Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.10.2004, 08:02   #1
ewasik
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.11.2003
Lokalizacja: Mazowsze
Posty: 45
ewasik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Instant Copy robi za duży plik wynikowy 4,40!

5 razy probowalam i za kazdym razem wynik 4,40 lub 4,38. W żadnym razie na płyte to nie wejdzie. Nie da się też przyciąć żadnym programem typu shrink.Pierwszy raz mam taką sytuację,że IC uparcie daje taki wynik, mimo ustawień na 4,31 lub 4,34.Sprawa dotyczy materiału wyjściowego 6,8 Gb.Czy cos sie da zrobic?
ewasik jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.10.2004, 09:12   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a skad wiesz, ze na plyte nie wejdzie?
probowales to nagrac?
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2004, 12:48   #3
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja tak miałem po zainstalowaniu jakiejś poprawki do IC.
Gdzieś możesz znaleźć programik "IC hidden settings", gdzie możesz zmienić wielkość pliku i inne rzeczy.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2004, 15:18   #4
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak, rzeczywiście wszystko zależy od wersji jakiej używałaś. HiddenSettingEditor działa na wersji 7 ale juz przy 8 tylko do 8.0.5, powyzej juz nie. Natomiast po małej korekcie w rejestrze, dostepny jest tam z kolei PowerToys, który równiez posiada podobne opcje co HSE.
Reasumując najpierw proponowałbym ustawic w IC mniejszą wartość pliku końcowego, powiedzmy na 4.2GB i sprawdź co Ci wyjdzie.

Cytat:
Napisany przez ewasik
Nie da się też przyciąć żadnym programem typu shrink
W jakiej postaci/formacie próbowałaś załadować to do shrinka, jako .pdi, wirtualnie .iso, czy jako pojedyncze pliki vob itd.?
__________________
pozdrawiam Robs

Ostatnio zmieniany przez Robs : 27.10.2004 o godz. 15:31
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2004, 16:38   #5
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Tak, rzeczywiście wszystko zależy od wersji jakiej używałaś. HiddenSettingEditor działa na wersji 7 ale juz przy 8 tylko do 8.0.5, powyzej juz nie. Natomiast po małej korekcie w rejestrze, dostepny jest tam z kolei PowerToys, który równiez posiada podobne opcje co HSE.
Reasumując najpierw proponowałbym ustawic w IC mniejszą wartość pliku końcowego, powiedzmy na 4.2GB i sprawdź co Ci wyjdzie.
Dziwne, używam najnowszej wersji IC (tak mi się przynajmniej wydaje) i za pomocą HSE bardzo ładnie i prawie idealnie udało mi się w kilku ostatnich przypadkach trafić w wielkość pliku wynikowego.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2004, 17:03   #6
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez paput2000
Dziwne, używam najnowszej wersji IC (tak mi się przynajmniej wydaje) i za pomocą HSE bardzo ładnie i prawie idealnie udało mi się w kilku ostatnich przypadkach trafić w wielkość pliku wynikowego.
Więc albo to nie jest wersja najnowsza, albo trafiłes w zadana wielkość ale nie przy pomocy HSE
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2004, 17:42   #7
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Więc albo to nie jest wersja najnowsza, albo trafiłes w zadana wielkość ale nie przy pomocy HSE
Hmm, używam IC z Update 8.3.0.8 - gdy nie używałem HSE, to plik wynikowy był przynajmniej o 0,5 Gb nietrafiony. W aktywowanych PowerTools nic nie grzebałem.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.10.2004, 07:40   #8
ewasik
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.11.2003
Lokalizacja: Mazowsze
Posty: 45
ewasik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Tak, rzeczywiście wszystko zależy od wersji jakiej używałaś. HiddenSettingEditor działa na wersji 7 ale juz przy 8 tylko do 8.0.5, powyzej juz nie. Natomiast po małej korekcie w rejestrze, dostepny jest tam z kolei PowerToys, który równiez posiada podobne opcje co HSE.
Reasumując najpierw proponowałbym ustawic w IC mniejszą wartość pliku końcowego, powiedzmy na 4.2GB i sprawdź co Ci wyjdzie.

Pomimo ustawiania HSE nigdy nie trafiałam idealnie z wynikiem ale było to bardzo zbliżone.Wiec mialam wrażenie ze HSE troche steruje IC.Wersja IC to rzeczywiscie 8.
W kazdym razie po zaniżeniu do 4 Gb udalo mi sie uzyskać idealny wynik 4,34Gb!

