Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.03.2006, 07:25   #1
Krzysztof_toruń
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 4
Krzysztof_toruń w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
"Filmowanie" zdjęć

Witam,
O robieniu filmów DVD jako pokazów zdjęć wątek na tym forum już jest - zresztą to dość prosta sprawa, a programów do tego dużo. Poszukuję możliwości robienia bardziej zaawansowanych prezentacji zdjęć - dokładnie chodzi mi o możliwość pokazywania zdjęć z płynnym "przechodzeniem" np. z całego kadru do jego fragmentów (z założeniem że zdjęcie jest dużej rozdzielczości) lub z wybranego fragmentu do pełnego kadru (płynny zoom) względnie też o zrobienie efektu "filmowania" fragmentów zdjęcia. W znanych mi programach (Magix "Zdjęcia na CD&DVD4", Ulead Media Studio pro 8, Ulead Video Studio 9) wstawiane zdjęcia mają niezmienny kadr. Wprawdzie w "Studio pro" można osiągnąć przejście z całego kadru do fragmentu (lub na odwrót), ale kiedy wstawia się zdjęcie na timeline, to automatycznie przeskalowuje się do rozdzielczości filmowej, czyli np. 720x576 pix. - wtedy efekt zoom-u na nim, do wybranego fragmentu, sprawia, że ten fragment jest jakościowo kiepski (z powodu zmniejszenia rozdzielczości całego zdjęcia). Czy ktoś zechce mi pomóc? Będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Krzysztof_toruń jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.03.2006, 07:53   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Proponuje przerzucić sie na MS Power Point-a i wypalac prezentacje na DVD - wtedy osiągniesz to co chcesz...

Na DVD Video nie ma mozliwosci wykonania czegos z rozdzielczością większa od 720x576...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 09:06   #3
Krzysztof_toruń
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 4
Krzysztof_toruń w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję. Zaraz po opisaniu problemu na forum przyszła mi do głowy pewna myśl i - jak się okazało - trafna. W ulead media studio pro 8 można jednak zrobić tak, że płynne skalowanie zdjęcia np. z całego kadru do wybranego fragmentu nie spowoduje, że ten fragment będzie skalowany od rozdzielczości z timeline (czyli od 720x576), ale po wejściu we właściwości któregoś z efektów "moving path" trzeba po wybraniu fragmentu, do którego ma być "najazd" z pełnego kadru, w okienka szerokości i wysokości wpisać rozdzielczość wstawionego obrazka (w moim przypadku fotka ma rozmiar 2560x1920). I choć wynikowy plik video będzie w rozdzielczości 720x576, to fragmenty zdjęć, do których odbył się "najazd" z pełnego kadru nie będą pochodną tej rozdzielczości (a więc marnej jakości), a pochodną rozdzielczości oryginalnej zdjęcia. Sprawdziłem to już na ekranie tv - fragmenty zdjęć mają dobrze widoczne szczegóły.
Pozdrawiam
Krzysztof_toruń jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 09:25   #4
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Krzysztof_toruń
Witam,
O robieniu filmów DVD jako pokazów zdjęć wątek na tym forum już jest - zresztą to dość prosta sprawa, a programów do tego dużo. Poszukuję możliwości robienia bardziej zaawansowanych prezentacji zdjęć - dokładnie chodzi mi o możliwość pokazywania zdjęć z płynnym "przechodzeniem" np. z całego kadru do jego fragmentów (z założeniem że zdjęcie jest dużej rozdzielczości) lub z wybranego fragmentu do pełnego kadru (płynny zoom) względnie też o zrobienie efektu "filmowania" fragmentów zdjęcia. W znanych mi programach (Magix "Zdjęcia na CD&DVD4", Ulead Media Studio pro 8, Ulead Video Studio 9) wstawiane zdjęcia mają niezmienny kadr. Wprawdzie w "Studio pro" można osiągnąć przejście z całego kadru do fragmentu (lub na odwrót), ale kiedy wstawia się zdjęcie na timeline, to automatycznie przeskalowuje się do rozdzielczości filmowej, czyli np. 720x576 pix. - wtedy efekt zoom-u na nim, do wybranego fragmentu, sprawia, że ten fragment jest jakościowo kiepski (z powodu zmniejszenia rozdzielczości całego zdjęcia). Czy ktoś zechce mi pomóc? Będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Myślę, że do Twoich celów przydatny będzie Canopus Imaginate , który pozwala na dowolne manipulowanie zdjęciami: płynny zoom, panscan, przejścia itp.
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 09:51   #5
Krzysztof_toruń
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 4
Krzysztof_toruń w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję. Faktycznie ten program jest jak znalazł do "filmowania" zdjęć, ale cena mnie trochę zszokowała - 999 zł to trochę dużo, zwłaszcza do celów hobbystycznych.
Pozdrawiam.
Krzysztof_toruń jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 11:12   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wszystko to prawda, tyle, że na koniec i tak wszystko będzie 720x576, choć przy zastosowaniu zaawansowanych algorytmów przetwarzania pewnie efekt tych powiększeń i przejść będzie lepszy niż przy prostym skalowaniu.

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2006, 18:01   #7
Krzysztof_toruń
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 4
Krzysztof_toruń w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chciałbym bardzo podziękować koledze "slawekb" - ten Canopus Imaginate 2.0 to faktycznie rewelacyjny program do "ożywiania" zdjęć. Bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, a jego największą zaletą jest to, że skalowanie fotek jest płynne jak smarowanie chlebka masłem. W Ulead Media Studio pro trzeba napracować się przy tego rodzaju "filmowaniu" zdjęć znacznie bardziej, a przy tym efekty są dużo gorsze - nie ma tej "maślanej" płynności, bo występuje "drżenie". To jest to czego szukałem. Adminowi forum też dziękuję - za rady, ale przede wszystkim za to, że dzięki jego forum dowiedziałem się o istnieniu potrzebnego mi programu. Od wiedzy o istnienieniu do wejścia w "posiadanie", przy dużych chęciach, droga nie jest długa i zbytnio skomplikowana.
Pozdrawiam wszystkich entuzjastów montażu i obróbki video.
Krzysztof_toruń jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.