Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.01.2005, 17:54   #1
Alescico
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Posty: 9
Alescico w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Edycja filmu na DVD

Proszę o wyjaśnienie niezrozumiałego dla mnie przypadku. Zgrany Kartą TV Winfast Experst film z TV na dysk skompresowany do formatu mpeg-2 (good guality) zajmuje 3,70 GB.Kompresowanie do formatu mpeg 2 następuje podczas zgrywania na dysk. Zapisany jest pod nazwą Video CVBS. Ten sam film przerobiony na DVD (pliki VIDEO.TS i AUDIO.TS) programem Ulead Video Studio 7 zajmuje już 5,54 GB. Nie mieści się więc na płycie DVD. Zaznaczam, że ten film w TV zajmuje 100 minut tak samo jak na oryginalnej płytce DVD sprzedawanej w sklepach. Jak to zjawisko wytłumaczyć? Używam nagrywarki Liteon 812 i NERO 6.6
Pozdrawiam wszystkich czytających ten post i życzę SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU
Alescico jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.01.2005, 18:11   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
edytujesz plik mpeg2 w uleadzie i potem kodujesz go ponownie do mpeg2,
dobrze byloby, gdyby ulead video studio pozwalal na zapis "nieruszanych" fragmentow filmu bez powtornej kompresji, nie pamietam czy ten soft ma taka funkcje

kompilacja dvd zajmuje 5.54GB poniewaz jej na to pozwalasz, nalezy ustawic odpowiedni bitrate przy kodowaniu, jego wartosc wynika z dlugosci filmu i pojemnosci plytki oraz formatu i wielkosci sciezki dzwiekowej
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2005, 20:58   #3
Alescico
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Posty: 9
Alescico w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za poradę. Problem jest taki, że ja nie zanjduje w Ulead opcji kompresji. Film kompresuje podczas zgrywania z tv i we wspomninej karcie winfast mam 3 możliwości kompresji w mpeg 2 tj. normal quality, good quality i optimal quality. Odpowiadają im bitrate, kolejno: 3000, 4000, 6000 kbps. Żadnych innych możliwości kompresji ani w tej karcie ani w Ulead nie znajduję.
Alescico jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2005, 12:19   #4
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
-

w uledzie jest taka możliwość zmiany kąpresji podejrzewam ze przy zgrywaniu kartą do mpg2 brite jest ustawione na 6000 a w uledzie masz ustawione 8000 i stąd ta różnica ja jak zgrywam katą to zgrywam trzyste avi i jest ok a póżniej robie to w uledzie media pro 7 w ustawieniach zaznaczam format dvd 6000britów i jest ok uled korzysta z kodeka sony polecam inny dorzucić
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2005, 14:13   #5
Alescico
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Posty: 9
Alescico w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ikar39
Dzieki za b. dobre naprowadzenie mnie na temat. Wydrukowałem całą instrukcję Uleada (po angielsku) i już wstepnie znalazłem ustawianie bitrate przy zgrywaniu z kamery cyfrowej. Tutj rzeczywiście program zaleca bitrate 8000. Chyba musi gdzieś być opisana zasada ustalania bitrate przy edytowaniu na DVD filmu zgranego z TV. Mam nadzieję, że znajdę.
Przepraszam, czy ten program ...pro jest płatny? Uleada otrzymałem przy zakupie nagrywarki i nic dodatkowo nie płaciłem.
Pozdrawiam
Alescico jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.