Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.02.2004, 19:01   #1
pagong
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.11.2003
Lokalizacja: Białstok
Posty: 26
pagong w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Film DVD + extras +menu

Witam!!Mam pytanko.Posiadam film na dvd i chciałbym dorobić do niego napisy ale zależy mi żeby nie utracić zawartych na płycie dodatków oraz co za tym idzie menu.Zatem mam pytanie jakie programy wykorzystać żeby takie coś wyszło i ewentualnie porady jak to zrobic.pozdrawiam i z gory dziękuję za pomoc
pagong jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.02.2004, 19:04   #2
pagong
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.11.2003
Lokalizacja: Białstok
Posty: 26
pagong w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
słyszałem coś ostatnio o ifoedit czy da się w ten sposób to zrobić??jesli tak to w jaki sposób?
pagong jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.02.2004, 17:25   #3
bodzio02
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.04.2003
Lokalizacja: Łódz
Posty: 7
bodzio02 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wejdz na www.cobraverde.net
__________________
Bodzio02
bodzio02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2004, 21:43   #4
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ewentualnie link z mojego sig'a
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2004, 12:40   #5
-=iDiDiT=-
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2003
Posty: 15
-=iDiDiT=- zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tutoriale spod linkow sa pomocne ale jesli robisz to pierwszy raz to czeka cie sporo roboty. dla mnie lepszy jest tutorial Jedi choc nie rozwiazuje on wszystkich problemow. najgorsze jest dodanie nowego przycisku do menu. jak to zrobic Jedi nie napisal . jesli menu jest malo skomplikowane mozna bawic sie w ponowny jego authoring. na pewno przyda sie tu menuedit, maestrodvd lub sonic scenarist, photoshop. przy bardziej skomplikowanych menu sprawa jest trudniejsza. zwlaszcza wtedy gdy kawalek, w ktory chcesz wstawic przycisk jest "animowany".

iDDT
-=iDiDiT=- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2004, 14:10   #6
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tutorial o tym jak dodać nowy przycisk do menu raczej nie powstanie. Czemu? Nawigacja na każdej płytce, którą widziałem, jest realizowana zupełnie inaczej. Na każdej z nich sposób wybierania napisów jest inny. Jeśli dokładasz napisy do płytki, która ma już ich spory zestaw to najlepiej po prostu podmienić jedną z istniejących ścieżek napisów. Nie musisz wtedy zagłębiać się w kwestie nawigacji. Wystarczy jedynie podmienić MenuEdit'em Cell-Id z menu (Cell-Id, który wstawiasz nawet nie musi mieć zdefiniowanych żadnych guzików).
W przypadku animowanych menu trudniejsze jest jedynie przygotowanie Cell-Id'a, który chcesz wstawić na miejsce starego. Najczęściej korzystam z VDubMod'a i filtra logo. Całość jest frameservowana do CCE (albo co mi akurat pod mysz wpadnie). Plik m2v/mvp wrzucam do DVDMaestro, kilka sekund generacji i Cell-Id gotowy. hmm... może by to jednak kiedyś opisać? Jak znajdę jakąś ciekawą płytkę z ładnym menu to pewnie zrobię. Zwłaszcza, że w mojej serii tutoriali brakuje opisu NuMenu4U (tych na stronach CDRinfo.pl nie tych z mojej stronki)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2004, 14:32   #7
-=iDiDiT=-
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2003
Posty: 15
-=iDiDiT=- zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Jeśli dokładasz napisy do płytki, która ma już ich spory zestaw to najlepiej po prostu podmienić jedną z istniejących ścieżek napisów.
wlasnie, mam w tej kwesti pytanie. jest sobie film, ktory posiada kilka sub, z ktorych pozostawiam jedynie EN. w miejsce pozostalych wstawiam sub PL (dvdmaestro). kompiluje projekt -> dostaje VTS_01_x.VOB, ktore wstawiam do oryginalnego materialu zamiast tam istniejacych. oprocz VTS_01 film ma jeszcze VTS_02 zawierajacy extra'sy. wydaje mi sie, ze po tak zrobionym authoringu (zamiana istniejacych napisow) film powinien dzialac poprawnie, a nie dziala. nie grzebie nic w menu, tylko zamieniam napisy.
niepoprawne dzialanie objawia sie np. tym, ze podczas szybkiego przewijania film przeskakuje do menu albo 'wiesza sie'.
tak teraz sie zastanawiam czy to przypadkiem nie jest wina tego, ze ma on 3 pgc's

co o tym myslisz? masz jakies pomysly? moze o czym zapomnialem

iDDT
-=iDiDiT=- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2004, 15:43   #8
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zapomniales o tych dwoch pozostalych PGC ^_^ Te małe (kilkunastoklatkowe PGC są wykorzysystywane w nawigacji i ich usunięcie nie jest trywialne o ile w ogóle możliwe).
Jesli w głownym materiale jest więcej niż jedno PGC to odtworzyć taką strukturę można tylko w Scenarist'e (tzn ok -- można to zrobić w DVDMaestro przy pomocy Playlist -- tyle, że ja nie umiem nad tym zupełnie zapanowć -- może Cobra ma w tym większe doświadczenie -- problemem nie jest zrobienie kilku PGC tylko zrobienie tych PGC tak by odpowiadały temu co było oryginalnie na płytce). Opis jak użyć Scenarista i Big3 do tego jest na mojej stronie.
Jak chcesz poeksperymentować to w ReJig'u jest opcja wykreowania vob'ów, w których film jest w konkretnym PGC -- nie bawiłem się tym jednak jeszcze.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.