Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.07.2011, 14:11   #1
staryczlowiek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.07.2011
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4
staryczlowiek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czym zgrac material analogowy do postaci cyfrowej?

Witam.
Temat ten przewija sie po tym forum w kilku watkach, jednak sa to czasem tematy sprzed ladnych kilku lat. Dlatego chcialbym prosic Was o porade bo jestem w tym laikiem.
Kilkanascie lat temu nagralem sporo materialu jakas analogowa kamerka. Posiada ona wyjscia chinch (czy jak to sie tam pisze) audio i video (audio tylko mono).
Chcialbym "jakos" przegrac to wszystko do postaci cyfrowej. Moze to byc DVD albo jakiekolwiek formaty cyfrowe, z ktorymi juz potem bede mogl sie bawic na kompie.

Doradzcie mi prosze jakim urzadzeniem najlepiej dokonac zgrywania. Czy powinien to byc jakis video grabber, czy moze tuner tv czy zwykla nagrywarka stacjonarna dvd...? Cos zakupic musze, ale nie mam pojecia co najlepiej.
Dodam, ze zalezaloby mi aby to cos, dalo sie podlaczyc do laptopa (USB / FireWire) bo stacjonarny blaszak ma tylko moj syn (pewnie by uzyczyl staremu ojcu ale wolalbym nie utrudniac).

Z gory dziekuje za pomoc.
staryczlowiek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.07.2011, 14:38   #2
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Najprostszym rozwiązaniem jest kupno nagrywarki dvd, ale jeżeli chcesz edytować materiał musisz go zrzucać na kompa obrabiać i znowu konwertować co obniża jakość materiału...
Ja zdecydowałem się na grabbera (dokładniej hybrydę dvb-t + grabber) firmy overmax, lecz wcześniej kupiłem taki tani (~20zł) badziew z allegro który, padł po kilku próbnych nagraniach więc nie polecam.
Jeżeli decydowałbyś się na coś podobnego to raczej bierz coś lepszego, co by się nie denerwować i ewentualnie dokup rozgałęźnik cinch-a i będziesz zgrywał dźwięk z kamerki w dual mono..
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2011, 09:04   #3
staryczlowiek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.07.2011
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4
staryczlowiek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Znalazlem chyba cos takiego na Allegro. Nr aukcji 1688535375. Czy to takie cos?
Jesli tak, to czy da sie tym zgrac obraz do jakiejs przyzwoitej rozdzielczosci a nie takiej jak na slaby telefon kom?

Ostatnio zmieniany przez staryczlowiek : 11.07.2011 o godz. 09:21
staryczlowiek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2011, 11:16   #4
crowbme
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika crowbme
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 110
crowbme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Da się. Wszystko się da . USB 2.0 pozwala na w miarę swobodny transfer z kamerki do komputera w postaci czystego avi. W prawdzie potrzebne ci będzie naprawdę sporo miejsca na dysku, ale podstawowe rzeczy da się zrobić. Niestety trudno jest ocenić samo urządzanie, czy np nie będzie gubić klatek podczas zgrywania, ale należy być dobrej myśli. Poza tym na gubienie klatek ma wpływ wiele innych czynników (praca w tle innych programów, lokalizacja samego zgrywanego materiału na dysk, itp). Aha i nie daj się na kompresowanie w locie zgrywanego materiału do np. mpeg2. Chyba, że nabędziesz sprzętowy koder, w innym przypadku wszystko trzeba robić po zgraniu i montażu materiału programowo. Trochę to trwa, ale "większa pewność" ze wsio będzie jak ma być.
Pozdrawiam
crowbme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2011, 12:03   #5
staryczlowiek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.07.2011
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4
staryczlowiek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez crowbme Podgląd Wiadomości
Da się. Wszystko się da
No wlasnie roznie z tym bywa
Pozyczylem od kumpla jakis tuner tv do blaszaka i wmontowalem do kompa syna, ale sie okazalo, ze nie dalo sie go zainstalowac poprawnie, mimo, ze u kumpla smiga :/
Dlatego szukam innego rozwiazania.
Kupilem przed chwila ten bajer z w/w aukcji. Zobaczymy co z tego wyniknie.
staryczlowiek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2011, 10:21   #6
staryczlowiek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.07.2011
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4
staryczlowiek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zakupiony tuner jakos daje rade. Szalu nie ma z jakoscia ale to raczej wina starych, analogowych nagran. W kazdym razie wszystko dziala i da sie archiwizowac filmy w postaci cyfrowej, a o to mi chodzilo.
staryczlowiek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
W jakim programie zgrac material z DVD krukilis DVD-Video 2 24.06.2010 17:01
czym to zgrac ??? vanzan DVD-Video 4 22.03.2006 15:04
jak najlepiej zgrac material z vhs Stef DVD-Video 2 20.05.2004 09:25
Czym zgrac mp3 do wav? podrezan Off topic 7 28.07.2002 23:42
jak zgrac material DVD na plyte CD pioterek DVD-Video 4 05.06.2002 00:08


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.