Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.11.2010, 11:16   #1
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation HLI buffer - tajemniczy błąd scenarist w menu...

Witam!

Mam problem ze scenarzystą. Wykonałem rozłożenie płyty DVD za pomocą DVD Reauthor. Całość została zaimportowana do scenarista. Nic nie ruszając, próbuje wykonać ponowny muxing do DVD. Pojawia się błąd przy pliku odpowiedzialnym za menu:
Kod:
Info	Preparing to multiplex track "m01_v002x002-t".
Info	Creating Multiplexer info for VOB "C:\FILM\mux_data\\FILM-m01_v002x002-t_t.vob".
Info	Encoding subpicture "C:\FILM\VTS_01\Menu\m01_v002c001_20.bmp"
Info	Encoding subpicture "C:\FILM\VTS_01\Menu\m01_v002c002_20.bmp"
Info	Multiplexing VOB "C:\FILM\mux_data\\FILM-m01_v002x002-t_t.vob".
Info	Multiplexing VOB Main Stream
Error	  Interval between HLI at 00:00:01;00 and previous one is too short against HLI buffer
Error	dvd_mux : DoMux Multiplexing Error
Error	Terminated Multiplexing (FILM-m01_v002x002-t_t.vob).
Error	 Multiplex is failed.
Error	Multiplexing failed, Track "m01_v002x002-t"
Szukałem co to za błąd na doom9.org, ale nie ma tam specjalnie dużo informacji. Poza tym nie mam pojęcia czego szukać u siebie w projekcie, aby wyeliminować ten błąd.

Jak wygląda 'm01_v002x002-t' ?
Otóż są tam dwie sceny statyczne jako jeden plik m2v. Istnieją dwa podświetlenia jako napisy. Obie sceny mają równo 1 klatkę. Całość to długość dwóch klatek. A wygląda to tak:

Niby wszystko ok, bo długość pojedynczej sceny to minimum 1 klatka i są one identyczne (różni się tylko wyświetlany obraz). Więc o co chodzi z tym buforem??
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.11.2010, 11:24   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Scenarist ma swoje fobie

Błąd bufora HLI z tego co zrozumiałem, wynika z niezachowania minimalnej odległości pomiędzy kolejnymi podpisami, co w tym przypadku raczej nie da się obejść (albo nie wiem jak). Trzeba może spróbować innego podejścia? Po co rozkładasz menu? Chcesz coś w nim zmienić?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2010, 09:53   #3
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to szkoda. Zawsze w ten sposób rozkładam DVD, bo mam dostęp i do filmu głównego i do menu. W menu dodaje przycisk "Polish" w menu z audio

Tak czy inaczej trzeba było w tym przypadku skorzystać w NuMenu, bo ten programik każdą scenkę w menu daje do osobnej ścieżki, dlatego też potem da się to skompilować Jest to metoda bardziej pracochłonna, ale da się to zrobić. Oczywiście audio do filmu dokładam rozkładając DVD wg schematu Big3+ z doom9.org
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2010, 10:15   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spróbuj może jeszcze przy okazji zamiast Reauthor'a użyć Scenaid'a - pamiętam, że miałem jakieś z nim problemy, a Scenaid sobie z tym poradził. Ale też nigdy nie rozkładam menu. Jeśli potrzebuję jakieś drobne zmiany w menu, to korzystam z PGCEdit, czasem z DVD Remake i NuMenu.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2010, 10:51   #5
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mylisz zadania Scenaida używa się nie do menu, lecz do tytułów, w tym m.in. film główny. Menu w tym czasie odpoczywa nienaruszone w innym katalogu. Tak to robi DoFast4U Całość pracy z menu opiera się na NuMenu i Scenarzyscie tylko.
Ja uwielbiam rozkładać menu, bo w większości spotykam się z animowanym menu, które trzeba zmienić...
A z tym filmem już sobie poradziłem tak jak napisałem wyżej
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2010, 11:19   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mxm Podgląd Wiadomości
Mylisz zadania Scenaida używa się nie do menu, lecz do tytułów, w tym m.in. film główny. Menu w tym czasie odpoczywa nienaruszone w innym katalogu. Tak to robi DoFast4U Całość pracy z menu opiera się na NuMenu i Scenarzyscie tylko.
My bad Oczywiście pomyliłem Reauthora z Reauthoristem, który był używany w metodzie Big3. Reauthorist wywalał błędy i dlatego polecałem Scenaid'a i metodę Big3 new.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Edycja oryginalnego menu DVD by macnow macnow DVD-Video 57 13.02.2008 23:55
start z menu aresek DVD-Video 5 30.05.2007 15:36
start filmu Nightmare DVD-Video 6 06.10.2006 22:04
Jaki Tv Yarozelsky Off topic 24 09.05.2005 09:44
błąd w scenarist maxxis DVD-Video 5 03.01.2005 13:12


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.