Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.05.2005, 17:23   #1
tomekkepa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 20
tomekkepa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Film Machine (CCE) VS. TMPGEnc

Siemka, dużo postów przejrzałem ale nie moge sie zdecydować który program wybrać. Jeśli chodzi o Film Machine + CCE to jest ciekawa propozycja i łatwa w obsłudze, jeśli chodzi o TMPGEnc to już troszkę trzeba sie zaznajomić z programem (chyba że DVD2SVCD).

1 pytanie brzmi: którym programem uzyskam lepszą jakość filmu (chyba że inne programy polecacie, ale nie tak żeby robić film 10h)?

2 pytanie: Jak ustawić Film Machine (wybrać CCE czy inny) żeby uzyskać najlepszą jakość?
tomekkepa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.05.2005, 18:54   #2
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. Co do jakości są różne opinie, ale jednak wydaję mi się, że CCE zbiera więcej tych pochlebnych. Osobiście używam The Film Machine z CCE, ale ostatni rok pracowałem na TMPGEnc i też nie narzekałem. Spróbuj przerobić kawałek filmu w obydwu programach i sam porównaj i dokonaj wyboru.
2. Ja w The Film Machine oczywiście używam CCE. W tym programie nie ma nic za bardzo do ustawiania, chyba tylko ilość przebiegów. Ktoś kiedyś mówił (chyba Robs), że dla filmu 1g10m ustawiamy 2 przebiegi i dla każdych 10 minut więcej dajemy więcej o 1 przebieg. Ale z przebiegami można poeksperymentować samemu. Często przerabiam do VCD i daję 2 przebiegi - jakość jest OK.
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.05.2005, 19:12   #3
tomekkepa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 20
tomekkepa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A co z dźwiękiem (gdzieś wyczytałem że dźwięk "jest jak z beczki", może inne kodeki trzeba)? O co chodzi w zakładce "Boost Audio Mode", są tam do wyboru 3 rzeczy: Ligh, DSPGuru i Tera Próbował ktoś z koderami Canopus i Quenc (Jaka jakość w porównaniu z CCE)?
tomekkepa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2005, 15:04   #4
Splif
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Splif
 
Data rejestracji: 03.07.2005
Lokalizacja: Konin
Posty: 8
Splif w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking

A jaki kodek polecacie do osiągnięcia możliwie najlepszej jakości Video CD (mpg1)? Wiadomo, że przy stałym, małym bitrate w tym formacie, w przypadku nie wydajnego kodeka pojawia się dużo artefaktów. Wiekszość wychwala TMPGEnc. A Wy jak sądzicie? Jaki w tym przypadku będzie najlepszy CCE, TMPGEnc, czy może jakiś inny?

Ostatnio zmieniany przez Splif : 03.07.2005 o godz. 15:13
Splif jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2005, 20:20   #5
Slawo-gs
Bywalec
 
Data rejestracji: 31.12.2004
Posty: 43
Slawo-gs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Splif
A jaki kodek polecacie do osiągnięcia możliwie najlepszej jakości Video CD (mpg1)? Wiadomo, że przy stałym, małym bitrate w tym formacie, w przypadku nie wydajnego kodeka pojawia się dużo artefaktów. Wiekszość wychwala TMPGEnc. A Wy jak sądzicie? Jaki w tym przypadku będzie najlepszy CCE, TMPGEnc, czy może jakiś inny?

Według mnie najlepsze rozwiązanie to CCE ustawione na jeden przebieg ale ze zmiennym bitratem ( ewentualnie 2 lub 3 przebiegi ). Porownywałem z TMPGEnc i według mnie CCE jest lepszy, a przy jednym przebiegu również znacznie szybszy. Dużą różnicę jakości daje zmiana z constant bitrate na variable bitrate nawet przy jednym przebiegu.
Slawo-gs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2005, 13:30   #6
Splif
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Splif
 
Data rejestracji: 03.07.2005
Lokalizacja: Konin
Posty: 8
Splif w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zgoda jest lepsza. Ale nie chodzi tu o kodowanie ze zmiennym birate VBR, tylko ze stałym CBR 1150 kB. Tego wymaga sztywna specyfikacja VCD. Co prarda kiedyś z ciekawości próbowałem utworzyć filmik z VBR, lecz na dwóch moich stacjonarnych odtwarzaczach obraz co chwile się zacinał .
Jestem bardzo zadowolony z TMPGEnc'a, ale wypróbuje CCE, skoro jest jeszcze lepszy.
I mam pytanie: którą wersie CCE do kompresji mpg1 mi radziecie, bo jest tego ogrom?

Ostatnio zmieniany przez Splif : 04.07.2005 o godz. 13:32
Splif jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2005, 21:29   #7
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja używam 2.5 i nie narzekam, dobrze mi współpracuje z AviSynthem i The Film machine. A słyszałem że w nowszej wersji mogą być z tym problemy.
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.