Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 2, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 17.11.2004, 10:44   #31
Adams32
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 90
Adams32 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jest pewien postęp
Otóż udało mi się w końcu uzyskać przyciski, ale tylko te, które były oryginalne. Czyli najpierw wyeksportowałem oryginalne, a potem je zaimportowalem zmieniłem wielkość i pozycje oraz dodałem jeden przycisk więcej.
No, ale nie jest jeszcze różowo bo:
1. kolor przycisku jest inny niż w oryginale, mimo że tablica kolorów jest oryginalna,
2. dodany przycisk nie wyświetla się, mimo że ma na pewno subpicture.

Domyślam się, że należy gdzieś dodać informację na temat nowego przycisku i kolorów. Jeśli chodzi o sam blok tego edytowanego menu, to odpowiednio zmodyfikowałem wszystkie pre command. Tak mi się przynajmniej wydaje. Może trzeba by przyjrzec się jeszcze innym blokom menu i jeszcze gdzieś je zmodyfikować?
Adams32 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.11.2004, 10:00   #32
Adams32
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 90
Adams32 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK, problem rozwiązany
Wszystkie przyciski chodzą. Jeśli ktoś będzie miał potrzebę dodania przycisku służę podpowiedzią (choć nie twierdzę, że za parę miesięcy będę jeszcze pamiętać )
Adams32 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2004, 13:07   #33
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aaaaaaargh!
Tak łatwo się nie wywiniesz ^_^
Wspomóż biednych forumowiczów i spisz już teraz (może artykulik? bo 1stwasp się martwi, że zmonopolizował dział DVD portalu
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2004, 13:44   #34
Adams32
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 90
Adams32 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
IdeJ, ale to ty jesteś guru w tych sprawach, ja jestem zwykłym szaraczkiem.
W dodatku znasz ten problem od podszewki. Jako ułatwienie dodam, że chodziło o 16:9
Adams32 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 11:11   #35
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja?? Guru?? rotfl! Ja tylko podpowiadałem gdzie patrzeć... To Ty rozwiązałeś problem (i było by bardzo miło gdybyś go opisał) ^_^
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2004, 00:10   #36
koks5
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.11.2004
Posty: 3
koks5 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Edycja Oryginalnego Menu,Edycja Oryginalnego Menu... A jak zrobić WŁASNE MENUOD PODSTAWProsze o Pomoc!!! Help... :-)
koks5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2004, 14:07   #37
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najlepiej przyjrzeć się opcjom w posiadanym programie do authoringu. Dla początkujących może dvdauthorGUI (lub inna windowsowa nakładka na dvdauthor'a), TMPGEnc DVD Author, DVD Lab.
Istnieje cień szansy, że yoda.plukwa.net powróci do świata żywych (YUPIIII!!! ) i tym samym pokaże się przewodnik autorstwa Palacza dotyczący DVD Maestro i opisujący między innymi tworzenie menu.

@koks5:
Nie podkradaj tematów! Ten wątek dotyczy edycji menu a nie tworzenia nowych
Zawsze najpierw szukaj (na forum i nie tylko) a potem pytaj Coś niecoś na temat tworzenia DVD na pewno się tu znajdzie.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2004, 14:57   #38
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Aaaaaaargh!
Tak łatwo się nie wywiniesz ^_^
Wspomóż biednych forumowiczów i spisz już teraz (może artykulik? bo 1stwasp się martwi, że zmonopolizował dział DVD portalu
Hi, hi, hi...
Trochę może podpadnę Moderatorom, za ten off topic... , mam nadzieję, że nie wyrzucą mnie za to z Forum...
Ale chciałbym każdego gorąco namawiać (przyłączając się do głosu Idej-a) żeby w miarę możliwości skreślił parę słów gdy warto i podzielił się swoimi spostrzeżeniami, metodami, itp. w szerszym gronie...
Będę miał mniejsze zmartwienie ^_^
Pozdrawiam!!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 01:29   #39
Slavekx
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 138
Slavekx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez przemo_one
sorry ze wygrzebuje ten topic ale szukam czegos na forum


