Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.09.2005, 17:26   #1
KeaonSIX
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika KeaonSIX
 
Data rejestracji: 15.09.2005
Posty: 3
KeaonSIX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
BIG Problem z napisami

Mam duzy problem z napisami .
Postanowielm umiescic 3 czesc "Jak rozpetalem II wojne swiatowa" na 1 krazku DVD. Przekonwertowalem Dvix'y ( według instrukcji CobraVerde- rozdzielilem dvix na avi i wav transkoding na mpg i ac3 napisy sciagnolem z netu). W DVDMaestro polaczylem pojedyncze czesci filmu i po kompilacji dostalem 3 filmy dvd (po 1.4Gb kazdy). Jak otwieram to w dowolnym playerze DvD wszystko jest ladnie, pieknie obraz panoramiczny, dzwiek dolby 2 i napisy. Problem pojawia sie gdy chce to upakowac na 1 DVD. Uzywam TMPGEnc DVD Author 1.6 wklejam 3 tracki ustawiam chaptery tworze menu i kompiluje. No i teraz odpalam w playerze dvd ( w powerdvd i windvd platinum 7) jest wszystko tak jak zrobilem tylko w czasie filmu NIE SA wyswietlane NAPISY ( w playerze opcja wlaczenia napisow jest nieaktywna )!!??
ps. chodzilo mi o to zeby napisy byly wtopione na stale w film ( w czasie kiedy kolesie w filmie mowia w innych jezykach ). Czy moge to jeszcze jakos naprawic bez koniecznosci ponownego rozkladania materialu dvd na czesci pierwsze.
Mam juz tylko na dysku 3 czesci filmu w oddzielnych katalogach (material dvd w katalogach audio_ts i video_ts). Za pomoc z gory dziekuje !!
KeaonSIX jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.09.2005, 18:34   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie możesz. TMPGEnc nie obsługuje napisów i dość skutecznie 'ograbia' voby ze ścieżki dialogowej.
Swoją drogą to trochę dziwnie to robiłeś. W Maestro mogłeś przecież wszystkie 3 części powiązać w całość i dodać menu. Po co ten ruch z oddzielnymi filmami i TMPGEnc?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 18:43   #3
KeaonSIX
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika KeaonSIX
 
Data rejestracji: 15.09.2005
Posty: 3
KeaonSIX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thx za szybką odpowiedz.
Moge prosci o mala instrukcje jak to zorbic w dvd maestro ( albo linka ). Tylko pewnie bede potrzebowal filmu avi i dziweku ac3 ( ale to najwyzej wyjme z voba).
Mam nadzieje ze nie miales na mysli polaczenia 3 czesci w jedna tak ze film pierwszy sie konczy i zaczyna 2. Chodzi mi o to ze sa 3 filmy i po wlozeniu plytki otwiera sie menu z wyborem czesci. Tak to sobie wyobrazalem.

A mam jeszcze jeden pomysl. Zcalenie pliku filmowego z napisami na stale ( tak zeby byl sam avi z napisami w sordku np. za pomoca AVIMux_GUI <-- jeszcze nie probowalem ) wtedy w dvd maestro wrzucic mu tylko avi i ac3 polaczyc w voba i pozniej polaczyc 3 czesci jak robilem poprzednio ? Logicznie myslac powinno wypalic.
Ps. troche dziwnie to moglem to zrobic bo to jest moj pierwszy film dvix --> dvd wiec jestem "zilony w tym temacie" a;e troche na forum juz poczytalem.

Ostatnio zmieniany przez KeaonSIX : 15.09.2005 o godz. 18:48
KeaonSIX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 20:49   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie avi, tylko m2v, ale to też wyjmiesz z voba

Jak zrobić? Kliknij prawym klawiszem na Movies po lewej stronie i wybierz Add new movie (x2) i wrzuć do tych nowych pozostałe 2 części. To w jaki sposób będą wyświetlane części zależy od sposobu organizacji menu i ustawień na zakładce Connections, jakie ustalisz dla filmu. Poklikaj prawym na zakładce Connections, szybko złapiesz o co chodzi.

Swoją drogą odpowiada ci jakość obrazu tych 5 godzin filmu skompresowanego na 4,3GB?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2005, 07:46   #5
KeaonSIX
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika KeaonSIX
 
Data rejestracji: 15.09.2005
Posty: 3
KeaonSIX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzieki jak juz na samym poczatku mi poleciles dvdmaestro od razu wziolem sie do pracy i tak wlasnie zrobilem ( add movies i zabawa w menu). Wszystko gra. Jezeli chodzi o jakosc to wiadmomo trzy filmy na 1 dvd. Mi nie przeszkadza (w koncu stara ale jara polska komedia obraz w dvix tez nie jest szalowy nawet niby dzwiek mam w dolby 2 wiec nie jest zle ) dla mnie liczy sie niepowtarzalny klimat tej komedi i o to mi glownie chodzilo.
Jeszcze raz wielkie dzieki za szybka pomoc.
KeaonSIX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.