W jakiej postaci/formacie próbowałaś załadować to do shrinka, jako .pdi, wirtualnie .iso, czy jako pojedyncze pliki vob itd.?
Po zakonczeniu pracy w IC zawsze montuje obraz pdi na wirualny napęd żeby podejrzec jak wyszło i w takiej postaci probowalam zaladować to do Shrinka i innych programów ale żaden nie ładuje.
ewasik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.10.2004, 14:24   #9
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ewasik
Po zakonczeniu pracy w IC zawsze montuje obraz pdi na wirualny napęd żeby podejrzec jak wyszło i w takiej postaci probowalam zaladować to do Shrinka i innych programów ale żaden nie ładuje.
Kiedys gdzies o tym pisałem, to taka przypadłość IC,
w każdym razie da się to załadować do shrinka, ale nie w postaci .pdi, jeśli dobrze pamiętam powinno pójść w ISO, musiałabyś zmienić za pomocą np. PDI2ISO lub PDITool (chyba też potrafi).
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 08:03   #10
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie chce tworzyc nowego tematu - bo to by nie mialo sensu - podepne sie pod ten, bo chyba wydaje sie byc on najblizszy problemowi (tyle ze w druga strone)

Otoz. Mam film o wielkosci wejsciowej 5.13GB. Za pomoca IC (updatowanego do v8.3.0.8) z icrse ustawionym jak na zrzucie (patrz: zalacznik) wychodzi mi ostatecznie film o wielkosci 4.22GB. Przy czym przy ustawieniu suwaka "DVD-5 Destination Size" na 4.8GB, wielkosc pliku wynikowego nie ulega zmianie... nadal 4.22. W akcie desperacji ustawilem Destination Size na 5GB. Zero zmian Pytanie moje jest takie... co moze byc tego przyczyna?? Czy pozostale ustawienia (analiza w procentach itd) moga miec na to wplyw?? Jesli ktos zna odpowiedz to bede wdzieczny za podzielenie sie tym ze mna. Fakt ze 4.22 to juz calkiem niezly wynik, bo przeciez niewiele mi tam miejsca jeszcze zostalo (>200MB) ale to zawsze cos
Dodam jeszcze ze gdy zmniejsze Destination Size na 4GB to faktycznie koncowy wynik jest mniejszy (tak wiec sam suwak dziala )
Co to moze byc?

Pozdrawiam

artoor
Dołączone obrazki
File Type: png ICRSE.png (96.6 KB, 146 oglądane)
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 08:09   #11
Copart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Copart
 
Data rejestracji: 03.05.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 76
Copart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ech, miałem dokładnie to samo co poprzednik. Za to właśnie nie cierpię Instant Copy.

@Robs - efektu pracy IC nie da sie załadować do Shrinka pod żadna postacią, przynajmniej mnie sie to nie udało. Za każdym razem melduje coś o nieprawidłowej nawigacji (nie pamiętam dokładnie co)
__________________
Pozdrawiam
Copart
Copart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 11:07   #12
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Copart
efektu pracy IC nie da sie załadować do Shrinka pod żadna postacią, przynajmniej mnie sie to nie udało. Za każdym razem melduje coś o nieprawidłowej nawigacji (nie pamiętam dokładnie co)
Nie żeby się czepiał, ale po co skompresowany materiął przez IC chcesz ładować jeszcze od Shrinka? Czy nie lepiej go odrazu nagrać na płytkę?

Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 12:38   #13
atraxy
bywalec
 
Avatar użytkownika atraxy
 
Data rejestracji: 19.09.2004
Posty: 12
atraxy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
albo inaczej

Cytat:
Napisany przez Copart
Ech, miałem dokładnie to samo co poprzednik. Za to właśnie nie cierpię Instant Copy.

@Robs - efektu pracy IC nie da sie załadować do Shrinka pod żadna postacią, przynajmniej mnie sie to nie udało. Za każdym razem melduje coś o nieprawidłowej nawigacji (nie pamiętam dokładnie co)
Witam
Co do błędu pliku wynikowego Instant Copy.
Po ekstrakcji pliku .pdi do .vob najlepiej załadować film do DVD ReMake.Programik ten naprawi niezgodność jaką niektórzy zaobserwowali.A później pójdzie już we wszystkich programach.U mnie to działa
atraxy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 13:38   #14
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez atraxy
Witam
Co do błędu pliku wynikowego Instant Copy.
Po ekstrakcji pliku .pdi do .vob najlepiej załadować film do DVD ReMake.Programik ten naprawi niezgodność jaką niektórzy zaobserwowali.A później pójdzie już we wszystkich programach.U mnie to działa
atraxy... dla Ciebie Jestes wielki!! Faktycznie Twoj patent dziala!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.