Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.06.2004, 19:29   #1
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wyskakiwanie programów do obróbki DVD

Temat nie bardzo przystaje do tego forum, ale własnie tutaj są osoby,które mogą używac tych programów.
Mam problem z kilkoma programami, między innym z IfoEdit 0.95 i 0.96, MenuEdit 2.3.0, DvdReMake 1.46
Uruchomione "pracują" prawidłowo, ale po wczytaniu vob-ów (filmu) po kilkunastu sekundach lub po 1-2 minutach bez szczególnych operacji (tylko przegladanie pozycji tekstowych) wyskakują z nastepujacym komunikatem (lub w załączniku):



Mój system to WinXP Pro + Sp1, karta ATI (wszystkie aktualizacje), procesor AMD Athlon 1800.

Nie wiedzieć czemu, raz czy dwa IfoEdit pracował bez zarzutu.
Ciekawe, że te same programu pod Win 2000 pracują bez najmniejszych problemów.
Inne programy pod WinXp (a mam ich sporo) też nie stwarzaja problemów.

Nie bardzo wiem co może być przyczyną i jak jej szukać. Być może ma to cos wspólnego z obsługą (sterowniki) podglądu plików filmowych.
Pytam bo może ktoś miał juz podobne problemy i znalazł rozwiązanie.
skorpion2k2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.06.2004, 22:31   #2
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mi wyskakuje podobny błąd przy DVDMaestro i też nie mam pojęcia od czego to zależ??
Na początku myślełem że to wina RAM i zmieniłem na nowe(firmowe),niestety to nic nie dało

może ktoś nam pomoże
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.06.2004, 22:33   #3
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ten blad czesto pojawia sie w skutek niestabilnej pracy komputera, czasem malo RAM.

generalnie: upewnij sie czy masz dobry prad, spusc moze troszke procek w biosie, podnies napiecie na RAMie, i zobacz jak bedzie wtedy. zasilacz slabej klasy tez moze powodowac brak stabilnosci systemu.

ja ten blad miewam przy Adobe Premiere Pro, ale jak podnioslem napiecie na RAMie (mam tylko 256 DDRAM 266) to bledy pojawiaja sie rzadziej. generalnie trudno rozwiazac ten problem, kiedys wydawalo mi sie, ze defragmentacja pomaga - poproboj, moze sie uda.
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.06.2004, 22:58   #4
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
ten blad czesto pojawia sie w skutek niestabilnej pracy komputera, czasem malo RAM.
generalnie: upewnij sie czy masz dobry prad, spusc moze troszke procek w biosie, podnies napiecie na RAMie, i zobacz jak bedzie wtedy. zasilacz slabej klasy tez moze powodowac brak stabilnosci systemu.
Być może i tu jest problem - muszę spróbować tego, ale przecież na tym samym sprzęcie wszystko chodzi idealnie z Windows 2000 (nawiasem mówiąc na 99% Windows 2000 chodzi mi ciągle bez problemów, a Win XP co jakiś czas robi niespodzianki).
Ramu ma ~500 MB. Wiele programów może pracować równocześnie i nie ma z tym problemów. System jest raczej doszlifowany.
Co jest wspólnego w podanych programach
Dzięki za rady, jutro potestuję jeszcze.
skorpion2k2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 11:59   #5
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdź pamięć. www.memtest.org na pewno się przyda. Spróbuj też uruchamiać programy w trybie zgodności z ktorąś ze starszych wersji Windows - dość często to pomaga.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 20:33   #6
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Sprawdź pamięć. www.memtest.org na pewno się przyda. Spróbuj też uruchamiać programy w trybie zgodności z ktorąś ze starszych wersji Windows - dość często to pomaga.
Sprawdzę i to (dziękuję).
Następny program wyskakujacy to VOBrator (w Win2000 bez problemu) - te wszystkie programy muszą korzystać z jakiejś biblioteki, która właśnie w WinXP nie jest odpowiednia.
Darmowe programy do wyświetlania vob-ów muszą korzystać z sytemowego dll-a, jakiego? (a może to zły trop).
Bardziej zaawansowane programy jak DVD-Maestro, Elby-ClonyDVD, itp chodzą bez problemów.
Pozdrawiam wszystkich.
skorpion2k2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 15:53   #7
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na Vobratora wymuszenie trybu zgodności pomaga na pewno (no chyba, że próbujesz wczytać do niego VOBy prosto z płytki -- VOBrator nie ma wbudowanych żadnych algorytmów typu DeCSS)
Większość programów (IfoEdit, MenuEdit itp itd) korzysta z filtrów (nawet nie wiem czy to dobre słowo) instalowanych przez programowe odtwarzacze (PowerDVD, WinDVD). Spróbuj go przeinstalować. Może pomoże.
(DVD Maestro korzysta wyłącznie z Ravisent CinemaPlayer a Elby ma pewnie własne stąd zero kłopotów z nimi)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 21:59   #8
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję ideJ.
Wymuszenie trybu zgodności dla programu DVDReMake pomogło. Ciekawe, że przy zgodności z Win 2000 nie zadziałało, ale przy wymuszeniu zgodnosci z Win98 pomogło. Muszę przetestować pozostałe programy, trochę to potrwa bo bywało, że program wyskakiwał dopiero po kilku minutach.
Jednak DVDReMake już pracuje pewnie i stabilnie.
O IfoEdit znalazłem wzmiankę, że źle pracuje w WinXP - rekomendują usilnie używanie tego programu w Win2000.
Pozdrawiam
skorpion2k2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2004, 08:35   #9
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
...O IfoEdit znalazłem wzmiankę, że źle pracuje w WinXP - rekomendują usilnie używanie tego programu w Win2000...
a mógłbyś podać gdzie znalazłeś tą wzmiankę
tak z czystej ciekawości... bo mi pod XP działa stabilnie jak na zadnym innym systemie... Wydaje mi się wciąż że masz jakiś problem z instalacją XP bo wszystkie programy o których piszesz działają u mnie bez żadnych trybów zgodności, itp... XP Pro PL...
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2004, 09:05   #10
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
a mógłbyś podać gdzie znalazłeś tą wzmiankę
tak z czystej ciekawości... bo mi pod XP działa stabilnie jak na zadnym innym systemie...
http://www.afterdawn.com/software/vi...ls/ifoedit.cfm
skorpion2k2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2004, 09:30   #11
Copart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Copart
 
Data rejestracji: 04.05.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 76
Copart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja takie tabliczki oglądałem przy Ulead Video Studio 7, Ulead Movie Factory 3 oraz przy Gordian Knot
System oczywiście XP
__________________
Pozdrawiam
Copart
Copart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2004, 13:06   #12
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Dzieki! - szkoda tylko, ze napisali, ze w ich odczuciu tak sie dzieje ale juz nie napisali co sie konkretnie dzieje itd... Ja w swoich projektach korzystam glownie z IfoEdit i nigdy nic mu nie bylo - moze to dlatego ze mam intela, diabli wiedza. Wiekszosc takich programow jast pisanych pod intela, a niektore nawet w sposob jawny maja to napisane na stronie producenta...
Poza tym to jest pierwsza taka opinia z ktora sie spotkalem... i doprawdy nie wiem na ile miarodajna (dlatego, że nie piszą co się konkretnie dzieje...)
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.