Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 2, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 21.07.2005, 21:50   #46
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Polecam nowa o wiele lepsza metodę... narazie link do opisu po angielsku, w wolnym czasie moze przetlumacze:

http://dvdguides.netgeekhosting.com/guides/edit_menu/

No i polecam swietny program do zabawy z DVD:
http://www.videohelp.com/~r0lZ/pgcedit/index.html
__________________
LITE-ON LDW-401S (ES0M)
NEC ND-2500A@2510A (2.F9)
PIONEER DVR-109 (8.40)
PIONEER DVR-111@111L (8.29)
LG GGW-H20L (YL05)
macnow jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.03.2006, 13:02   #47
menel_28
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.09.2003
Posty: 1
menel_28 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=macnow]Edycja oryginalnego menu DVD by macnow

Hmmm tylko czemu wynikowa bitmapa jest beznadziejnej jakosci ?? Czym to jest spowodowane no i mam 2 pytanie to dziala jak sie nie zmiania nic po najechaniu myszka na przycisk np zmienia sie kursor, a co nalezy uczynic jak sie zmienia podwietlenie napisu ?? Pozdraiwam menel
menel_28 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 14:04   #48
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wynika to ze sposobu kodowania. Swego czasu 1stwasp zasugerował, żeby do kodowania tych bitmap zastosować Scenarista - i nie powiem, efekt jest dużo lepszy, nie ma żadnych makrobloków w kodowanej bitmapie.

Zmiana podświetlenia to zupełnie inna bajka. Szukaj na forum wątków z NuMenu.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2006, 23:44   #49
fytypy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2005
Posty: 1
fytypy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jezeli chcesz podwyzszyc jakosc obrazu jaki otrzymujesz z bitmapy badz jpa zakladajac ze uzywasz TMPGEnc Plus powinienes zmienic sugerowane ustawienia na:
- w profilu wybrac: Main Profil & High Level
- bitrate CBR lub 2pass VBR i wpisac tam takie jakie ma oryginalne menu zazwyczaj jest to okolo 30 000
fytypy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2006, 18:59   #50
azrael_tear
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2006
Posty: 1
azrael_tear w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja mam nastepujące pytanie:
Mam wszystkie odcinki StarGate SG1 na CD w DIVX. Postanowiłem sobie nagraćje na DVD. Jako że mam drukarke CANON IP4200 to moge wydrukowac okładki. Jednak pomyslałem też o czymś innym. A mianowicie o przerobieniu takowych (DIVX'ów) na format DVD oraz dorzucenie MENU. Można powiedzieć że udało mi sie to w 100%. Użyłem do tego celu programu VSOConvertXToDVD. Stworzył mi płyte ładną DVD-VIDEO ze zintegrowanymi napisami i prostym MENU. I to własnie jest problem ... to menu może i jest funkcjonalne ale jakoś nie spełnia wogóle moich oczekiwań. W związku z tym chciałem wyedytować to Menu. Bardzo pomocny okazał się sposób opisany powyżej (troche trwalo nim skapowałem o co biega ale jakos to poszło). Jednak mam kilka pytań bo nie wszystko wyszło tak jak powinno. A mianowicie:

- oryginalne Menu (te zrobione przez VSO) polegało na tym że były nazwy trzech odcinków obok których były kwadraciki oznaczające aktualnie wybraną pozycję ... proste, skuteczne ale jednak czegoś tu brakuje

- po zmianie Menu wyzej opisanym sposobem (miedzy innymi dodałem inne nazwy tytułów i inną czcionkę) stracily mi się owe kwadraty i niestety podczas odtwarzania nie mam pojecia która pozycja jest zaznaczona. W jaki sposób zrobic to by było to widoczne

- Kolejna sprawa to mała róznica w edycji ... mianowicie u mnie Menu znajduje sie w pliku VIDEO_TS.VOB a nie jak to jest w przykładzie ... VTS_01_0.VOB którego to pliku nie mam wogóle ....
azrael_tear jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2006, 19:05   #51
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powinieneś użyć jakiegoś programu do Authoringu, w którym można zaprojektować własne menu od podstaw... bo nie zalezy ci na jakiejs konkretnej z góry narzuconej strukturze
__________________
LITE-ON LDW-401S (ES0M)
NEC ND-2500A@2510A (2.F9)
PIONEER DVR-109 (8.40)
PIONEER DVR-111@111L (8.29)
LG GGW-H20L (YL05)
macnow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2006, 20:33   #52
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez azrael_tear
- oryginalne Menu (te zrobione przez VSO) polegało na tym że były nazwy trzech odcinków obok których były kwadraciki oznaczające aktualnie wybraną pozycję ... proste, skuteczne ale jednak czegoś tu brakuje
Podpisy można też edytować - najprościej rozłożyć menu na części za pomocą Numenu4U + Scenarist, podmienić planszę subtitli i ponownie złożyć w/w programami.