przeczytalem troszke i az tak bardzo na menu mi nie zalezy

ja jak pale dvd to poprostu wyrzucam menu biore jedno audio i napisy polskie koniec
UWIEEELBIAM takich "chirurgów" - amputować rączki, nóżki i zostawić same brzuszki! .
Kilka razy miałem "przyjemność" kopiować dla siebie takie kadłubki. Czytałem gdzieś jeszcze o wycinaniu końcowych napisów, które dużo zajmują . Zwolennikom takich "metod kopiowania" proponuję usuwanie z filmów "zbędnych" scen a z koncertów nieciekawych ich zdaniem utworów. Tą metodą całą trylogię "Władcy Pierścieni" można w formie videoclip-ów zmieścić na jednym CD
P.S.
Ufff... Z tych nerwów zapomniałem podziękować autorowi artykułu za pożyteczną pracę . Jeśli przegrywam jakiś n.p. koncert, to zachowuję oczywiście wszystko (łącznie z dodatkami i wszystkimi strumieniami dźwięku), dzieląc całość w jakiś logiczny sposób na dwie płytki. Czasem sam koncert mieści się (z ew. minimalną kompresją - 5 do 10%) na jednej a wszelkie dodatki na drugiej płytce. Często jednak, przy długich koncertach, muszę dokonać podziału (koncertu) a dodatki są na obydwu DVD.
Kiedyś, gdy producenci płyt DL opamiętają się z cenami, będę mógł zgrać dany tytuł na jeden DVD w oryginalnym kształcie, nie zaś okaleczony "kadłubek".

Ostatnio zmieniany przez Slavekx : 11.04.2005 o godz. 01:55
Slavekx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 02:21   #40
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Slavekx
UWIEEELBIAM takich "chirurgów"
No cóż, niektórzy nie dorośli jeszcze do DVD... mam wielu znajomych którzy nie rozumieja, że każda kompresja materiału video wiąże się ze stratami na jakości. Kilka razy mnie pytali czy nie da się 3 części filmu zmieścić na jednym dysku...
Tak samo ludzie mają problem ze zrozumieniem, że divx(xvid) nie ma praktycznie ostrości w porownaniu do DVD... wg mnie to tego się nie da oglądać wogóle... niektórym wystarcza że widać zarys postaci, żeby bylo coś słychać i już jest extra...

Polecam próbki filmów wysokiej rozdzielczości DivXHD http://www.divx.com/hd/ lub WMVHD http://www.wmvhd.com/, po obejrzeniu ich, bedziecie patrzec na DVD z obrzydzeniem... ze wogole szczegółów nie widac
__________________
LITE-ON LDW-401S (ES0M)
NEC ND-2500A@2510A (2.F9)
PIONEER DVR-109 (8.40)
PIONEER DVR-111@111L (8.29)
LG GGW-H20L (YL05)
macnow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 12:39   #41
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Slavekx
[COLOR=Black]UWIEEELBIAM takich "chirurgów" - amputować rączki, nóżki i zostawić same brzuszki! .
Kilka razy miałem "przyjemność" kopiować dla siebie takie kadłubki. Czytałem gdzieś jeszcze o wycinaniu końcowych napisów, które dużo zajmują . Zwolennikom takich "metod kopiowania" proponuję usuwanie z filmów "zbędnych" scen a z koncertów nieciekawych ich zdaniem utworów. Tą metodą całą trylogię "Władcy Pierścieni" można w formie videoclip-ów zmieścić na jednym CD
...
Wiesz to wszystko zależy od osoby, która kopiuje...

Dla przykładu podam Ci rozszerzoną wydania Władcy Pierścieni, gdzie napisy końcowe zajmuja 1GB (jeden giga bajt) miejsca i trwaja pół godziny...
Rozumiem, że z wypiekami na twarzy je oglądałeś i przeczytałeś każdą linijkę od początku do końca bo były tak porywające??

dodatkowo uwielbiasz czytac po hebrajsku i byc może nawet słuchać...

Co do dotatków się nie wypowiadam stanowczo choć w 99% procentach filmów moim zdaniem zwiększają one tylko objętość dysku, a w pozostałym procencie są do obejrzenia raz...

Menu lubię oglądać... szczególnie te dobrze wykonane są pewna sztuką i tutaj taki post i metoda jaką zaprezentował kolega macnow staje się bardzo uzyteczna...

Ja osobiscie jestem przciwnikim kopiowania wszystkiego jak leci, zostawiam tylko to z czego absolutnie korzystam.
Nawet jak dyski DL będa ogólnie dostępne i tak to co wywalam teraz będę wywalał i potem...

To moje podejscie jest oczywiście...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 01:48   #42
Slavekx
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 138
Slavekx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
Wiesz to wszystko zależy od osoby, która kopiuje...

