Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.10.2003, 18:33   #1
klosz007
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.10.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 36
klosz007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Jak nagrać plik .vob na płycie CD-R tak, żeby można je było odtworzyć na DVD ?

Witam,

To jest mój pierwszy post na tym formum a więc sorry jeśli pytanie jest głupie ale nie udało mi się wyszukać żadnego wątku który odpowiadał by na moje pytanie.

Mam 4 pliki .vob - są to demka możliwości Dolby Digital - kiedyś były dość "popularne". Chciałbym je nagrać na płytę CD-R (nie mam nagrywarki DVD ale pliki są na tyle nieduże że spokojnie wchodzą na CD-R) tak, żeby dało się je obejrzeć na stacjonarnym odtwarzaczu DVD (dotąd mogłem obejrzeć je tylko w PowerDVD, pracującym w trybie "file").
Jak to zrobić (jakim programem) i czy w ogóle jest to możliwe bez nagrywarki DVD ?

Pozdrawiam,
Zbyszek
klosz007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.10.2003, 18:51   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jest to możliwe, blizej zwie się to miniDVD, a to czy Twój odtwarzacz stacjonarny się z tym upora to już inna kwestia (nadmienie że mniejsza część to potrafi).
Jeśli masz już gotową pełną kompilację DVD (czyli z IFO i BUP) nie ma problemu, wybierasz którąś z metod nagrywania opisaną wyżej w "Przyklejonych".
Jeśli masz same Voby, musisz wcześniej dokonać authoringu, softu jest dużo do wyboru, mozesz nawet zrobić to darmowym IfoEditem, wczesniej "wyciągając" z vobów audio (VobEditem).
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2003, 17:33   #3
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Jak nagrać plik .vob na płycie CD-R tak, żeby można je było odtworzyć na DVD ?

Cytat:
klosz007 napisa***322;(a)
Witam,

To jest mój pierwszy post na tym formum a więc sorry jeśli pytanie jest głupie ale nie udało mi się wyszukać żadnego wątku który odpowiadał by na moje pytanie.

Mam 4 pliki .vob - są to demka możliwości Dolby Digital - kiedyś były dość "popularne". Chciałbym je nagrać na płytę CD-R (nie mam nagrywarki DVD ale pliki są na tyle nieduże że spokojnie wchodzą na CD-R) tak, żeby dało się je obejrzeć na stacjonarnym odtwarzaczu DVD (dotąd mogłem obejrzeć je tylko w PowerDVD, pracującym w trybie "file").
Jak to zrobić (jakim programem) i czy w ogóle jest to możliwe bez nagrywarki DVD ?

Pozdrawiam,
Zbyszek
Kolega dobrze napisal ze malo ktory stacjonarny DVD da sobie rade ,zrobilem taki miniDVD i sprawdzilem na 15 DVD tylko dwa daly rade i to nie calkiem dobrze.problem polega ze taki CD w srodku musi sie ostro krecic aby zaspokoic bitrate aniestety wiekszosc kreci sie bardzo wolno. Tak ze miniDVD dla odtwarzacza stacjonarnego to raczej nie trafiony pomysl. Robilem to na WinOnCd 6.0 DVD z tym ze dzwiek musialem przekonwertowac bo AC3 nie pojdzie na miniDVD.
Entrapment jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2003, 18:03   #4
klosz007
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.10.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 36
klosz007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Jak nagrać plik .vob na płycie CD-R tak, żeby można je było odtworzyć na DVD ?

Cytat:
Entrapment napisa***322;(a)
Kolega dobrze napisal ze malo ktory stacjonarny DVD da sobie rade ,zrobilem taki miniDVD i sprawdzilem na 15 DVD tylko dwa daly rade i to nie calkiem dobrze.problem polega ze taki CD w srodku musi sie ostro krecic aby zaspokoic bitrate aniestety wiekszosc kreci sie bardzo wolno. Tak ze miniDVD dla odtwarzacza stacjonarnego to raczej nie trafiony pomysl. Robilem to na WinOnCd 6.0 DVD z tym ze dzwiek musialem przekonwertowac bo AC3 nie pojdzie na miniDVD.
To by się wszystko zgadzało:
1. zrobiłem mały mastering tych plików za pomcą vobedit'a i ifoedit'a. A potem nagrałem miniDVD za pomocą Nero.
2. taka płytka w ogóle nie chodzi w moim stacjonoarnym Philipsie DVD-712 (wykrywa ją jako VCD a potem zgłasza błąd)
3. płytka chodzi w combo DVD LG w pececie i nawet jest dźwięk (AC3) odtwarzany jako stereo ale za diabła nie chce działać jeśli wyjście audio ustawię na SPDIF - obraz odtwarza się 3x szybciej niż powinien a podłączony do wyjścia karty amplituner wariuje - jakby dźwięk był przerywany (odtwarzacz to PowerDVD 5.0).

Pozdrawiam,
Zbyszek
klosz007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2003, 00:51   #5
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Re: Re: Jak nagrać plik .vob na płycie CD-R tak, żeby można je było odtworzyć na DVD ?

Cytat:
klosz007 napisa***322;(a)
To by się wszystko zgadzało:
1. zrobiłem mały mastering tych plików za pomcą vobedit'a i ifoedit'a. A potem nagrałem miniDVD za pomocą Nero.
2. taka płytka w ogóle nie chodzi w moim stacjonoarnym Philipsie DVD-712 (wykrywa ją jako VCD a potem zgłasza błąd)
3. płytka chodzi w combo DVD LG w pececie i nawet jest dźwięk (AC3) odtwarzany jako stereo ale za diabła nie chce działać jeśli wyjście audio ustawię na SPDIF - obraz odtwarza się 3x szybciej niż powinien a podłączony do wyjścia karty amplituner wariuje - jakby dźwięk był przerywany (odtwarzacz to PowerDVD 5.0).

Pozdrawiam,
Zbyszek
Okazuje sie ze jednak moze byc AC3 na miniDVD, zalezy to od DVD stacjonarnego . Philips DVD 625;634;640;726;728;731 i 737 pieknie odtwarzaja miniDVD.
Nie sprawdzalem tego ale wystarczy nagrac zwykly CD z plikami vob bez authoringu i pieknie graja. Tyle wyczytalem jutro sprawdze jak to wyglada w praniu.
pozd.
Entrapment jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2003, 02:25   #6
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
tu jest ciekawa strona

http://www.nerd-out.com/darrenk/

i niektore z nich graja takie wynalazki
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2003, 17:05   #7
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: tu jest ciekawa strona

Cytat:
zorg napisa***322;(a)
http://www.nerd-out.com/darrenk/

i niektore z nich graja takie wynalazki
Sprawdzilem miniDVD nagrane w nero 6DVD z dzwiekiem AC3 i drugi dysk ale tym razem skopiowalem tylko vob bex zadnych sztuczek.
i obydwa dyski dalo sie grac na DVD731 i na 727 .Zauwazylem smieszna rzecz ,czym tanszy DVD tym lepiej czytal) Inne DVD gralu albo miniDVD ale w zwolnionym tempie albo wcale niektore bez problemu dawaly sobie rade z drugim dyskiem (na tym na ktorym byl plik vob) tak ze widze,ze nie ma regoly i tutaj wiecej szczescie jest potrzebne niz umiejetnosci.
Fajna strona do tego aby sprawdzic co moze dany DVD:
http://www.dvdrhelp.com/dvdplayers.p...Search=Search&

pozd.
Entrapment jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.