Cytat:
Napisany przez azrael_tear
- po zmianie Menu wyzej opisanym sposobem (miedzy innymi dodałem inne nazwy tytułów i inną czcionkę) stracily mi się owe kwadraty i niestety podczas odtwarzania nie mam pojecia która pozycja jest zaznaczona. W jaki sposób zrobic to by było to widoczne
Musiałeś przesunąć/zmienić rozmiar przycisków menu tak, że nie obejmują już subtitli. Musisz przywrócić ich położenie/rozmiary lub zmienić obrazek podpisów.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2007, 17:12   #53
Tupac
Bywalec
 
Avatar użytkownika Tupac
 
Data rejestracji: 11.02.2006
Posty: 28
Tupac zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ktos wie gdzie mozna znalezc dzialajaca /z wrzuconymi screenshotami/ wersje tego swietnego turtoriala?
Tupac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2007, 17:14   #54
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pewnie nie ma...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2007, 20:58   #55
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Uda***322;o mi si***281; odtworzy***263; zaginione w akcji obrazki z poradnika

Mam nadziej***281;, ***380;e wszystko jest OK. Jakby kto***347; testowa***322; - niech podzieli si***281; uwagami...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2007, 21:41   #56
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Świetny poradnik, wypróbowałem wszystko fajnie działa ale dla takiego lajkonika jak ja przydałoby się trochę łopatologii. Problem miałem przy kompresji do formatu *.m2v przy pomocy TMPGEnc. Ponieważ staram się precyzyjnie trzymać tego rodzaju poradników więc profil ustawiłem na DVD PAL mimo że film miałem w NTSC i w efekcie grafika odpowiadająca przyciskom poprzestawiała się troszkę w pionie. Po skorygowaniu ustawienia na DVD NTSC wszystko wróciło do normy.
Bardzo pomocny materiał, wielkie dzięki dla autora.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2008, 21:59   #57
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Udało mi się odtworzyć zaginione w akcji obrazki z poradnika

Mam nadzieję, że wszystko jest OK. Jakby ktoś testował - niech podzieli się uwagami...
Dzięki za "odtworzenie", niesamowite... zupełnie jak moje...
serwer niestety zniknął... coż mineły prawie 4 lata...
takie rzeczy się zdarzają...

...jak macie ochotę na "więcej" to zapraszam do lektury innego poradnika mojego autorstwa:
PgcEdit - Darmowy konkurent DVDReMake

Pozdrawiam
__________________
LITE-ON LDW-401S (ES0M)
NEC ND-2500A@2510A (2.F9)
PIONEER DVR-109 (8.40)
PIONEER DVR-111@111L (8.29)
LG GGW-H20L (YL05)
macnow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2008, 00:55   #58
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez macnow Podgląd Wiadomości
Dzi***281;ki za "odtworzenie", niesamowite... zupe***322;nie jak moje...
Stara***322;em si***281; Pami***281;ta***322;em, ***380;e screeny by***322;y z Armagedona, a reszt***281; pr***243;bowa***322;em dopasowa***263; do tekstu... Niestety bez oryginalnych zdj***281;***263; musia***322;em te***380; wprowadzi***263; drobne modyfikacje do tekstu, ***380;eby tworzy***322; ca***322;o***347;***263; z nowymi obrazkami.

Co do PGCEdit - to raczej opis interfejsu programu, a nie poradnik Oczywi***347;cie program jest ***347;wietny i wart om***243;wienia, ale akurat z nim trzeba by zacz***261;***263; od pocz***261;tku: opis standardu DVD-Video, jak dzia***322;a stacjonarka przy odtwarzaniu + om***243;wienie rejestr***243;w, potem zasady programowania itd, itp. Niez***322;a epopeja...

Bo w sumie opis interfejsu osobom bez podstawowej znajomo***347;ci w/w w niczym nie pomo***380;e, a z kolei osoby orientuj***261;ce si***281; troch***281; tego opisu nie b***281;d***261; potrzebowali.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.