Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.01.2005, 20:03   #1
seboss90
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.01.2005
Posty: 2
seboss90 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak nagrac plik powyzej 2 GB w ISO?

Nagrałem 100 minutowy film z karty DVB zajmuje on 4,1 GB i gdy próbowałem go nagrać na płytę DVD to pojawił się komunikat, że rozmiar pliku jest większy niż 2 GB i nie można go nagrać w standardzie ISO aby zapisać duży plik użyj systemy plików UDF. Nagrałem wiec płytkę w standardzie UDF, gdy próbowałem ją odtworzyć w nagrywarce lub DVD ROMIE to było wszystko ok., ale gdy włożyłem płytę do stacjonarnego odtwarzacza DVD to nie odczytał jej. Jak wcześniej nagrywałem krótsze filmy w standardzie ISO to bez problemu były odczytywane na stacjonarnym dvd. Co mam zrobić aby nagrać 4 gb plik i został on odtworzony w stacjonarnym odtwarzaczu dvd ?
seboss90 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.01.2005, 23:55   #2
fit
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.08.2004
Posty: 28
fit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mysle ze masz na HDD partycją FAT - 2GB to ograniczenie wielkosci pliku na FAcie - moze potzrebujesz partycji NTFS?
fit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 00:16   #3
mantar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika mantar
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 89
mantar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja zrozumiałem ze plik 4.1 jest juz na dysku wiec musi być NTFS juz i to nie to.
mantar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 10:39   #4
Dombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 23
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z plikiem jest następujący standard ISO CD/DVD a co za tym idzie system plików CDFS(DVDFS) jest w dużej mierze oparty na systemie plików FAT co ogranicza wielkość jednego pliku do 2GB. Jedynym sposobem na nagranie większych plików na płytce DVD jest użycie zamiast standardu ISO standardu UDF czyli zapisu pakietowego a następnie finalizacja płytki z wymuszeniem zgodności ze standardem ISO (odpowienia opcja jest np. w programi DirectCD). Można też nagrać taką płytkę Nero Burning ROM wybierając typ płyty DVD-UDF.
P.S.
Polecam zajrzeć do PC World Komputer z ostatniego kwartału 2004 (dokładnego numeru nie pamiętam) tam jest opisany ten problem i sposób jego obejścia.

Ostatnio zmieniany przez Dombel : 19.01.2005 o godz. 10:42
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 21:35   #5
jaszczur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 15
jaszczur w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. A jak zrobić ISO DVD pod WIN98? Shrink dzieli mi to na kilka plików i ni cholery nie wiem jak to później wypalić na DVD.
jaszczur jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 14:23   #6
Dombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 23
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez jaszczur
Witam. A jak zrobić ISO DVD pod WIN98? Shrink dzieli mi to na kilka plików i ni cholery nie wiem jak to później wypalić na DVD.
Jeżeli to są vob'y to nie powinno być problemu (shrink podzieli ci materiał na pliki o największym możliwym rozmiarze - koło 2 GB) a odtwarzacz będzie czytał po kolei pliki - odsyłam do artykułów poświęconych strukturze płyt DVD na cdrinfo.

Jeżeli choidzi o robienie obrazów pow 2 GB na WIN98 to zapomnij o bólu FAT32 nie pozwala na pliki większe niż 2024MB. Można to obejść instalując NT/2000/XP lub jakąś odmianę Linucha.

Pozdro.
__________________
"...Naturą człowieka jest bunt. Bunt przeciwko ludziom, rzeczom, wszelkiej istocie.."
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 14:45   #7
jaszczur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 15
jaszczur w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki za info.
Pozdrawiam
jaszczur jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.