Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 12.07.2004, 09:13   #1
GrzesH
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika GrzesH
 
Data rejestracji: 05.07.2004
Posty: 19
GrzesH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziwny problem z Instant Copy??

Witam
Mam bardzo dziwny problem przy nagrywaniu płyt programem Instant Copy 8.0.
Po zgraniu płyty na twardy dysk (Decrypter) i załadowniu na wirtualny dysk nagrywam na płytę dvd-r programem Copy Instant (mozna wycinać dodatki) i wszystko wydaje się OK, na stacjonarnym smiga aż miło na komie również. Dopiero próbujac zkopiować juz przegrany dysk natrafiam na problem, w Nero wyskakuje komunikat mniej więcej taki że mozna skopiować tylko jedna ścieżke i płyta wysuwa sia z napędu i dupa, DVDclone i inne programy reaguja w podobny sposób wyświetla się błąd.
Jako że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie pewnie bym sobie dał spokój mysląc że tak musi być, ale zauwazyłem dziwną rzecz.
Robiąc dokładnie to samo od poczatku ale nagrywając Instantem na płytę dvd-rw nie mam tego problemu .
Z tej płyty tj. dvd-rw bez problemu kopiuje się na inne dvd-r a ztych nagranych dvd-r na nastepne itd.
Co jest grane może ktos mi coś podpowie, ostatecznie mogę nagrywać na początku na rw a z niej dopiero na dvd-r ale dvd-rw mam x2 i Instant nagrywa mi tę płytę nawet 2,5 godziny, a to jest troche uciążliwe.
GrzesH jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.07.2004, 10:22   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez GrzesH
w Nero wyskakuje komunikat mniej więcej taki że mozna skopiować tylko jedna ścieżke i płyta wysuwa sia z napędu i dupa, DVDclone i inne programy reaguja w podobny sposób wyświetla się błąd
Próbowałeś DVDDecrypter'em zrzucić to na dysk?
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 10:42   #3
GrzesH
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika GrzesH
 
Data rejestracji: 05.07.2004
Posty: 19
GrzesH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Próbowałeś DVDDecrypter'em zrzucić to na dysk?
Szczerze nie, nie wpadłem na to spróbuje wieczorem jak będe w domu.
GrzesH jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 11:24   #4
mayonez
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.07.2004
Posty: 2
mayonez w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z Instant Copy 8 jest jakis dziwny problem, zle dziala wirtualny naped InstandDrive: po zamontowaniu obrazu plyty z powstalymi VOBami, nie udaje sie przekopiowac najczesciej 3-ciego VOBa z wirtualnego napedu na dysk twardy, zglasza blad "nie moge odczytac pliku" lub nawet dochodzi do restartu kompa (!). Zeby bylo ciekawe - PowerDVD odtwarza caly film bez problemu z wirtualnego napedu, chociaz jesli odpalimy tylko tego pojedynczego VOBa, to go nie chce odtworzyc. Oczywiscie plikow z wirtualnego napedu nie da sie skopiowac na DVDR za pomoca Nero, bo zglasza blad podczas buforowania plikow. Na szczescie obraz InstantCopy (pdi) mozna bezposrednio wypalic na plytke za pomoca DVDDecryptera. I znow ciekawostka: robilem 2 filmy za pomoca InstantCopy 8, za pierwszym razem okazalo se ze z nagranej DVDDecrypterem plytki DVD+RW nie da sie w tradycyjny sposob skopiowac tego nieszczesnego VOBa na dysk twardy, choc film dzialal w PowerDVD. Udalo mi sie skopiowac voba na HDD DVDDecrypterem w druga strone W przypadku drugiego filmu wszystko bylo ok: pliki kopiowaly sie z DVD na HDD bez problemu. I co o tym sadzicie?
mayonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 11:56   #5
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak to już jest z tym nieszczęsnym pdi, polecam PDI2Iso albo jeszcze lepiej PDITool i wyciągnąć to w trybie files na pojedyńcze pliki.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2004, 19:42   #6
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dołączę swoje trzy grosze w tym temacie, ponieważ jestem właśnie po długiej fali walki z InstantCopy wersja 8.0.0.270 (8.0.5) i muszę stwierdzić, że naprawdę dziwnie się zachowuje jeśli chodzi o zapisany obraz. To prawda, że podczas kopiowania plików (vob) z obrazu wykonanego przez IC (z dysku wirtualnego) zgłaszany jest błąd odczytu. U mnie akurat na drugim Vob-ie. Oczywiście nie ma problemu przy zgraniu tych plików przy pomocy DVDdecrypter-a lub wbudowanym narzędziem w ostatniej wersji InstantCopySettings 1.43.
Jednak jak się okazało to nie jest koniec problemów z obrazami robionymi przez IC. Z jakiegoś względu w posiadanym obrazie oryginalnej płyty DVD filmu INDEPENDENCE DAY w dwóch miejscach jest mały przeskok klatek (minimalnie widoczny). Okazało się, że po obróbce przez IC samego filmu błąd ten spotęgował się (jest bardzo widoczny). Do tego skopiowane pliki na HDD z tak zrobionego obrazu wywalają błąd w PowerDVD, co ciekawe odczyt bezpośrednio z obrazu IC przez PowerDVD jest poprawny (tylko zostaje ten przeskok). Na tym nie koniec.
Przy okazji testowania nowego Shrink-a v3.2.14 okazało się, że przerywa on czytanie filmu przerobionego przez IC. Podaje, że np brak 6 vob-a. Ten 6 vob był oczywiście w oryginalnym filmie ale po kompresji przez IC zostało ich tylko 5. Wniosek, że IC sam nie zapisuje poprawnie IFO.
Jeśli chodzi o jakość filmu (147 minut) wykonanego przez IC to przy kompresji 25% jest bardzo dobra (nie jest idealna).
Jeśli chodzi o Shrinka to mam bardzo małe doświadczenia wersji poprzednich, ale ta wersja 3.2 zachwyciła mnie. Włączyłem opcje "Perfom deep analisys..."
oraz Quality Enhancements - Sharp. Zaskoczył mnie długi czas pracy: 40 minut kontroli obrazu i drugie 40 obróbka (procesor Athlon 1800).
No a wynik - nie mogę odróżnić od tego, co wykonał IC.
IC przerabiał mi ten film 160 minut a Shrink 80 minut - wynik jakościowy ten sam. Do tego brak błędów w wykonanych vob-ach i plikach IFO. Przeskoki, o których pisałem są takie same jak w oryginale.
Pozdrawiam
skorpion2k2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2004, 13:21   #7
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Wygląda na to,ze IC8 rzeczywiście nieprawidłowo bawi się plikami IFO. Zgrałem koncert za pomocą IC8 wycinając FBI Warning. Był to jeden z Titlesów. Potem nagrałem Decrypterem. Odtwarza OK. Ale po zgraniu Decrypterem na HDD jako Files i próbie nagrania na nową płytę , Nero Express pulta się i zgłasza błąd. To oczywiście wynik wycięcia Titlesa z FBI Warning i nieprawidłowego zapisu w plikach IFO.... Trzeba zgrać płytę Decrypterem jako ISO i nim też nagrać nową płytę.

