Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 22.06.2020, 12:33   #1
pablo996
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.06.2020
Posty: 2
pablo996 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking Edycja Menu DVD, usunięcie ścieżek dzwiękowych oraz dodanie napisów

Witam nie dawno zakupiłem sobie serial Supernatural na DVD od 1 do 13 Sezonu. Pierwszy Sezon posiada tylko polskie napisy ale nie są one dobrze zsynchronizowane. Chciałym od nowa zbudować menu usunąć niepotrzebne ścieżki dzwiękowe, napisy. Przeczytałem wiele artykułów w sieci na takie tematy, większość programów albo nie umiem znaleść albo nie działają poprawnie na win 10. Na początku skopiowałem zawartość płyty na dysk jako obraz ISO programem Clone DVD 7. Następnie programem DVD Decypter wyciągłem osobno każdy odcinek, usunięte sceny oraz intro co wyświetla się na początku zanim pojawi się menu. Programem DVD Remake pro wyciągłem elementy menu (zdjęcia ). Nie wiem jak wyciągnąć muzykę która jest otwarzana w menu głównym oraz podkreślenia gdy się najedzie na element menu. Miałem taki pomysł aby elementy menu w programie graficznym przerobić na język polski, część z nich usunąć i poskładać menu z 4 odcinkami, usuniętymi scenami, jedną lub dwiema ścieżkami dzwiękowymi (rozważam dodanie lektora) oraz napisami do każdego odcinka z funkcją ich włączenia i wyłączenia.
Nie wiem totalnie jak się za to zabrać i jaki program te munu poskładać. Myślałem nad Adobe Encoder. Chciałbym aby na początku było intro a potem menu z muzyką w tle i za pomocą pilota przełączanie na odpowiednie funkcje. Czytałem że program Scenarist ma taką możliwość tylko nie znalazłem działającej wersji pod win 10. Proszę pomóżcie byłbym wdzięczny za jakiś mini poradnik lub cokolwiek żeby pomogło
pablo996 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.06.2020, 20:29   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Mimo najszczerszych chęci nie pomogę, ten format umarł dla mnie już prawie 10 lat temu

Masz w przyklejonych temat o modyfikacji menu DVD, powinno coś przejaśnić - zasadniczo można wprowadzić sporo modyfikacji w istniejącym menu za pomocą tej metody. Sprawdziłem, stary wysłużony Scenarist w wersji 2.7 działa pod win 10, Muxman też daje radę.

Natomiast przy całościowych modyfikacjach jakie planujesz może rzeczywiście lepiej zrobić nowy authoring, pewnie są jakieś nowsze programy od Scenarista, które dadzą radę. Ja oprócz Scenarista bawiłem się jeszcze DVDLab Pro i na tym zakończyłem przygodę z DVD-Video.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.07.2020, 22:08   #3
pablo996
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 22.06.2020
Posty: 2
pablo996 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam po wielu przemyśleniach stwierdziłem że zamiast menu dvd Zrobię menu dla Blu Ray. Nagrać jeden seszon na 1 lub 2 Blu ray. Własne menu z wyborem ścieżki dzwiękowej oraz polskimi napisami. Czytałem na ten temat i przewinął mi się program : multiAVCHD 4.1. Podzielilibyście się swoimi doświadczeniami na temat tego programu lub jakiegoś innego ?? Planuję Menu animowane z zwiastunem, przyciski Play gdzie po kolej będą się otwarzać odcinki jeden po drugim włączenie wyłączenie napisów wybór ściężki dzwiękowej oraz dodatki - sceny usunięte. MOgę prosić o porady jak się za to zabrać ??
pablo996 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2020, 12:15   #4
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Osobiście radziłbym Ci nagrać te odcinki jako dane na BD-R i nie kombinować z menu, gdyż będzie to dużo roboty, efekt niepewny, a i pod względem funkcjonalnym raczej bardziej skomplikowane.

Mając dane, wkładasz płytkę do napędu, wyświetli się lista odcinków i oglądasz co chcesz. Zmiana ścieżki dźwiękowej lub napisów odbywa się z pilota w super prosty sposób. Menu nie jest do niczego potrzebne.

Bawiłem się wiele lat temu, jak sporo osób z naszego forum w robienie i modyfikację menu na DVD i jest to trudniejsze niż się wydaje, na Blu-Ray nawet nikt się za to nie zabiera (jak widać brak tematów). Chyba że chcesz się tego po prostu nauczyć, wtedy ok, walcz
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2020, 16:04   #5
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jakos uciekl mi ten temat, ja robie takie cuda na BD najprosciej to zrobic przy pomocy nero, potem wykonac obraz .iso montujesz w wirtualce i testujesz, metoda kolegi Arepo jest zdecydowanie bardziej pojemna bo definiujuac standard BD zmiescisz w maksie jakies ~3 godziny materialu, gdzie w x265 bedzie zdecydowanie wiecej .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 08.07.2020 o godz. 16:16
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
ścieżek, dodanie, dvd, dzwiękowych, edycja, menu, napisów, oraz, usunięcie

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.