Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.09.2005, 16:05   #1
Ryżu
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.04.2005
Posty: 25
Ryżu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question dzwięk jest za szybko

mam problem co mam zrobić ponieważ zrobiłem film i jest dzwięk szybszy niż film co mam zrobić jaki program urzyć?? pomocy !!!!
Ryżu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.09.2005, 17:23   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Za szybki tzn. zaczyna się za wcześnie, czy jest inny fps dźwięku i jest totalnie rozsynchronizowany?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2006, 11:07   #3
dayus
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.03.2004
Posty: 55
dayus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No właśnie, jak sprawdzic ile FPSów ma ściezka dzwiękowa ?
dayus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2006, 12:41   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie sprawdzisz tego, gdyż FPS nie jest parametram ścieżki audio. Jest parametrem bardzo pośrednim - tylko w sensie długości i dopasowania - ponieważ ścieżkę robi się pod konkretne FPS ale tego FPS nie zapisuje się w ścieżce...

Zerknij tutaj:http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=32695

Będziesz mógł namacalnie ocenić czy masz właściwą ścieżkę...
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2006, 14:25   #5
dayus
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.03.2004
Posty: 55
dayus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To rozumiem,ze jesli zgrywalem sciezke z pliku avi 25fpsów, to ta sciezka tez bedzie miala 25fpsów?
Jeśli tak,to powyższy temat mi nie pomoze, zostało mi tylko przesuniecie dzwieku podczas authoringu.
WIemze by jakis program,ktory automatycznie w nazwie pliku podaje wartosć ms, o która nalezy przesunac dzwiek, co to było ?

Sciezke zgrywalem do WAVE VirtualDubem,ale okazalo sie,ze on ja zapsial jako mp3(zawsze tak robi), czy to jest jakas rożnica, jeśli mam juz to przekonwertowane do mp2?
dayus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2006, 14:33   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to może poczytaj to:

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=56600

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2006, 18:51   #7
dayus
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.03.2004
Posty: 55
dayus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
U mnie przesuniecie nie jest takie same na poczatku jak i koncu.
Zrodlowy plik avi-divx miał 25fpsów. DVD, które chce stworzyć, tez bedzie miało 25fpsów(PAL). Wydaje mi sie,ze ściezka audio, ktora zgralem Virtualdubem i przekonwertowalem do mp2(BeSweet) tez bedzie pod film 25fpsów.

Ale przesuniecie i tak nei jest takei same
Czym to zrobic? Doauthoringuuzywam DVDMaestro.
dayus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2006, 12:15   #8
krzynek1
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 25
krzynek1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Skoro źródłowe avi czyli obraz i dźwięk pozostają bez zmian frameratu to załaduj obraz do VD, dalej dodaj strumień audio wcześniej wydzielony i skorzystaj z funkcji audio/video interleave gdzie dopasujesz przesunięcie dźwięku

Dopiero po tym przekonwertuj sobie na format jaki chcesz
krzynek1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2006, 12:23   #9
dayus
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.03.2004
Posty: 55
dayus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
I znów rozmuksowywać....? ALe i tak nei wazne, już sobie poradzilem, winny był uszkodzony plik avi-divx, poniewaz w środku filmu, dzwięk był za późno o 10sek. Caly 60sek kawalek zamienilem na ciszę i nastepnie dodalem już dobry dzwiek i teraz jest wszystko OK.
dayus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2006, 21:38   #10
300FraYda
Bywalec
 
Avatar użytkownika 300FraYda
 
Data rejestracji: 02.12.2004
Posty: 66
300FraYda zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jesli chodzi o sprawdzanie delay audio w divx przy dvd ripach skutecznym programem ktory ci to pokaze jest avi mux sciagniesz go stad szukaj w dziale download. Najnowsza wersja TFM umozliwia bezproblemowe i poprawne zmuxowanie dzwieku z obrazem dzieki funkcji Delay AC3 Audio
300FraYda jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.