Chyba trzeba by też w razie potrzeby użycia IC8, najpierw przejrzeć płytę Shrinkiem i jesli takowe będą, tu wyciąć FBI Warning a dopiero potem kompresować IC8. Być może Shrink prawidłowo zapisze pliki IFO... A może nie ?

Jabba
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 28.07.2004 o godz. 13:56
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 20:03   #8
Miho
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Miho
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 85
Miho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
IC 8-jakaś kaszana

Ja mam też niezbyt miłe uwagi co do tego programu.Podobnie jak u kolegiów błąd odczytu z wirtualnego napedu też na 3 vob,poza tym nie wiem dlaczego z filmu 6GB zrobił mi 9,45 GB pomimo tego ze w opcjach zaznaczyłem mu DVD-5 i ze ma zrobic tylko Main Movie.Za***isty program
Miho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2005, 11:41   #9
atraxy
bywalec
 
Avatar użytkownika atraxy
 
Data rejestracji: 19.09.2004
Posty: 12
atraxy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jednak IC 8 bez problemów

Panowie spokojnie.

IC 8 jest bardzo dobrym programem do rekompresji.Jednak produkuje on jakiś błąd w plikach Ifo.

Jednak nie martwcie się .Z pomocą przyjdzie wam DVD ReMake.

Zróbcie ekstrakcje z pliku .pdi do .vob .Później załadujcie film do DVDReMake.Program odzyskuje i naprawia niezgodność jaką robi IC 8.
Później tylko zapisujecie film i jest gotowy do nagrania.Nie miałem jeszcze żadnych problemów z tak przygotowanym filmem.

A więc do dzieła.
Pozdrawiam
atraxy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2005, 17:59   #10
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgadzam się z przedmówcą IC8 to świetne narzędzie do kompresji materiału DVD. Z tym, że ja wcześniej używam DVD ReMake'a to obróbki DVD, sprawdzam czy wszystko gra i uruchamiam IC. Postały obraz nagrywam na płytkę. Jak do tej pory nie zauważyłem większych problemów.
Jedynie co nastręcza kłopot to trafienie w odpowiedni rozmiar pliku końcowego. Rzeczywiście IC jest tutaj niedopracowany. Z pomocą może przyjść ICSRE, choć czasmi z tym pomocniczym softem bywaja problemy. Zdarzyło mi się, że kompresowałem po trzy razy jeden film aby utrafić w optymalną wielkość pliku końcowego.


Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2005, 18:21   #11
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Teraz moje trzy grosze. Zaciekawił mnie ten temat, ponieważ mam instant cd/dvd 8 updatowany do 8.3.0.8, za który zapłaciłem ponad dwie stówy. Więc tak, właśnie przed chwilą skopiowałem za pomocą nero 6.6.0.6 płytę z matrixem nagraną w ic i żadnych problemów. Nero zrobił obraz płyty bez kłopotów, nagranie na czystą płytkę również. Teraz spróbuję wrzucić pliki pdi do virtuala i zgrać na twardziela. Dam znać, czy były jakieś problemy.
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2005, 14:06   #12
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No i próbowałem zgrać z virtuala na twardziela i dupa. Kompletne zmulenie kompa, dwa voby zgrywały się ok. 1 godz. więc dałem sobie spokój.
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2005, 14:31   #13
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
polecam PDI2Iso albo jeszcze lepiej PDITool i wyciągnąć to w trybie files na pojedyńcze pliki
Ewentualnie można od razu w IC zapisywac do vob zamiast pdi.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2005, 15:35   #14
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Ewentualnie można od razu w IC zapisywac do vob zamiast pdi.
Można i tak, tylko zastanawiam się jaki jest sens zapisywania do vob.

Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.