Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.01.2009, 20:10   #1
Dahag
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Dahag
 
Data rejestracji: 30.03.2004
Lokalizacja: North 53°09'10" East 23°05'25"
Posty: 23
Dahag w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Edycja klatek Voba

Witam

Od wczoraj już tak siedzę i kombinuje nad taką wizją: Mam 2 filmy DVD zgrane na dysk. Każdy z nich zajmuje około 7GB czyli klasycznie. Po pozbyciu się wszelkich dodatków itp film waży przeciętnie 3GB. Mój popaprany mózg przetworzył tą informację tak : aha skoro mieści sie na 1 DVD to zostawiamy menu i pozbywamy sie reszty. No i nie byłoby problemu gdyby nie fakt że samo menu jest tak kosmicznie rozbudowane, że nawet nie miałem czasu go całego przejrzeć (wystarczy rzec, że samych VTS'ów jest 24). Zabrałem sie do roboty jednak w toku ewolucji pierwotnej myśli ubzdurałem sobie, że zrobie na jednej DVD-DL kopie 2 filmów na raz z menu wyboru. Idea jest stosunkowo prosta. Zrobić menu w DVD Maestro (lub innym programem - jakieś idee ?) a potem "przekierowanie" do oryginalnych menu filmów. Jednak jak już wyżej wspomniałem te "oryginalne" menu są skomplikowane jak kobieta i wyjdzie mi szybciej zrobienie nowych; z tymże chciałbym wykożystać ich animacje. Powyciągałem wszystkie sekwencje z oryginalnych vobów i zostawiłem tylko te użyteszne. I w zasadzie ta cała historia prowadzi teraz do jednego pytania.

Jak wyedytować te animacje żeby pozbyć się z nich napisów "Dodatki" etc.

Sam doszedłem do czegoś takiego: VOB>AVI>VirtualDub>Rozkład na klatki>Obróbka ręczna w PS>VirtualDub>AVI>VOB
Jednak metoda ta ma zasadniczą wadę. Jakość jest delikatnie mówiąc niezadowalająca, a dodatkowym problemem jest to, że podczas zamiany VOB>AVI traconych jest kilka ostatnich klatek animacji. Sama Obróbka w PS to nie problem bo animacje nie są dłógie i wystarczy wkleić warstwę maskującą do kolejnych klatek i zapisać.

Królestwo i pół królewny temu kto wskarze mi właściwą drogę.
Dahag jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.01.2009, 20:49   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Hmm, nie ja w tym dziale jestem ekspertem, ale przecież vob to w zasadzie mpeg jest, a takowego też można w virtualdub na klatki rozmontować, bez konwersji na avi.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2009, 21:42   #3
Dahag
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Dahag
 
Data rejestracji: 30.03.2004
Lokalizacja: North 53°09'10" East 23°05'25"
Posty: 23
Dahag w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Też mi sie tak wydawało, jednakże VirtualDub pluje takim błędem po próbie wczytania pliku z zmienionym rozszerzeniem.
Dahag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2009, 22:04   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Połączenie 2 DVD z dodanym menu wyboru można z automatu zrobić w DVD Remake Pro.
Ucina, bo mpeg to wideo z pewnym sposobem kompresji w którym klatki pośrednie są tworzone na podstawie klatki początkowej i końcowej. Nie ma końcowej, to cięte.

IMO gra nie warta świeczki, za duża strata jakości -> kodowanie do avi, zapis bmp, edycja, ponowne kodowanie...

Rozudowane menu? Ale te 24 VTS to usunięcie kilku przycisków w menu głównym tylko...


PS. Ja chyba zacznę banować za ortografię - czytając posty staję się wtórnym analfabetą.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2009, 14:04   #5
Dahag
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Dahag
 
Data rejestracji: 30.03.2004
Lokalizacja: North 53°09'10" East 23°05'25"
Posty: 23
Dahag w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Rozudowane menu? Ale te 24 VTS to usunięcie kilku przycisków w menu głównym tylko...
Wiem, że to jest usunięcie tylko kilku przycisków (konkretnie 2) jednak rozchodzi się głównie o to, że na animacji pozostają ślady po tych przyciskach. I to jest główny problem. Chciałbym wykonać coś takiego jak zaprezentował macnow tyle, że zamiast statycznego menu chce mieć animowane

Z tego artykułu wiem iż jest to prawdopodobnie możliwe, tylko nie wiem jeszcze jak.
Dahag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2009, 16:19   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Dahag Podgląd Wiadomości
Z tego artykułu wiem iż jest to prawdopodobnie możliwe, tylko nie wiem jeszcze jak.
W tym artykule zamieniają menu animowane na statyczne -> wtedy podmiana jednej planszy nie stanowi problemu. Ale jeśli masz animację np. 30 sek to ręczne usuwanie przycisku z 30x25=750 klatek to IMO nie ma sensu.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Edycja oryginalnego menu DVD by macnow macnow DVD-Video 57 13.02.2008 23:55
Problem z dzwiekiem po podzieleniu voba w winavi/filmmachine Oris DVD-Video 7 24.03.2006 20:11
problem z virtualdubem i edycja plikow video fenol DVD-Video 0 05.11.2005 17:06
Edycja nagran na DVD-RAM Matthias Napędy optyczne DVD 0 12.03.2005 18:37
Zmontowanie filmu z pojedynczych klatek... p-a-w-e-l-f DivX, Xvid, Matroska i inne 2 18.08.2003 22:39


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.