm podobny problem jak MAciek. Chciałabym skopiowac film, który znajduje się na płytce dwuwarstwowej na dwie jednowarstwowe i mam w związku z tym kilka pytań: czy program DVDFab, podobnie jak CloneDVD automatycznie nagrywa DVD i czy sygnalizuje zmianę płytki jednowarstowej, kiedy się zapełni?

Mam nadzieje,że ktos odpowie mi na pytanie ...

Pozdrawiam wszystkich
Laik komputerowy
Evchen jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2006, 19:08   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@MaciekH podmontuj ten obraz pod Daemon Tools, sprawdź czy wszystko jest OK, następnie podziel na dwie części lub jak radzi @mgit.
@Evchen DVDFab, CloneDVD nie nagrywa płyt automatycznie, zrzuca zawartość płyty na dysk. Płyt DVD-Video nie nagrywa się w locie.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2006, 11:14   #6
Evchen
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 7
Evchen w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
@MaciekH podmontuj ten obraz pod Daemon Tools, sprawdź czy wszystko jest OK, następnie podziel na dwie części lub jak radzi @mgit.
@Evchen DVDFab, CloneDVD nie nagrywa płyt automatycznie, zrzuca zawartość płyty na dysk. Płyt DVD-Video nie nagrywa się w locie.

hmmm ... wczoraj wypaliłam DVD programem CloneDVD. Po skopiowaniu plików, program sam zasygnalizował włożenie czystej płytki. Stąd też moje pytanie dotyczące DVDFab - nigdy nie korzystałam z niego i nie wiem, czy podobnie jak CloneDVD zasygnalizuje mi włożenie czystej płytki (jednowarstwowej), a następnie kolejnej, gdyż chcę skopiowac płytkę dwuwarstową. Czy to własnie na tym polega to dzielenie?
Proszę was o cierpliwośc - zdaję sobie sprawę, że zadaje pewnie głupie pytania, które dla was są oczywiste!!

Pozdrowionka
Evchen jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2006, 11:16   #7
MaciekH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 6
MaciekH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Juz sobie poradziłem, ten 7,4 GB obraz zamontowałem na virtual device alcoholem, pozniej dvdfab'em bezproblemu to skopiowałem.

DVDfab najpierw całość skopiował na dysk pozniej dopiero włączyło sie nagrywanie. W kretorze kopiowanie jest miejsce gdzie sie wybiera program do nagrywania, ja wybrałem nero, po nagraniu jednej płytki powiedział mi żeby włożyć drugą.

Gdybym miał ten obraz w ISO a nie MDF to moze by było pomiąć to drugie kopiowanie i przejsc od razu do nagrania.
MaciekH jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2006, 11:44   #8
Evchen
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 7
Evchen w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciekH
Juz sobie poradziłem, ten 7,4 GB obraz zamontowałem na virtual device alcoholem, pozniej dvdfab'em bezproblemu to skopiowałem.

DVDfab najpierw całość skopiował na dysk pozniej dopiero włączyło sie nagrywanie. W kretorze kopiowanie jest miejsce gdzie sie wybiera program do nagrywania, ja wybrałem nero, po nagraniu jednej płytki powiedział mi żeby włożyć drugą.

Gdybym miał ten obraz w ISO a nie MDF to moze by było pomiąć to drugie kopiowanie i przejsc od razu do nagrania.
a nie wiesz, czy CloneDVD też posiada tą funkcję dzielenia? Czy po zasygnalizowaniu włozenia pierwszej płytki, zasygnalizuje również włożenie drugiej? Albo jak napisał mgit, nagra jedną z pominięciem menu?
Evchen jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2006, 11:48   #9
MaciekH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 6
MaciekH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie wiem, nie dzieliłem clonem, ale skoro możesz to zrobić DVDfab'em czemu się tak upierasz przy clonie?
MaciekH jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2006, 12:23   #10
Evchen
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 7
Evchen w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ręce mi opadają ... ;( !! Skopiowałam tą dwuwarstwową DVD na dysk za pomocą DVD Dekrypter i DVDFab (AnyDVD było oczywiście włączone) i co się okazało?? W jednym i drugim przypadku niektóre VOB'y były nieczytelne (tzn. przyspieszony obraz i brak bardzo zniekształcony głos). Co zrobic z tym fantem?? CZy to znaczy, że w/w programy nie obeszły zabezpieczenia CSS/CPPM?? Co będzie, jak będę chciała powielic tą płytkę? Pewnie to samo?? Pomocy ... PLEASE!!

Pozdrawiam wszystkich mężczyzn - bo chyba jestem tu jedyną kobietą !!

Zrezygnowana EWA
Evchen jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2006, 12:26   #11
Evchen
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 7
Evchen w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciekH
nie wiem, nie dzieliłem clonem, ale skoro możesz to zrobić DVDfab'em czemu się tak upierasz przy clonie?
A jakiego masz DVDFab'a? Ja mam jakąś darmową wersję i nie przypominam sobie, żeby włączał mi się jakiś kreator nagrywania ...
Evchen jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2006, 12:30   #12
MaciekH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2006
Posty: 6
MaciekH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVDfab platinium 2.9.7 PL, jest po polsku i wszystko powinnaś bezproblomowo skopiować, nie wiem czy trzeba z nim właczać AnyDVD, ale napewno nie zaszkodzi, jak go bedziesz miała to włączaj "DVDFab Platinum (Gold Mode)".

Możesz go pobrać stąd ---> http://www.nowe.pl/modules/mydownloa...?cid=5&lid=136

Serial do niego --->

PRZECZYTAJ REGULAMIN FORUM !!!

Nie pamiętam czy ten zadział, wiec pisz jakby był zły.

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 03.02.2006 o godz. 12:53
MaciekH jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.