Dla przykładu podam Ci rozszerzoną wydania Władcy Pierścieni, gdzie napisy końcowe zajmuja 1GB (jeden giga bajt) miejsca i trwaja

pół godziny...
Rozumiem, że z wypiekami na twarzy je oglądałeś i przeczytałeś każdą linijkę od początku do końca bo były tak

porywające??
Czy napisy są nieme?
Nawet jeśli tak, to często interesuje mnie, kto robił kostiumy, scenografię, muzykę, więc tu raczej się nie zgodzimy - ja napisy zostawiam.

Cytat:
dodatkowo uwielbiasz czytac po hebrajsku i byc może nawet słuchać...
Napisy oczywiście zostawiam tylko te, które mnie interesują, choć zysk żaden. Pisząc "strumienie audio", miałem na myśli nie lektora, tylko muzykę (PCM stereo, AC3 czy DTS). W przypadku dubbingu, czasem jako ciekawostkę można zostawić jakiś "egzotyczny", ale to już kwestia gustów i kaprysu.

Cytat:
Co do dotatków się nie wypowiadam stanowczo choć w 99% procentach filmów moim zdaniem zwiększają one tylko objętość dysku, a w

pozostałym procencie są do obejrzenia raz...
To też kwestia indywidualna.
W przypadku koncertów niema zastosowania i jako przykład mogę podać "Rammstein - Live Aus Berlin", gdzie 3 kawałki można oglądać w trybie 6-u kamer (+ oczywiście, inne materiały).

Cytat:
Menu lubię oglądać... szczególnie te dobrze wykonane są pewna sztuką i tutaj taki post i metoda jaką zaprezentował kolega macnow

staje się bardzo uzyteczna...

Ja osobiscie jestem przciwnikim kopiowania wszystkiego jak leci, zostawiam tylko to z czego absolutnie korzystam.
Nawet jak dyski DL będa ogólnie dostępne i tak to co wywalam teraz będę wywalał i potem...

To moje podejscie jest oczywiście...

Pozdrawiam!
To, co piszę, też jest tylko moim podejsciem.
Pozdrawiam!
Slavekx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 09:56   #43
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Zgadzam sie ze Slawekxem - napisy we wladcy zostawilem, bo pomimo iz ostatnie 1 minut to lista fanklubowiczow z calego swiata, to wypatrzylem tam 2ch kumpli! Z reszta studia zobowiazuja mnie do uwaznego czytania napisow koncowych. Co do sciezek audio to z reguly wyrzucam, ale ozstawiam zawsze oryginalny dd 5.1, polski lektor/dubbing i jezeli jest oryginalny DTS (ten pomruk basu ). Co do napisow to nigdy ich nie ruszam bo zysk jest z znikomy (1-3mb/sciezke napisow), a nuz kiedys mi sie przydadza!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2005, 17:03   #44
Pietruch
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.09.2004
Posty: 3
Pietruch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moze powroce do pierwotnego watku..

Przerabiam menu wstawiajac nowe przyciski w mniejsce starych jednak zatrzymalem sie w punkcie przerabiania do m2v poniewaz po przerobieniu w okolicy przyciskow (przedewszystkim pod nimi) pojawiaja sie makrobloki Prosze o rade jak nie dopuscic zeby powstaly w czasie kompresji

Zalaczam screeny.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Edycja oryginalnego menu DVD by macnow-menu3.jpg   Edycja oryginalnego menu DVD by macnow-menu3.m2v.jpg  
Pietruch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 21:34   #45
slawek999
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2004
Posty: 3
slawek999 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dopiero zaczęłem "bawić" się edycją menu DVD, więc może mój problem jest banalny ale nie wiem jak sobie z nim poradzić. Po wyedytowaniu GIMP-em klatki "wyciągniętej" MenuEditem z "cella" menu (zmianie nazwy napisów) i zapisaniu jej jako plik formatu *bmp skompresowałem go następnie przy użyciu TMPGEnc do formatu *.m2v. Po dokonaniu kompresji nastąpiło bardzo znaczące obniżenie jakości tej klatki w porównaniu z klatką oryginalną (przed edycją) mimo, że wcześniej, po edycji GIMP-em, zapisałem ją jako plik 24 bitowy. Co zrobić, aby wyedytowana klatka menu w formacie formatu *.m2v była w zbliżonej jakości jak oryginalna (nie chciałbym, by podczas oglądania gotowego filmu było widać tak znaczną różnicę jakości)? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale film, którego menu próbuję edytować, jest w formacie NTSC.
slawek999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.