Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.12.2005, 19:15   #1
żabka
Nowy,niedoswiadczony
 
Data rejestracji: 26.12.2005
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 8
żabka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation FilmYYY AVI na DVD

Witam!!! Mam nadzieje, ze trafilem z moim problemem na odpowiedni podrozdzial forum. Wiec do rzeczy
Kilka dni temu przyszedl mi do glowy nastepujacy pomysl : zredukowac kolekcje plyt i wypalic filmy (AVI,DivX,itp.) na plytkach DVD. Niby nic trudnego, a jednak,bo... chce aby na kazdej plytce DVD byly po 4 (ew.3) filmy i jeszcze menu, ktore da mi mozliwosc wyboru filmu, ktory chce odtwarzac. Jako, ze krazki te mialy byc odtwarzane na stacjonarnym odtwarzaczu (oprocz PC) filmy przerobilem na format .mpg (przy uzyciu TMPGEnc) i "wkleilem" w nie napisy (przy uzyciu VirtualDub). Tak otrzymane pliki wrzucilem do programu DVDStyler, dodalem menu i program stworzyl mi obraz plyty z 4 filmami (plik typu .iso) Do tej pory, mimo pewnych utrudnien, wszystko bylo OK. Plik .iso wypalilem przy pomocy CDBurnerXP Pro 3, ale niestety wtrakcie wypalania wyskoczyl blad i plytka do wyrzucenia. Wypalilem ow plik .iso programem Nero - to samo, plytka do kosza :/ Gdzie tkwi blad? Czyzby bylo nie mozliwe zapisanie tylu filmow na krazku DVD (sumarycznie po przerobieniu na .mpg zajmuja 3.8 GB)? :\ Nie zalezy mi na super jakosci, chce poprostu zeby filmy mozna bylo odtworzyc na stacjonarnym DVD (oprocz PC) i zeby bylo menu wyboru. Przejrzalem juz mnostwo forow, instrukcji, ale nie znalazlem wyczerpujacej i pelnej informacji na ten temat. Pomozcie, bo zal mi czasu na bezcelowe proby i kasy na kolejne krazki Pozdrawiam!
__________________
ŻABKA
żabka jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.12.2005, 20:03   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
a że tak zapytam to jakie to dvd stacjonarne ?? może ma obsługe DiviX Xvid i nie cza przerabiać do mpg
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2005, 20:15   #3
żabka
Nowy,niedoswiadczony
 
Data rejestracji: 26.12.2005
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 8
żabka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bez przesady, az taki zielony (jak zaba) nie jestem Jest to DVD firmy S..Y, odtwarza DVD,VCD, ale nie DivX czy AVi.
Jesli ktos chce mi zaproponowac uzycie programu TMPGEnc DVD Author to tez dziekuje, gdyz wlasnie z niego skorzystalem i 4 plytka poszla sie... a postepowalem wg instrukcji ktora znalazlem tu na forum :/
Co prawda wyskoczyl blad, ze pliki sa za duze (te filmy ktore dodawalem) ale napisano ze mozna to zlekcewazyc. Jak widac nie do konca
Jest to wogole mozliwe
Pozdrawiam!
__________________
ŻABKA
żabka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2005, 15:42   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
1. Opisz jeszcze raz kolejność wykonywanych czynności przy konwersji - trochę mi nie pasuje to co napisałeś.

2. Nie wypalaj bezpośrednio z programów do kodowania, tylko zapisz strukturę DVD na dysku i to potestuj. Wczytaj np. do programu DVD Remake, wyłapuje błędy struktury i jest w stanie je poprawić.

3. Spróbuj wypalić w Nero strukturę DVD jako DVD-Video, a nie z pliku obrazu. Jeśli są z nią jakieś problemy, to Nero będzie się 'burzył'. Jeśli nie zgłosi błędów, a wysypie się w trakcie nagrywania, to nie są to problemy ze strukturą tylko raczej z samym procesem nagrywania. Inne rzeczy na DVD palone są OK?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.